Prečo iné matky porovnávajú deti?

11. nov 2022

Prečo majú ine matky potrebu súťažiť? Ze ich dieťa vie lepšie, alebo to vedelo už skôr ako to tvoje.. a neustále porovnávaju deti medzí sebou. Je za tým malo sebavedomia danej matky?

hilda08
11. nov 2022

Ano podla mna je to problem tej matky, ma v sebe nieco, daky komplex, mne je takých zien úprimne luto, lebo tym chcú samy sebe dokázať, ze ich dieta je výnimočne. Podla mna vedu silný vnútorný boj, ich dieta predsa nemôže byt obyčajne, mam taku v rodine… jedným uchom dnu druhym von, dokáže porovnávať svoju štvorročnú aj s novorodencom

veverka84
11. nov 2022

neviem preco to robia ale mam 3 deti a vsetci chodili na rovnaku zakladnu skolu a neskutocne ma vytaca ucitelka najmladsej ktora jej nonstop hovori ze aka je jej sestra sikovna ako sa uci na same jednotky a preco neni aj ona taka.neskutocne decko deprimovane ale som jej vysvetlila nech si z toho nic nerobi ze ona je zase inym vynimocna a v inom sikovna a kazdy sme na nieco.ale tuto sutaz medzi matkami poznam - odpoved ti nedam neviem co je za tym ale neskutocne plytke mi to pride.

hacula1816
11. nov 2022

jednoznacne si riesia taketo matky komplexy kvoli sebe. to mozno ani nie je tak celkom ich chyba, len ony boli v minulosti zrejme nedocenene.

autor
11. nov 2022

@hilda08 ja mam taku tiež v rodine, mame rovesnikov obaja rok a pol.. a odkedy sa jej narodil syn je ako posadnutá. Ja mam deti tri.. takže to beriem uz pozvolna .nehrotim to,nesedim pri najmladšom neustále,neucim ho nové veci,proste viem ze to všetko príde samo ,aj tak vela ho ucia súrodenci , je v podstate najrychlejsi vo vývine ked ich mám takto porovnať

A slečnu v nasej rodine to asi veľmi škrie, neustále dava do pozornosti co vsetko jej syn vie, stále spamuje skupinu rodinnú kde si posielame s babkami a sesternicami fotky a píšeme si, keďže sa nevidíme často.

Vždy keď pošlem niečo o synovi, napríklad fotku deciek ako sa hrajú a v pozadí najmladši sa hra s vkladackou... na druhý den posiela to isté aj ona.. a stále ,,aj jozko vie, Jožko uz vie toto a hento,, Jožko uz dávno toto vedel len som nestihla ho odfotit,, a podobne.

Je to tak do očí bijúce, nechápem načo to robí.. veľké dusno tým vytvára medzi nami..

lulaby1982
11. nov 2022

Materstvo je súťaž a súťaž je agresivna, tak si to vysvetluju matky , že je to súťaž a je tam aj taký narcizmus,že moje dieťa je dokonalejšie ako Tvoje,môj gen je lepší. Matky bojujú za svoje sebavedomie ,je to vizitka , nikto nechce byť out.

Žiadna to nerobí kvôli tomu,aby si urobila prieskum ,kde má dieťa silné a slabé stránky a pracovali na Tom ,že ako sa dieťa vyvíja ,ale je to materská hrdosť - materský narcizmus.

A potom prídu rôzne sklucujuce pocity, lebo nás Ferko je horší ako suseda Adelka. Ja hovorím, ak je dieťa funkčné, vidí, počuje, je motoricky sa hýbe ,dáva adekvátne odpovede je zdravé, dokáže byť v interakcii , vyjadriť čo chce - plačom,krikom ( novorodenec, dojca, batoľa )slovom, gestikou ,mimikou tak ok. Veľmi rýchlo sa dá vypoznat,že to nie je ok. Ak dieťa iba lezie v 2 rokoch je to problém napr.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
11. nov 2022

Ako ja by som sa zasmiala a žiadne dusno by nebolo, predpokladám, že ona ma prve dieťa. Možno by si to aj ty robila, kebyže by si mala s kym😉, tak toto nevidím na to, aby sa robilo dusno, zasmiať sa a povedať, no vidíš, aký je ten tvoj Jožko šikovný a máš.

hilda08
11. nov 2022

Ano presne toto mam v rodine aj ja, moze ti to byt jedno ty si so svojimi detmi spokojna…pre nu jej diéte nie je dost dobre, potrebuje ho stale doťahovať na nejakú úroveň co si ona zvolila…pre mna je to chuda dieta..moj sa 90% hra s legom, jej dieta o lego nema absolútny záujem ale dostal na narodky obrovské mnozstvo lega “lebo jeho to bavi”, pravda…ona poskladala daco odfotila ho pri tom a lego ostalo zabudnuté… a ja som fotky prestala posielat, zbytocne si kaziť naladu, tieto rodinne skupiny na fb prinášajú viac zlá ako osohu

autor
11. nov 2022

Ja neviem ,myslela som ze to skončí tým,ked začnú obaja uz chodiť.. nás začal velmi skoro tak som sa tešila ked zacne aj jej maly a bude kľud. Lenže ono to pokračuje, ja mam pocit ze sa jej život točí len okolo toho, o nicom inom sa snou ani baviť nedá,len o malom.

