Oplatí sa kúpiť elektrické pero Albi?

slavkakap
29. jan 2021

Dobrý den mamičky. Chcem sa opýtať na vašu skúsenosť s elektrickým perom od Albi, ci sa oplatí investovať.
Rozmýšľam nad kúpou pre môjho trojročného syna, ktorý veľmi rýchlo rozprava a skracuje, hltá slová 🤦
Pomohlo vasim deťom s výslovnosťou, s nadobudnutím slovnehy zásoby?
Každý večer si pravidelne čítame ale aj tak chcela by som aby sa jeho reč upravila.
Uvažujem aj nad logopediou no táto covidova doba ma odrádza 🙆
Je to dráha hračka, tak nerada by som niečo kupovala co by nam nepomohlo.
Budem rada za vas kore mate pero od Albi s vasimi skúsenosťami
Popripade poriadne vhodne DVD pre deti na túto problematiku s výslovnosťou.
Ďakujem a prajem pekný večer 🙂

kittykat22
29. jan 2021

@slavkakap na problemy s recou potrebujes logopedicku - syn ma problem s dychanim a to albi pero nepomoze 🙂 Neboj logopedicka ma plastovu babieru a ty budes mat rusko. Chodime celu dobu pocas covidu a v pohode.

alenkaev
29. jan 2021

S vyslovnostou neviem, asi logopeda ozaj nenahradi, ale my mame aj knihu k peru Rozmotaj si jazycek a ta je ozaj dobra, u nas sa tesi oblube u oboch 4 a 1,5 roka. Museli sme pera kupit 2 kvoli bitkam. A cerstvo nam pribudla Hrava anglictina kedze kvoli covidu jednak nemame skolku a jednak anglictinu, a tiez sa velmi paci.

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanaete
29. jan 2021

U nas maju knihy velky uspech, ale na upravu vyslovnosti by som ich nebrala. To treba cielene cvicit. A dieta viacej nabera slovnu zasobu, ak mu niekto cita, lebo sa moze pytat. Ak pocuva text, tak to ma mensi efekt.

ajsha123
29. jan 2021

My tiež máme, deťom sa páči, učia sa naspamäť hlášky, básničky a keďže mám aj iné povinnosti ako venovať sa celý deň len deťom (variť, prať... 🙂), pero a kniha im zaberú voľný čas, a je aspoň užitočne strávený, nie pri rozprávke... Pero je zároveň Mp3, manžel tam deťom okrem kníh nahral piesne a rozprávky na počúvanie. Napr.práve dopočúvali už 3 krat za sebou Drevulienku, predtým vkuse Dudkacik a Budkacik... Polovicu textov rozpravok poznajú naspamäť a keď treba, pri piesňach a rozprávke zaspavaju... Nie je to mobil (žiarenie) hneď mám lepší pocit, keď si to aj dajú pod vankúš 🙂
Takže za nás áno, naše deti pero zaujalo. Máme 3ks 😅

mirka807
29. jan 2021

Toto sme riešili doma pred vianocami a za mňa veľmi dobrá kúpa, áno je pero drahé ale tu na koňovi si vieš dokúpiť knihy za lacnejšie peniaze 😘 kúpili knihu s perom v draciku za 42€ a dokupila knihu rozmotaj si jazýček. Logopeda to nenahradi ale zase vniecom dieťa zaujme 😉 a keď ho to nebude baviť vieš to predať 😉. Kukni si na YouTube tam je hodne videi ako tie knihy fungujú, zamna aj plus že majú tvrdú väzbu 😊 pre nás veľmi dobrá kúpa 😊

kacena4
30. jan 2021

pero je super moja ma 10r a NKS a este teraz pouzivame pero nakolko su knihy aj vedomostne a naucne - takze urcite pri 3r. dietati ktore je zvedave, obsedi a raz pocuva ho vyuzijete.

zvera88
30. jan 2021

@ajsha123 a aku knižku by ste odporučila pre 2rocneho chlapčeka?

ajsha123
31. jan 2021

@zvera88 naša vtedy ešte dvojročná, keď mala knihu s perom v rukách, podľa vzoru starších súrodencov chodila perom po obrazkoch, jej sa páčilo, ze to vydáva zvuky a ze to hrá pesničky, ale absolútne nepočúvala. Začala hrať nahravka z pera a ona klikla na ďalšiu,... Takze to bol mix zvukov a pre ňu k ničomu, len zábava, ja som to nedokázala počúvať... Keď mala tesne pred 3 rokmi, tak sme si zrazu všimli, ze ona počúva, čo pero hovorí a občas nám recitovala básničky... A odvtedy počúva. Musela dozrieť.
Na 3.narodeniny sme jej kúpili Moje prvé farby a tvary... Šla na prázdniny a po týždni sa vrátila a vedela farby... Až sme zašli. Moje prvé písmenka sa mi zdajú už pre staršie dieťa, cca 4 roky a viac.
Naša má teraz 3,5 roka a číta aj Prirodovedu, Dopravu, Angličtinu, Mapy a vlastne všetko, co mame doma, ale verím tomu, ze nerozumie poučnému textu, skôr je to zaujímavé. Ale časom pochopí.
Ešte máme malú knižku Basnicky, ešte ta možno pre 2 ročne. Neviem. A nemáme všetky knihy, asi 7ks...

slavkakap
autor
31. jan 2021

@ajsha123 uvaau ďakujem. Nahodou ak by ste chceli nieco z knižiek predať rada kúpim aj pre mladsie deti hocico 🙂 uz sme obiednali pero 🙂 prajem krásnu nedeľu 🙂

ajsha123
31. jan 2021

@slavkakap Joj, ja naše knihy nepredám. U nás sa nonstop používajú a ešte aj budú, máme viac detí, a tým pádom sú dosť ojazdené, uz ich občas lepím...

slavkakap
autor
31. jan 2021

@ajsha123 Aj tak ďakujem za vasu správu ♥️

mirka807
31. jan 2021

@slavkakap pridaj sa do tejto skupiny a skús napísať , https://www.modrykonik.sk/group/7193/. Zvyknú baby aj nové predávať a lacnejšie 😘

slavkakap
autor
31. jan 2021

@mirka807 oooo ďakujem ❤️

nela6
31. jan 2021

@slavkakap chod k logopedovi, naša robi aj online hodiny cez Skype (chodím s dcérou 2r)... ale u nás syn 4r zboznuje albi, to pomimo témy, nekupila som kvôli problémom s recou

slavkakap
autor
31. jan 2021

@nela6 ďakujem, zajtra tam skúsim zavolať 🙂

zvera88
31. jan 2021

@ajsha123 ďakujem z tak až o rok skúsim