Podpora sedenia a lezenia 7 mesačného syna

hu3hu3
23. apr 2014

ahojky....mam 7 mesacneho syna a este nevie sam sediet ani lozit...ked ho chytim za rucky, tak sa pritiahne a sedi ako zaba a pomaly zacina zdvihat zadocek...holky chcem sa spytat ako ste podporovali vase deti aby zacali sediet, lozit ci stvornozkovat?..a mozem dat svoje dieta aj ked nesedi do sportaku a trosku mu ho vypolohovat? dakujem

sissy27
23. apr 2014

@hu3hu3 tvoje dieťa nepotrebuje žiadnu podporu pri týchto aktivitách, môžeš mu viac ublížiť ako pomôcť... všetko má svoj čas, svaly sa vyvíjajú a pevnejú postupne, rovnako tak kĺby, kosti a celé pohybové ústrojenstvo... až bude dosť silný na to, aby sám sedel / štvornožkoval / stál / chodil, tak to urobí...

galaxy
23. apr 2014

Moja Sabi má tiež 7m+ a ešte sama nesedí,na kolienka sa zdvíha,ale na ručičky nie. Neriešim to nijak. Nič jej neutečie. Detičky sami vedia,kedy sú na to pripravené. Netreba nijako pomáhať. Ako tu bol jeden článok, citujem: "Najviac svojím deťom pomôžeme,keď im nebudem vôbec pomáhať" 🙂 Takže neboj,ono to príde,nič si z toho nerob.

spimzdravo
23. apr 2014

možno by pomohol tehotenský vankúšik, veľa deti ho používa ako oporu pri prvých snahách posadiť sa, chodiť a postaviť sa. Ale pozor na tie lacne vankúše plneneé eps guličkami (polystyrenom). Treba si vybrať prírodný vankúš, ako napr. v samine

belllinka
23. apr 2014

@hu3hu3 davaj ho co najcastejsie na brusko. Na sedemie ma este cas. To pride, az ked sa nauci stvornozkovat. Do sportaku ho s trochu zdvihnutym chrbtom mozes dat.

saska.t
23. apr 2014

@hu3hu3 7 mesacne dieta nemusi ani sediet ani lozit,85% deti v tomto veku to nerobi,tak kam sa chces ponahlat? kazde dieta ma svoje tempo a to treba respektovat...moja 1 dcera zacala toto vsetko robit az v 10 mes. a dnes ju nemozme zastavit,taka je aktivna,takze si to uzivaj,pride cas ked sa nezastavis a budes len za dietatom behat

trasko
23. apr 2014

tiez neviem kam sa ponahlas.a hlavne naco? ked je dieta zdrave tak urobi to alebo to ked pride JEHO CAS.je pre teba zivotne dolezite aby "prestalo" susedine nejake dieta? sory,ale tak bude najlepsie,ked ho naucis najprv behat...alebo pocitat a potom az hovorit...vsetky chore tabulky by som zrusila len .ebu matkam hlavy

edvelyn
23. apr 2014

@hu3h toto uz snad nemyslit vazne???? 7mesacne dieta lozit a sediet?preco? Uff.nase ma 8mesiacov a este nelozi a same si nesadne.da sa obcas na styri ale len na mieste.a ja som napriklad vobec nelozila ked som bola mala.

junova
23. apr 2014

Ja si tiež myslím, že sa nie je kam ponáhľať. Ja mám 8 mesačného syna. Práve mu vyšli prvé zubky. Doteraz ani nesedel, len si kľakol na štyri a hojdal sa. Včera sa dal na štyri a naraz začal stvornozkovat, skoro som odpadla. Do ničoho som ho nenutila, dokonca sa už začína stavať v postielke na nozicky. A to je taký krpec, má len 7,5 kg ale sily má dosť. Keby už mal aspoň 8 kg.

bibadlo
23. apr 2014

môj syn má 8 mesiacov, nesedi, neštvornožkuje, nedviha sa na štyri. v kočiku ho dávam do polosedu. cvicime dojcensku gymnastiku podlľa inštruktáže fizioterapeutky a chodíme na Babyfit, kde zábavnou formou posiluje svaliky 🙂

jamelia
23. apr 2014

Urcite by som dieta nenutila sediet, poskodis mu chrbticu - pokial sa neposadi same. Lozenie ma predchadzat sedenie - pretoze si spevni svalstvo. Ked bude na to pripraveny bude lozit aj sediet 🙂 kazde je ine, inak sa vyvija. Skus ho nechat na brusku a dat pred neho hracku - dostatocne blizko, ale tak aby nedociahol hned, bude skusat nacahovat sa za nou 🙂

alexis617
23. apr 2014

@hu3hu3 ahoj mne pomohli pavúky dávala som mu tam aj hračky pomaly sa naučil odrážať najskôr dozadu potom dopredu ,spevnel a začali mi deti dosť skoro aj chodiť najstarší 9 mes.,stredný 10,5 mes,a najmenší 10 mes ., štvor -noškovať som učila takto dala som drobca na bruško pred neho cumel a pomali som striedala posúvaním jednu nôžku pravú dopredu súčasne ľavú ručičku dopredu to isté ľavú nožku dopredu pravú ručičku dopredu najstarší to pochopil v 12 mes.,stredný ,a najmenší v 7 mes a sedeli mi veľmi zle dlho padali zo strany na stranu ,ked už ich rovesníci krásne sedeli do 8 mes., som ich podopierala ozaj cvičila som s nimi aj na fitnes to tiež dosť pomohlo aby mali balans neboj ani sa nenazdáš a predbehne aj detičky za ktorými zaostáva ako aj mi

rodinnevikendy2
27. apr 2014

@hu3hu3 sedenie ani lozenie by sa nemalo uponahlat, ale su na to pekne cviky, ako ukazat dietatku cestu, aby lozit zacalo a sam si sadlo.
Je vela kurzov na cvicenie babetiek, alebo babyplavanie .Radi vam poradime aj v nasom novom baby klube
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

alebo cvicenia s babetkami v Kramariku
http://www.rckramarik.sk/uploads/8/4/0/0/840026...
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zienkalenka
25. okt 2014

Lezenie sme podporovali loptickou :
http://montemother.wordpress.com/2014/07/19/jap...