Podporovať deti vo vymyslených príbehoch či nie?

petronesa
5. aug 2010

ahojte maminy mam 7 mesacnu dcerku a dneska bola u nas na navsteve kamaratkina patrocna dcerka a rozpravala mi rozne pribehy ze ako opravovala lietajuce auta,ze ma doma rozpravajuceho pavucika a podobne a mna tak napadlo ze ked aj mne bude rozpravat moja dcerka taketo pribehy ze ci ju mam podporovat v jej fantazii alebo mam hned zatrhnut ze to nie je pravda a vysvetlit jej ze to je len jej fantazia... 😀

zitaje
5. aug 2010

Myslim ze sa uvadza vek cca. 6-7-8 rokov (neviem presne), dokedy ziju deti v takom inom, svojom svete, kde sa zlieva dokopy realita a fantazia. Cize tvrdit malemu dietatu, ze to nie je pravda, je uplne zbytocne, ba priam kontraproduktivne. 😉 Nehovoriac o tom, ze by si sa obrala o ten zazitok. 😀 Ja som sa napr. nedavno dozvedela, ze moja 2-rocna dcera ma v bruchu babatko, a ze sa narodi, ked sa zobudi. 😀

dejli
5. aug 2010

Zitaje - nam uz sa narodilo 🙂 a musi sa o neho starat. Vola ju "moja mala" a musi ju brat so sebou ked odchadzame, dava jej pit a tak... Mali sme psa, prave minuly tyzden nam zomrel ☹ a dcera (4r) si zobrala hrackarskeho, maleho z lega, ze ona ma psika, co ma 1 rok a musi ho niest, lebo uz nevladze chodit, lebo je este maly a bude stale pri nej a dozije sa este tooolko, tooolko rokov.... ziju v svojom svete, mozno si skor tento svet prisposobuju sebe, svojim potrebam... nielen fyzickym, ale aj emocionalnym. Ale mozu tiez vnimat inu realitu, ktoru nevnimame... a tvrdit, ze tu nie je len kvoli tomu, ze je mimo nas "rozsah" je blbost.... Mozme nacuvat a vnimat a mozno sa aj nieco naucime 😉

bets
6. aug 2010

moje deti maju fantaziu, aj su tvorive, ale nehovoria vymyslene pribehy... ked maju nieco niekomu porozpravat, tak hovoria pravdu, aj ked je niekedy trochu skreslena, lebo to vidia inymi ocami.
hraju sa, vtedy si vela navymyslaju, ale rozoznavaju, ze toto je hra, a ked maju o tom porozpravat, tak hovoria, ze hrali sme sa na to a to. napr. ze hrali sme sa na dinosaurov a ja som bol/bola dinosaurus, ktoremu sa narodila mlada a potom som sa o neho starala, ale prisiel masozravy dinosaurus, tak sme museli bojovat a pod.

penny13
15. aug 2010

Ahojte. Gabka má vymysleného kamaráta, volá ho Ryšavy Hugo. Rozpráva sa s ním, keď papá, musím dať jedlo na dva taniere, aj pre Huga 🙂 Fantáziu má veľkú, ale väčšinou už rozpráva pravdu. V septembri už pôjde do školy. 🙂

laculik
2. sep 2010

ahojte, nasa mala má tienoveho brata. ma aj meno. ma ho od vzdy, cize odkedy rozprava..od roka a pol. uz sme si zvykli ale na zaciatku ked si niekto (realny) nemohol sadnut na stolicku lebo tam sedel "brat", alebo ho napominala, ze nech pomaha s tym upratovanim-svokre, tak sme len cumeli. mame milion vtipnych prihod s tym. riesila som to aj s psychologickou a je to v norme 😉 . ma bujnu fantaziu. teraz to je uz ovela menej, a hlavne ma aj realneho brata. cize to uz mizne. ale niekedy to bola cista schiza 😀 😀 😀

maminka142
18. nov 2011

Ahojte, neviete dokedy ta fantazia u deti byva? Moja mala bude mať už 3 roky a ma vymyslenu kamošku mačku, už týždeň 😅