Nas je taky temperamenty, hádže sa o zem uz teraz,ked mu nevyhoviem.. a na to mi povie ze to jej syn nikdy takéto neurobil,je to maly anjelik 🤦‍♀️ a tak rozmýšľam že zrejme to bude pokračovať j keď pidju do školy. Začnú sa porovnať známky a úspechy 🙄

hilda08
11. nov 2022

Neskončí to nikdy, aj frajerky im bude porovnávať 😁

autor
11. nov 2022

@hilda08 presne si to vystihla..

doriiis
11. nov 2022

Lebo niektoré ženy majú také komplexy úplne zo všetkého,že az

queen_mary
11. nov 2022

Moj je tiez taky uzasny, ale nepotrebujem o tom nikoho utvrdzovat, lebo to kazdy vidi a povie mi to sam😀 akurat ze.ma 3 roky a stale 💩 do plienky. Hold, nikto neni dokonaly 😀niekto to tu pisal, ze tie, co to robia potrebuju seba aj svoje okolie utvrdzovat, ze ich dieta je dost dobre.

zuzinka888
11. nov 2022

Toto nikdy neskonci- iba zk by bol tvoj "sikovnejsi a mudrejsi". Nedavat spolicne do skolky a skoly lebo sa z toho zblaznis. Kazda pisomka/ diktat a neviem co bude preberana....je to fakt psycho.

autor
11. nov 2022

No to plienky je zas ďalši mantinel... To jej uz vraj kaka do nocnika, ked ja spomeniem že ja absolutne neriešim, lebo obe moje deti sa naučili same po2roku života.. tak ze boze to jej už dávno,sam sa pýta kakat, odmieta plienku 🙂 akože v poriadku.. ale irituje ma ako to pise povýšenecky do skupiny

wiccawicca
11. nov 2022

Ja som vždy neznášala, keď sa niekto opýtal ona ešte nechodí? Dcéra začala chodiť pomerne neskoro, až v 17 mesiacoch, teda ako chodila ale za ruku a ani nelozila, proste nie a čo som mala robiť. Zato v 2 rokoch rozprávala celé vety aj so skloňovaním a časovaním a tiež som poznala deti, ktoré mali 4 roky a povedali 5 slov a tiež som sa nepýtala ako to, že tvoj ešte nerozpráva alebo má plienku ešte v 4 rokoch. Každé dieťa je šikovnejšie v niečom inom.

autor
11. nov 2022

A nieje to pravda pretože stále ma malý plienky.. a to isté bolo aj s chodením,nas zacal a ona hned ze aj jej uz akurát urobil prvé kroky, každý den nas informovala kolko krokov urobil a ked sme sa stretli, stále stvornozkoval...

Vtedy som si uvedomila ze jej asi hrabe

queen_mary
11. nov 2022

Ja by som jej spravy ignorovala, ak nieco napise. Ludia nie su blby. My sme isli na dovolenku lietadlom a mona pribuzna isla na vylet s malym lietadlom do kosic. Je o nieco mladsi a tiez do rodinnej skupinu pridala fotku: taky maly a uz v lietadle. 😀 ja jej to vsetko srdieckujem, nech si rodina nemysli, ze ja mam problem. Ona moje prispevky ignoruje. 😀

selest
11. nov 2022

Nechapem co je na tom "robenie dusna" Tak ma len jedno dieta, ma cas ho sledovat a chce sa pochvalit ze aj on je sikovny ako ten tvoj. Ja mam prve dieta postihnute, zaostaval a stale je velmi pozadu za vsetkymi detmi. Ale nenapadlo by ma ze ked mi sesternica poslala fotky alebo videa jej dietata co uz vsetko vie ze vytvara schvalne dusno, alebo ze sa vystatuje ci porovnava. Vzdy som pochvalila vsetky deti ake su krasne, zdrave, sikovne a tesila sa z nich. A vzdy som na oplatku poslala nieco co vie zas ten moj. Niekedy su zeny aj zbytocne vztahovacne, sesternica tym nemusi nic sledovat prosto sa len tesi zo svojho decka. "Tvoj uz vie toto? Aha pozri aj moj"...

deti95060810
11. nov 2022

keby mala mamička dieťatko retardované tak to isto nerobí... ale vie že jej dieťa v niečom vyniká - je v popredí , tak rada sa s tým pochváli.

si_sa_6
11. nov 2022

Neviem, prečo to tak je, no tiež mám zopár takých kamošiek, ktoré majú všetko najlepšie. Deti, chlapa, proste všetko a aj keď to tak nie je a všetci to vedia

petamich
11. nov 2022

mne nic z toho, co si napisala nepride ako porovnavanie, pisem podobne veci do nasej rodinnej skupiny a su v nej iba babky a manzel a teda s nikym sa neporovnavam, zrejme si uz zabudla ako si sa tesila z pokrokov prveho dietata a ako si tiez citila potrebu informovat najblizsich ake je sikovne, tak preco mas pocit, ze ona by nemala?

