Prečo dáva hlavičku do jednej strany?

chrumen
9. júl 2011

ahojte mamičky, moja malá už asi týždeň ukladá hlavičku len do pravej strany - teda skor povedané nakláňa, oprie ju až o pliecko a ja neviem či to len tak - že preferuje stranu alebo to signál na nejakú poruchu alebo ešte neviem čo .... predtým to nerobila, chodíme aj na neurológiu, malá sa narodila skôr v 37 týždni ale ešte ju pokladali za rizikoveho novorodenca .... či len zbytočne panikárim ?! ale ked sa ma už vela ludi spýtalo prečo to robí ...

radlinka
9. júl 2011

@chrumen Moj maly to tiez robil a robi, hovorili mi, aby som otacala aj opacne hlavne ked spinka. Preferuje hlavne pravu stranu jednoznacne, inak ked to zhodnotim aj ja radsej spim na jednej strane, pokial to nie je na bruchu 🙂 Ak mas obavy, porad sa s pediatrom, ale to casom prejde, skus otacat aj na druhu stranu, pokial spinka, aby si nevylezala len tu jednu. 🙂

kristinka86
9. júl 2011

Nie som odbornicka, ale jedna kamoska mala taky isty problem. Tam slo o kliestovy porod. Chodili na rehabilitacie asi rok a ked malicky spinkal, tak na tu stranu, na ktoru naklanal hlavicku, davali kilovy sacok cukru, aby ju pretocit nevedel.. Mozno ma ten svalik stiahnuty a mozno mu len fakt vyhovuje ta strana.. AK by ho mal stiahnuty, alebo bolo nieco zle, tak by plakal pri pokuse natocit hlavicku na opacnu stranu. Z Tvojho prispevku sa mi zda, ze pri otacani hlavicky bolesti nema. Takze to bude asi vporiadku.. 😉

zaneta.78
9. júl 2011

Ahoj, moj maly ( predcasniatko narodeny v 33 tyzdni ) tiez pred casom preferoval jednu stranu. Aj som doktorovi hovorila , aj v poradni pre predcasniatka a nejak sa tomu nevenovali, tak som ho davala casto na brusko ( zo zaciatku sa mu strasne nepacilo teraz uz v poho) , ked som ho mala na rukach tak som sa ho snazila vselijak prilakat na stranu ktoru nemal rad, nikdy nie nasilu. Casom to preslo neviem ci samo od seba, alebo trosku pomohlo moje " cvicenie ". My nechodime ani na neurologiu.

titkovamiriam
9. júl 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/tortikolis-u-synceka/ može to byť aj toto,moj Marek cvicil vojtovku a nezstila to ani detska doktorka az moja segra a neurologicka že este ze sme dosli...lebo sa stanu aj take zdvrnutia svalu že sa to operuje...ak by sa ti nieco nezdalo tak to konzultuj s neurologickou radsej zbytocne ako neskoro...

stanislavao
9. júl 2011

moj syn mal tiez mierny naklon do jednej strany, chodili sme aj k neurologicke, cvicili sme len take natahovacie cviky, ale upravilo sa mu to same - uz ani neviem v akom veku. mal to hned od narodenia. doktorka si myslela, ze moze ho boliet usko, alebo ze zle pocuje a preto sa naklana, aby tym akoze zdravym uskom pocul, ale nebola to pravda. pocuje, aj pocul dobre. moze to byt vselico a nemusi to byt nic. pokial sa urobia vysetrenia - neurolog, usne, ocne a vsetko je v poriadku, treba pockat, mozno cvicit.

trinity525
9. júl 2011

kvoli tomuto sa chodi na neurologiu... tam ti na to nic nepovedali? ja osobne by som sla k sukromnemu neurologovi a aj na ortopediu. Ak si z BA, tak ti viem odporucit velmi dobru neurologicku z Petrzalky. Cest vynimkam, ale statny Dr. stoja za deravy gros. Pristup sa neda porovnat.