Odúčanie skoro štvorročného syna od plienky

bobana297
11. jún 2020

Ahojte. Starsi syn bude mat v septembri 4 roky a ide prvy krat do skolky. 3 tyzdne ho teraz oducam spanku bez plienky ci denneho ci nocneho. Predtym maval uz suche plienky, ale stahovali sme sa, lebo sme predali byt ku svokre. Tam to nedopadlo dobre a zase sme sa stahovali. Cize za mesiac 3 krat stahovanie. Coz asi ta zmena urobila svoje aj na synovi. Zacal mavat stale precikanu plienku. Tak uz teraz je to 3 tyzdne, co ho davam na tvrdo soavat bez plienky, kedze mi bolo povedane, v skolke to nebudu tolerovat, ked sa bude vzdy cez obed pocikavat. Vecer teraz chodi spavat o 21:00 kvoli vraskovi, inac chodieva o 20tej ale ked ich dam spolu do izby vymysla a tym rusi rocneho brata, ktory ma potom problem so zaspavani. Vecer mu dam napit tak max do 19:45 ide sa vycikat a spat a s tym, ze este pred tym, nez si idem ja lahnut do jest 22:30 alebo 23:00 ho jemne preberem a dam ho este vyycikat a spat. To vydrzi do rana mal asi 2 krat nehodu cez noc. Ale cez obed spi hodku a pol a vecne precikany aj vsetko naokolo. On sa ani na to nezobudi, ze je mokry az po krk 🤷‍♀️ absolutne mu to nevadi a spi si zakutrany v duchne ako by nic. Myslite si, ze to treba uz riesit s urologom alebo pokracovat a upravi sa to do septembra? Ja uz som z toho nestastna, lebo aj ked sa v noci pocikal ani nevedel a rano sa zobudil super vyspaty a spokojny nic ho netankovalo

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
11. jún 2020

@bobana297 no hodinu pred spánkom nedaj piť ....s urologom neporiešiš nič, veď má len 4roky....a ak sa mu to nestáva inokedy počas dňa tak to nebude ani zápal ani prechladnutie.....treba počkať....inak v škôlke toho dieťa toľko nevypije doobeda čo doma, takže ak sa vyciká pred spánkom vydrží....

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silviazlat
12. jún 2020

@bobana297 A skúšali ste ho odplienkovať aj skôr?? Myslím, že sa to normálne učí už okolo 2 rokov.

sense
12. jún 2020

S urologom ani.nefrologom neporiesis nic nakolko ma 4roky....obzvlast ak ma plienky na spanie....hodinu pred spanim nedat pit a ak musi tak hlt dva...pred spanim dat cikat a hlavne trpezlivost