Poruchy spánku 20 mesačného syna

aduska121
21. sep 2017

Ahojte mamicky prodim poradte uz som zufala...moj syn 20 mesacny nikdy nespal ukazkovo...ale posledny tyzden je to katastrofa....nechce zaspavat akoby sa bal zaspat....chvilku pospi cca hodinku dve a zrazu bum...neskutocny plac....najskor som ho budila myslela som ze zle sny no aj po zobudeni plac trva este dobrych 10 minut...sam nevie co chce podavame si ho z ruky do ruky ...spinka teraz pri mne a aj ak zacne plakat hned sa zobudi sadne si a ukazuje mi na dvere aby sme isli prec z izby sam ma naviguje kam mam s nim ist niekedy ho to utisi niekedy nie...ma teraz problemy zo zubkami ale nemyslim si ze to je pricina natieram mu dasna aj mu davam siruo od bolesti...skor mi to pripada ako psychicky problem. ...mate niektora nejaku skusenost vedeli by ste mi poradit? U dr som s tym uz bola ona to definovala ako nocne mory a ze s tym si musim prejst😠 a este sa stale velmi poti v noci ma komplet mokre vlasky a chrbatik....nemame v izbe take teplo on je schopny sa potit aj holy...ale poti sa vzdy iba pocas spanku ....dakujem za precitanie a za kazdu jednu radu

schiantii
21. sep 2017

@aduska121 poznam to, preslo to cca ked sa blizila k 3.roku, nepomahalo nic, opakovalo sa viackrat za noc, len ponosit a znovu zaspinkat , cca polhodina, zvykla som jej tvaricku pretriet namokro a prip. Dat napit vodu, ak chcela.

deti95060810
21. sep 2017

lekárka sa nevyjadrila ani k tomu poteniu? to nie je bežné, aby sa dieťa až tak veĺmi potilo... ten spánok to poznám to mali aj naše deti....chce to len čas...

bobana297
21. sep 2017

moj krpec mava tiez taketo obdobia
bude mat sice len rok. ale jeden tyzden spi ukazkovo. druhy tyzden sa budi tak ho len zoberem pohladkam urobim ssssss a spi. dalsi tyzden sa zobudi s neskutocnym revom ze ho nemozem utisit. pripisujem to zubkom neviem preco ale uz ma strasne naliate stolicky. nechapem to. ale tak niekedy ked ma amom tyzden placu ho zoberiem prebalim a niekedy dam viburcol a niekedy pol hodky pred spanim camilliu na pokoj. je to sranda. teraz sa bojim ked sa bude menit cas ako to bude 😂😂 nuz vzdy si poviem vsak na to som stvorena a na to na mi narodil zdravy syn ze to musim preskakat zo zatatymi zubami. a vzdy si poviem : BUDE DOBRE BUDE LEPSIE 😊

bosoriak
21. sep 2017

@aduska121 Zmysluplnu radu nemam, len take tie vseobecne rady: vetrana izba, nocne svetielko aby v izbe nebola uplna tma, pred spanim ziadna telka (ani ako podmaz v obyvacke), pravidelne vecerne ritualy a cez den pravidelny rezim. A ukludnovat, ukludnovat a ukludnovat. Dobre, ze moze byt vedla teba, to je myslim velmi dolezite, aby si bola nablizku, ked ho to chyti.

Inak viem, ze je to tazke taky plac v noci utisit, moja dcera to mavala parkrat, ale v porovnani s tymto to bolo nic. A vzdy to zacalo ked bola pred chorobou, ked isli zuby alebo ked sa jej podarilo niekde televizor pozerat. U starych rodicov ho mali ako kulisu v obyvacke. Aj ked to nevyzeralo ze to pozera, zjavne to tak bolo.