mozno to skus brat s nadhladom a odovodnit to tym, ze sa skratka ako matka prvorodicka chce pochvalit rodine, ake ma sikovne dieta a ze sa z toho uprimne tesi a na tom naozaj nevidim nic zle - ved tam nikde nepisala Ferko ma sice pat zubov ale moj Misko ma AZ osem, alebo pche to co vie Ferko je nic, pozerajte na Miska - vtedy by som si tiez pomyslela svoje ale to co pise ona mi pride uplne normalne, ked ma niekto prve dieta a tesi sa z jeho pokrokov a inak medzi recou sa vlastne ty porovnavas - ako ty sa nevenujes, lebo vies, ze tam pride samo, ako ona sa venuje...pri prvom dietati si to asi tiez mala podobne ;)

fobula
11. nov 2022

Ja mám pocit,že jednoducho máš taký blbý pocit.je to intuitívne, podvedome, nerobíš z toho kona-vola,ale vieš,že to je trochu divne.. ja mám tiež takú kamosku..už vyše 30rokov sa poznáme. Teraz máme spolu prvé dieťa (každá svoje) niekedy mám rovnaký pocit,ale veľa si z toho nerobím.
Pred materstvom to s ňou bolo rovnako,ja som sa niecim zaoberala a ona si zrazu na to zaplatila kurz a bola expertka.. inak som sa stravovala, on a presla na total zdravú stravu..a tak v mnohom..
Priala by som si,aby si uvedomila,že nebude lepšia ani horšia v mojich očiach,ak má bude napodobňovať a predbiehať má.. lebo sama je skvelá ženská s množstvom skúsenosti a zručnosti. Ale to je v nej, to je jej vnútorný boj. A čo nemôžem zmeniť,tým sa netrapim.
Ale občas sa nad tým pousmejem. ☺️

autor
11. nov 2022

@petamich toto je úplne v poriadku,ale tu ide o niečo iné.. pridam fotku ako deti vytvorili jesennú dekoráciu a aj jej 1r syn na druhý den take vytvoril.. príklad hej?

petamich
11. nov 2022

no tak sa tebou inspiruje 🤷‍♀️ pochvalim "sikovne su tie nase deti, krasne", dam pacika a idem si dalej pit kavu

zonjushe
11. nov 2022

Och, to keby si videla aky mal moj syn vzdor, to bolo cosi strasne..kamaratky tiez reci typu - ja toto pri malom nepoznam atd..az mi psychologicka povedala, ze takyto vyrazny vzdor zvyknu mat nadpriemerne inteligentne deti..syn bude mat 8r. a je daleko pred rovesnikmi..takze skus jej dat takuto odpoved a vystrie ju 😄

kubkovamama
11. nov 2022

Neviem,ale je to porovnávanie?Skôr chvalenie a to u ženy s jedným dieťaťom asi treba chápať.My máme 4 aj vlastné aj nevlastné tak si to vieš predstaviť,my berieme všetky narovnako,ale pár členov rozhodne nie.Kašli na to,ona má možno na to čas,zrejme žije aj na sociálnych sieťach a jednoducho,byt iba s jedným dieťaťom je sakra rozdiel ako s 3mi alebo viac.Okolie to nevníma ako ty,ty ako matka ostatných kvázi "horších" deti sa cítiš dotknutá,ale ver,že babkam atď je to jedno,verím,že tvoje aj to opisované nadpriemerné dieta majú rovnako radi.U nás ak je to osobne,počas návštevy,oslavy a tak,ja už reči inkriminovanej mamy nevnímam,poviem uhm a tým to pre mňa hasne,nebaví ma rozoberať ako až zelený sopel mala,doma umýva podlahu,perie,varí a moja to nevie..ale že dítko nevie v 3 a pol roku rozprávať a plienky mala ešte v škôlke..nie ako moja.Myslis,že sa bude chváliť tým čo Jožko nevie?V podstate je to proti prírode.Kazda matka vyzdvihuje to dobré.A nám ako obetiam bombardovania fotkami,storkami by to mohlo byť jedno.Ja sa dištancujem takýchto skupín,prišla by som o nervy 20x za deň pípnutie čo to zázračné dieťatko robí.Kedysi mi chodili videa priamo mne,keď ma to už fakt prestalo baviť ani som neotvorila,nepozrela,dotyčná časom pochopila a nechodí mi nič.Ja si pozriem alebo odfotiť radšej svoje deti.O ktoré nie je zaujem

queen_mary
11. nov 2022

Ja by som jej odpisala ze jeeej super, som rada.ze.sme.vas inspirovali 😊

autor
11. nov 2022

@queen_mary jj asi to začnem písať v každej správe

maximko25
11. nov 2022

Nie, to naucena vec od rodicov, ktoru si tie mamy podla mna ani neuvedomuju ze robia.ja som na to alergicka a je mi luto ked niekto porovnava a svoje dieta zhodi len pre nieco.....ale to je vec pohladu.uz som sa naucila ze ako sa niekomu nepaci moj postoj k detom tak rovnako sa mne nemusi ich.ale uz to neriesim.