Prečo je synček nepokojný?

vladimira83
13. nov 2013

Ahojte maminy, potrebovala by som poradiť...môj malý býva nazvala by som to nepokojný a niekedy naozaj nevieme čo s ním. Je plne dojčený. Je napapaný, odgrcnutý,vykakaný, prebalený, bruško pomasírované a stále plače. Ale nie je to plač, aby ho niečo bolelo to nie, je to skôr taký nepokojný plač. Koliky ako silné nemá, prdká kaká pravidelne, a plač kolikovy to tiež nie je.Leží nedobre, dám ho do vajíčka alebo kresielka nedobre, na fit lopte sa hojdáme nedobre, na rukách tiež sa mu nepáči.Všade vydrži max. 5 minút. Ja neviem či ho mám prikrmovať, či mam málo mliečka, neviem. Na moju stravu si určite dávam pozor z tohto to nebude. Už naozaj som chcela siahnuť po nutrilone že ho dokrmím. Ale poviem si veď on neplače že je hladný, niekedy keď mu znova dám prsník ani neťahá že by bol hladný. A v noci spinká pekne zobudí sa len 2 až 3 krát. Tak už naozaj neviem, poradte.

hradnapani
13. nov 2013

@vladimira83 nepises vek, ale predpokladam, ze ma menej ako pol roka. Takto to vyzera na uplne standardne dieta 😉 pravdepodobne chce byt co najviac v kontakte s tebou. Nosenie v satke ci nosici by mohlo pomoct. Ale aj nemusi. Niektore deti su prosto nespokojne, Ak si urobila vsetko, co sa dalo, tak sa s tym musis len zmierit.

vladimira83
autor
13. nov 2013

🙂 Juj, ma mesiac.

hradnapani
13. nov 2013

@vladimira83 jaaaj, tak to je uplne malinky, to je uplne normalne. Ak by to pretrvavalo aj dalsie mesiace, moze do uvahy prichadzat aj moznost, ze ma reflux - ale v tom pripade by ho upokojila vzpriamena poloha na rukach. Najviac sa mi to u vas vidi, ze proste chce byt pri tebe, este si neodvykol od bruska 😉 Skuste satku, obcas spravi zazraky 😉

zahradka76
13. nov 2013

sa chova uplne normalne....s tym Nutrilonom pozor, lebo das flasu raz, dva razy a sa Ti odstavi a potom Ti zacne riadny kolotoc s flasami 😀

adkasmolka
13. nov 2013

@vladimira83 nam takto dlhoo dlhooo mrnkal ci plakal ci co to bolo rano od 5 do 7. A tiez bol najedeny a atd..same to preslo. Pokial pribera, tak neni preco dokrmovat. Syn bol aj kojeny aj dokrmovany a bolo mu jedno ci je to flaska ci prsnik, hlavne ze daco bolo 🙂 A ked je v kociku je nepokojny tiez?

vladimira83
autor
13. nov 2013

Ešte som zabudla priberá pekne, tam tiež problem nie je. A este k tomu vsetkemu len sa puči a puči a puči. Nad tou šatkou som už uvažovala.

vladimira83
autor
13. nov 2013

V kočiku ako kedy tiež tam zaspí niekedy každe 15 min sa puči, hemži a niekedy spí aj 3 hodiny.

flower72
13. nov 2013

aj náš synček sa pučil a mrnkal, poplačkával. On sa chcel len túliť, držať za rúčku. Teraz sme už aj zabudli, že také niečo bolo 😀 skús babyšatku, ergo nosič, v budúcnosti oceníš aj pri zaspávaní 😉

kvietocek7
13. nov 2013

@vladimira83 my sme mali podobny problem naseho maleho placka,no hroza pomysliet ale pomohla satka+neskor nosice to vsetko doma nosenie aj prechadzky vonku. Proste nosit sa nosit nosit 🙂

kvietocek7
13. nov 2013

@vladimira83 este som chcela dodat (neviem kolko mesiacov ma) ale velmi prospesne su baby masaze,pripadne chodit do bazenu kedze voda aj uvolnuje a tiez upokojuje. Ono jeho nespokojnost moze mat vela pricin ktore sa zvyknu zhliadat uz od porodu. Osobne si myslim,ze detickym,ktore su takto narocne vela potrebuju tvz bonding-velmi casty kontakt s matkynim telom a to je to uz spominane nosenie. Pripadne ak je malinky moznost -ak nechodite do bazenu- tak aj spolocny kupel a podobne.... 🙂

azbestica
13. nov 2013

take malinke babatko chce byt stale pri mamke ja som malu kojila nonstop v kuse....niekedy som mala pocit ze som taky velky chodiaci cumel 🙂)) do tych 3 az 4 mesiacov je to s detmi tazke ale potom to ide 🙂 inak odporucam satku ta je najpraktickejsia

hameeda
13. nov 2013

@vladimira83 : mňa napadlo či mu nie je teplo, moja najstaršia dcera bola taká nepokojná keď som jej dala body s dlhým rukávom, keď som jej dala s krátkym už bola spokojná, a to sa narodila v decembri, ale v byte sme mali teplo