Drzim palce, nech to coskoro prejde.

aduska121
autor
21. sep 2017

@deti95060810 vravel ze mam prist s nim a spravi mu vyter ci odber s potu...ale ked som povedala ze len v noci alebo cez den iba ked spi!! Povedala ze s tym nevie nic robit ze musime mat zlu klimu pre neho...no ale niesom sibnuta ved spinka teraz len v bodycku a zakryty je tenkou dekou a aj tak je cely mokry...zajtra idem k dr zase nasa tam neni v piatky ju zastupuju tak som zvedava na nazor druhej dr pretoze mne sa to uz vobec nepaci

aduska121
autor
21. sep 2017

@bosoriak vetrana izba je tym to potenie urcite nebude...svetlo zapnute celu noc niekedy mu to aj vadi ..ritualy su stale tie iste akurat ta telka lubi pozerat rozpravky...myslite ze to by ho mohlo narusovat ? Plac je hrozny akoby ho rezali nijako nejde utisit 😔 pripada mi casto vydeseny a dezorientovany

elizita
21. sep 2017

Presne viem asi ake mas pocity. My sme si tymto presli. Nevysvetlitelne nocne place od pol roka. Neda sa utisit, pozerala sa na nas, ale nevnimala, nereagovala. Len rev rev. Az strach z toho siel. Trvalo to skoro do 1,5r. Pred mesiacom ju pochytil panicky strach z tmy. Nieco podobne. Nastastie to trvalo len tyzden. A nastupilo brutus obdobie vzdoru.

aduska121
autor
21. sep 2017

Strach s tmy nema ale boji sa ist do chodby a nikdy tam nespadol ani nic podobne ..zastane v obyvacke pozera sa uprene na dvere a ked ho chcem zobrat na chodbu boji sa ..

elizita
22. sep 2017

@aduska121 aj to raz pride, podla mna je to len vyvojove obdobie, ktore niektore deti prezivaju ze nas to desi... ked sa o tom rozpravate potom,naj ti nieco o tom povie? Moja bola vtedy moc mala, no ked prisiel strach z tmy nedavno, dalo sa to lahsie zvladnut, ked mi to vedela povedat

bosoriak
22. sep 2017

@aduska121 skus a uvidis. Niekedy detsky mozog nedokaze spracovat tie rychle obrazky v telke.

schiantii
22. sep 2017

@bosoriak presne, rezim a obmedzit vzruchy

juliet86
22. sep 2017

@aduska121 zrus telku! Radsej mu s manzelom citajte rozpravky spolocne z knizky. Toto co popisujes sa oficialne aj vola tzv nocny des. Vela aktivity na vzduchu cez den. Tesna telesna blizkost a pritmie vecer. Sspievaj mu hlafkaj ho. Vyskusajte baby masaze. A najma tie rozpravky. Ale iba pribehy zakotvene v realite. Napr zvieratka na farme. Podla istych principov by dieta nemalo byt prezentovane fantasy svetom do 6 rokov. Ake su tie rozpravky? Ak magicke moze mat v hlave z toho chuda male ze riadny misung... daj vediet co pomohlo

aduska121
autor
22. sep 2017

@juliet86 nepozerava ziadne strasidelne rozpravky vacsinou pesnicky fiha tralala pretoze tu miluje a z rozpravok mickey mausa to je jeho plysak s ktorym aj buva...rezim ma pravidelny od narodenia ale toto nikdy pred tym nerobil len posledne dva mesiace...spievam mu kazdy den od narodenia kukulienku tak aj zaspava mame celu noc zapnute male svetielko a spinka pri mne

beton
22. sep 2017

@aduska121 to je jedno, co pozera. dieta do 2r. by nemalo travit pred akoukolvek obrazovkou ani minutu. a postupne par minut, ked ma viac rokov.... jednak vyzarovanie z obrazovky je narocne a jednak tie obrazky, ktore ho prestimuluju, vôbec tomu aj tak nerozumie, nevie to spracovat. Netusis, ako co si predstavuje hoci aj fiha tralala. Ono tomu nerozumie, co tam vidi, len ma pocity a vzruchy, co sa mu v noci vracaju. Sny su tu preto, aby sme sa nezblaznili, je to psychohygiena, spracovanie dennych zazitkov. ked to pozera pred spanim, o to viac. Ani dospelym sa neodporuca byt min. 2hodiny pred spanim pred telkou. Kvôli vyzarovaniu svetla, ktore ovplyvnuje spankove hormony. To iste sa tyka mobilov, tabletov. V izbe, kde sa spi, nema byt ziadny zdroj svetla, ani rozne malicke kontrolky a uz vôbec nie zapnute celu noc svetlo. Telo si nevie oddychnut, ked nema tmu, lebo neprodukuje spankove hormony. Jednoducho telo nevie, ze je noc. Toto vsetko sa tyka dospelých, deti o to viac. Rovnako je dobre mat zatemnovacie zavesy, aby ani z vonku neprenikalo verejne osvetlenie, jednoducho ten svetelny smog, co tu mame, nici nasu schopnost spat a dobre sa vyspat. to su moje poznatky o spanku, co som sa tomu venovala, nech Vam posluzia.

