Prebalovanie každú hodinu. Ako ju naučiť na nočník?

susik77
22. jan 2010

Ahojte, Veronika ma 2,5 roka, na nocnik ani na zachod nechce, hoci uz nan dava vsetky plysaky aj babiky 😎 . ale novu plienku chce hned ked sa trochu vycika=posledne 2 tyzdne aj po polhodine. A strasne vela pije caj, stale este z flasky, ked jej zoberieme a dame flasku z Jupika, tak cely cas place a pyta si svoju flasku. Neviete co s tym?Mate niekto podobny problem? Za chvilu minieme balenie plienok za 2 dni 😒

jaaty
22. jan 2010

Ja by som to skúsila s nočníkom alebo záchodom. Mokrá plienka jej vadí a keď Vám oznamuje, že cikala, je to dobrý začiatok. 2,5 roka je dosť na pochopenia a vysvetlenie. Uzavrite dohodu, kúpte nový nočník, nové nohavičky..... hocičo, čo ju bude motivovať k tomu, aby išla na nočník.
K tomu pitiu -mali sme ten istý problém. Pokiaľ mala Hanka fľašku (Avent) vypila 2 l denne. Stopla som to. Povedala som, že sme ju niekde zabudli -musí tomu uveriť (Napr. pôjdete z návštevy, kde ju mala a na ceste domov jej povieš, že ste ju tam zabudli). Sľúb jej že kúpite novú ( u nás to tak zafungovalo aj s dudlom na spinkanie, ked mala Hanka 1,5 roka) a daj jej zatiaľ náhradu. Uvidíš, že po týždni bude len konštatovať, že fľašku sme zabudli. Ak bude aj piť menej, dávaj jej tekutejšiu stravu alebo šťavnaté ovocie, aby si to aspoň trochu vykompenzovala. Myslím, že to skoro vzdá 😀

susik77
autor
22. jan 2010

Jaaty: aj my mame Avent a flasku miluje 😖 Uz sme kupili asi 3 hrnceky ani jeden nechce, akurat z Jupikovej flasky sa napije ale len trochu a hned pyta Avent.
Asi na to budeme musiet ist systematicky. Uz sme kupili aj sedatko na WC aj stupatko ale strasne sa vzpiera. Teraz neviem ci ju mam nasilu tam posadit-ale asi to nema zmysel-ona vystrie nohy a hodi sa o zem 😖

zuzufek
22. jan 2010

susik,práve som čítala v téme učenie sa na nočník,keďže mám rovnaký problém,tak mrkni sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kisska
22. jan 2010

susik - nasilu to zmysle naozaj nema. U nas sme momentalne vo faze, ked maly pri ponuknuti nocnika krici nieeeeee, nieeee az kym mu nepoviem, ze tatino sa bude vecer (ked pride z prace) velmi tesit, ked uvidi, ako pekne sa vycikal... to zatial funguje. Je velmi hrdy, ked vie, ze cika tak ako tatino a mamina, lebo len babetka cikaju do plienok... A zabava je aj vylievat nocnik do zachoda a splachovat... Aj sa vycika, posledne dva dni aj vykaka, ked vystihneme situaciu... ale nepyta sa 😒 Uz rozmyslam, ze nabehnem na latkovky, ale teraz sa mi na to nezda vhodne pocasie.... Urcite zaberie, ked najdes nieco, co malu bude bavit... uz len zistit, co to je
😉

zuza.m
22. jan 2010

susisk zobrala by som plienky a hotovo.nakupila by som pančuch navyše a odučala.pomože ti vysvetlovat a vela chvalit a potom ešte raz chvalit.na 2,5ročne dieta už musiš mat pevnu ruku.ako že rev?? ked musi tak musi.nie krikom ale nekompromysne.a ked bude mat pančušky tak budeš krasne vidiet kedy cika a už v tedy budeš kričat fuj.aby vedela čoo je fuj.
my sme vo faze tak tiež že kriči nie a uteka predomnou ale pridem poneho a aj ked kriči že nie posadim a krasne sa vycika.velmi ho vychvalime a je pyšny že mu tlieskame.hlavne tatinko to musi.
a včera ked sme uspavali tak sa vypytal myslela som že si vymyšla aby nemusel spinkat ale on sa krasne vykakal. 😅 😀

susik77
autor
22. jan 2010

uz niekolkokrat som skusala nechat ju bez plienky, ale bojim sa ze mi pokaka al. pocika sedacku. Neviem ako by som ju vycistila 😖 Uz raz sa vykakala v detskej do postele...