elizita
22. sep 2017

@aduska121 skus sa rozpravat s nim o tom, co ste pekne robili cez den, a co budete robit zajtra.. popytaj sa, co by chcel robit, co sa mu paci, ba co sa tesi... ked sa este nevie vyjadrit ,tak mu pomoz moznostami..

aduska121
autor
22. sep 2017

@beton dakujem pekne aj ked uz sama neviem co robit vy ste mi teraz napisali ze nemat ani male svetlo zapnute dr mi zase kazali aby som zapla...bola som dnes u dr ta ma poslala na neurologiu kde mi odporucili sirup sedalia...ak nepomoze tak ho objednaju na vysetrenia....spominali ze moze ist o nevyvinutost nervovych zakonceni...teda sestricka s dr som sa nestihla rozpravat...jedna starsia pani v cakarni mi zase vravela ze ma vnuka ktory ma take iste problemy...a ich pediatricka to pripisuje porodu vraj to velmi vela spolu suvisi no neviem...kazdopadne dakujem za kazdu radu hadam sa to cim skor napravi

althejka
22. sep 2017

myslim ze je to prechodne obdobie,ktore treba ustat,nanovo uspat a bude dobre. s tym potenim je to take,no ja az podla toho ked sa maly zacne potit viem,ze uz fakt spi. tiez sme tzv. studeny odchov,cize teplom ani klimou to nie je,ale z muzovej strany sa potia vsetci,takze to neriesim,ale orientujem sa tym.
urcite to zvladnete, to ranne detstvo je poskladane z etap,ktore vzdy ked jednu vyriesime alebo ju zacneme zvladat - odozneje,pride druha a ina clovek pada na hubu. ale nic netrva vecne.

ankare
22. sep 2017

Možno vidí a cíti nejakého ducha u Vás.

aduska121
autor
22. sep 2017

@ankare aj nad tym som rozmyslala tiez pretoze niekedy znicoho nic sa prestane hrat a uteka za mnou taky vyplaseny akurat je u nas znama ktora sa venuje takym veciam a ta mi vravi ze cely porod ho mohol ovplynit a takisto aj moja energia aj ked sa to mozno bieomu bude zdat smiesne ja takymto veciam tiez verim

jeltica
22. sep 2017

@ankare to by ma teda nenapadlo. Isto by som nieco take za tym nehladala. Na duchariny teda aspon ja moc osobne nie com😒

lussi87
22. sep 2017

Ja tiež prispejem skúsenosťou. My sme mali tiež niečo podobne keď mala dcérka cca 18-20mesicov. V noci sa zobudila plakala, hádzala sa a nedala s utíšiť. Občas pomohlo prechádzanie. Nám známa poradila že to môže byt tým že má dieťatko veľmi veľa podnetov cez deň a v noci ich spracováva, že mozog vted pracuje a nemá čas oddychovať a prejaví sa to takto. S potením až taký problém nemáme, ale tiež sa potila dosť veľa keď tuho spala, teraz má 26 mesiacov a už sa to opakuje minimálne a postrehli som že naozaj keď m cez deň veľa rôznych podnetov, viac návštev a podobne. Tak možno skúste odsledovať aktivity cez deň a niečo zredukovať 🙂 Všetko dobre

beton
22. sep 2017

@aduska121 porod a prenatalny vyvoj cloveka ovplyvnuje cely zivot, ci sa nam to paci alebo nie. S tym suhlasim takisto. Ale zaklad je, ze materske instinkty su tak silne, ze vela veci sa da vyriesit citlivostou na svoje dieta a reagovanim na jeho potreby. A najsilnejsia potreba dietata je podla mna potreba kontaktu s matkou a jej pozornosti. Ked toto neriesime telkou, premnohými aktivitami mimo domova a pripadne aj bez pritomnosti rodicov a náhradnými maznacikmi typu plysak atd. tak mu davame seba a to je to, co dieta potrebuje. Ved ho to coskoro prejde a o chvilu budeme "trapne matky"...:o))