susik77
autor
22. jan 2010

totiz nestiham ju stale sledovat, lebo niekedy kojim mladsiu(4.5 mesiaca).

jaaty
22. jan 2010

Susik ja by som ju určite nenútila, to nemá zmysel. Hanka je od bez plienok úplne (aj na noc) od necelých 2 rokov, ale určite by som ju tam nasilu nedávala.Skúsila som v 19 mesiacoch -zbytočne, potom v 22 mesiacoch a po 2 týždňoch sme chodili aj von bez plienky a po ďalších 2 už aj na noc. Skús využiť napr. TV- obľúbenú rozprávku, knižku, nejkú hru, stolček s farbičkami, ...
Inak skvelé je "niekoho vidieť". Ak máš kamošku s dieťatkom v podobnom veku- využi to. Kamarátka má dcérku 2 a 3 mesiace, ale tiež nechcela ani počuť o nočníku. Keď boli u nás a videla cikať Hanku, hneď sa tam tlačila aj ona. Teraz ak sa jej to podarí, tak to vždy komentuje, že ciká ako Hanka. Naša sa tak naučila chodiť na záchod- boli sme v Avione s kamoš. 5 roč. dvojičkami a museli ísť na WC- v tom momente musela ísť aj naša a odvtedy sme bez problému.
Nekompromysná by som bola pri iných situáciach (ideme spinkať, nemôžeš chodiť bosá, lebo je zima......)ale nie pri odnaúčaní od plienok 😉 .
Neviem, či má tvoja malá dudel (asi nie), pretože si myslím, že to má za neho náhradu /aj u nás som to tak vnímala) ale ver, že keď ju "zabudnete" pomôže to. Prípadne odstihni kúsok špičky -pokazila sa- musíme kúpiť novú. Neboj bez svojej fľašky od smädu neumrie 😉

lienka79
22. jan 2010

ja by som jej plienku nedala...My sme zacali s oducanim tak,sym sa vobec nepytal, v lete som ho nechala behat hooleho a zo zac.som ho musela davat kazdych 15 min cukat,ianks a pocikal..Potom sme na mesiac vynechali,lebo to nemalo vyzsnam,stale sa pocikaval..o mesiac sme skusili a intervalys a predlzili a za mesiac sa pekne oducil;.NA noc sme davali doteraz...
Ja na tvojom mieste, ked jej vadi pocikane, si uvedomuje,ze cikal..tak by som jej plienku nedala, dat nohavicky a davat casto cikat...A ked sa pocika, evidentne jej to vadi,nabuduce sa mozno vypyta.
Urcite prides na neco,co na nu bude platit.Ak sa bude casto pocikavat a neuvidis vysledok..tak to este nechaj tak..este zrejme nie je ten pravy cas...

zuza.m
23. jan 2010

susik ja som malemu nie raz vytahovala kaku z teplakov kde ju mal padnutu až dole pri ponožke 😅 -ono to bez toho nejde.maš to o to zložitejšie že maš ešte jedno dieta a nemožeš ju tolko sledovat.ale skus jej vysvetlovat.jednoducho ju na ten nočnik nejako nanut.nehovorim že ju tam nasilu priviažeš alebo tak .to nie.ale nejako začat musiš.napriklad ju nejako povidieraš: dostaneš čokoladku až ked sa vycikaš do nočnika alebo ak sa vycikaš ideme sa hrat.alebo sa jej pytaj prečo nechce cikat tam ako cika každy ,že ej to do plienky fuj a podobne.ved tie deti su jednoducho rozumne.

dadis
23. jan 2010

Susik na tu flasku chod razne...pokaz ju, alebo ju darujte nejakemu zvieratku, smetiarom a.p. pravdepodobne tym, ze vela pije sa jej potom aj tazsie kontroluje taky preplneny mechur a z frustracie na to potom uz uplne kasle...mozno sa po prvych uspechoch potom chyti...a preco ju prebalujes tak casto? Ked nie je pokakana a nejdete von, kludne ju nechaj tu plienky dovtedy kym jej to samej nebude neprijemne...a nech sa prebaluje co najviac s prispenim svojich sil....kup natahovacie plienky....tie by si uz mala sama vyzliect aj obliect...viem, ze su drahsie, ale myslim, ze ju to takto bez tvojej pozornosti nebude dlho bavit

susik77
autor
24. jan 2010

dadis: ona sa totiz hned cela vyzlecie ked sa vycika...napriek nasmu napominaniu 😖
inak vcera sme flasku fakt stratili, chcela som jej dat jupika,ae vobec ho nechcela, bola uplne bezradna, tak jej mm dal druhu flasku, co mame. ze este nie je na to pripravena.
tie natah. nohavicky su do 15 kg a ona uz ma 17.5. myslis, ze jej budu stacit?
inak ona ked chce prebalit si vsetko prinesie a lahne si na podlozku 😎

zuza.m
24. jan 2010

susik ja neviem ale ja by som zase tu flašku nejako neriešila,nech pije pitny režim je doležity ja tak tiež do maleho nedostanem jupika.on to proste nechce pit.ale ked tam dam vodu tak sa napje.je mu je jedno z čoho pije.aj z pohara aj z pitka aj z flaše aj z jupika.skus jej kupit taku flašku čo je ako dudlik ale ani nieje,je to take ako na tom pitku taky tvar ale z gumy .možno sa jej to bude pačit a potom prejdete na to pitko..inak susedin maly sa tak tiež nie a nie posadit na nočnik.on dokonca povedal kedy ide pišat a kedy kakat ale len do plienky akurat on nie a nie prebalit ani pokakaneho a auž vobec nie popišaneho.nejako to neriešila.bolo to v lete tak začali stym že ked bol holy pišal do travy a aj kakal a potom postupne na zachod .teras už nepopiša ani v noci plienku.ale stale mu ju dava keby nahodou.tak sa neboj do osemnastky plienku nebude mat.vela jej vysvetluj a plienky by som aj tak skovala a povedlaa by som jej že sa minuli a nech ide teda na nočniček. 😅 -aby nebola pocikana.

pietra
25. jan 2010

susik, doma zrus plienky, chodte spolu kupit nejake pekne nohavicky a nechaj ju doma bez plienky. Ked sa pocika, tak jej nenadavaj, ani netrestaj. Razne povedanie "fuj" tiez neodporucam, my sme to povedali raz podvedome, ked sa dcera pokakala a dalsie dva mesiace sme bojovali s traumou z kakania 🙄 Ked sa pocika, mokre nohavicky a teplaky ju budu studenit a skor sa zacne pytat. Ale na nocnik ani zachod ju nenut, musi na to prist sama. Ked sa bojis ocikania a okakania sedacky, kup na nu nejaky prehoz, ktory vacsinu vsiakne a oprat das ten. zas tolko nehod sa priamo na sedacke nestane 😉

susik77
autor
25. jan 2010

pietra: jj, to mi pride najlepsi postup, kedze nocnik aj zachod rezolutne odmieta. raz som ju tam isla dat nasilu a plakala akokeby som ju isla vrazdit 😖

dadis
26. jan 2010

Susik no nezavidim, mas to tazke...evidentne jej viac teraz vyhovuje to prebalovanie...inak aj nasmu Matkovi sa teraz take "babatkovske" cinnosti pacia: zacal papat zeleninove pyre, pretoze Saska papa - tak varim zeleninku pre regiment 😉 , ked ma Saska kazdy vecer kasicku - musi mat aj on...a minule ked som ho potrebovala ryhclo poobliekat, vyhupla som ho na prebalovak - to som ani netusila co tym sposobim - ten blazeny pohlad a usmev 😖 ...oni su este tiez malicki a potrebuju este aj taktuto pozornost/starostlivost - aj ked rozumovo a fyzicky by to zvladli sami...nuz nezostava nam nic ine iba to preckat (ved su to krasne chvile)...zachvilku ani to mensie nebude potrebovat tolko obsluhy a na taketo prkotinky sa zabudne...ale s tou flasou - ono je rozdiel pitny rezim a celodennne uchlipavanie (zlozvyk) - to ale uz asi ty budes vediet ako na tom Veronika je.