Odúčanie od plienok

alu123
23. aug 2012

Ahojte potrebujem poradiť ako mám postupovať ďalej:

Moja dcérka má 22 mesiacov, v prvom rade nechce cez deň ani plienku, vonku sa jej podarí pekne kvoknúť a vycikať, vo vnútri sa pýta na záchod, niekedy aj viac krát a nič neurobí, ale to nevadí. Prípadne sa jej ja pýtam, či nejde cikať. Snažím sa chváliť ako sa len dá, ale zdá sa mi, že chválu nevníma, aj jej dávam odmenu za to, že sa krásne vyciká. Kaká zatiaľ do plienky, a keď nebude mať plienku celý deň bude kakať? alebo len to treba vyskúšať. Ako sa naučia deti kakať na záchode, nočník nechce, nepouživa, proste nič. Ako mám pokračovať aby sme to úspešne zvládli, doteraz som na ňu netlačila, ona sama nechce plienku, príde pri záchod a vyciká sa, prípadne to na nej vidím. Ďakujem za rady a Vaše skúsenosti.

sisaha
23. aug 2012

@alu123 je to indi vindi. Niektore deti sa naucia kakat subezne s cikanim do nocnika, niektore (napr. moja dcera), takmer pol roka si na vykakanie pytala plienku, hoci cikat chodila do nocnika sama. Potom ako keby seklo a zacala kakat bez plienky. Dieta musi na to dozriet, ale radsej tu plienku na vykakanie nasadit, ako by malo dieta stolicu zadrziavat a mat potom s tym problemy a nejaky blok..
Co sa tyka cikania, daj jej nocnik tak, aby mohla na neho chodit sama- ak sa vie sama vyzliect.

mirko
24. aug 2012

s mojim mladsim synom mam presne ten isty problem, v septembri uz ide do skolky, a riesim kakanie do plienky...vycikat sa do serblika vie pekne sam...postojacky ako velky chlap 😀 , oducenie od plienky v noci sme zvladli vlastne za jedinu noc, len toto kakanie.....neviem ako na neho....

love232
22. mar 2013

@alu123
@sisaha
@mirko
Ako mam drobca naucit na nocnik a odnaucit od plienky? Ma 22mesiacov alebo ako to robite ako ste ich naucili ze sa pitaju na serblik??

adik311
22. mar 2013

ja mam kocky cerstvu skusenost s malou mojou a trvalo to cely mesiac ale sme uplne bez plienky cez den no samozrejeme na noc jej este davam lebo este to je skoro... tu asi pomoze len trplezlivost a dobre slovo a tak ako ste pisali chvaly do nebies....ma 22 mesiacom a tiez som si uz povedala ze stacilo lebo cakame druhe babo a to vecne nahananie po dome aby som jej dala plienku ma stalo plno sil tak sme museli uz zacat....prvy tyzden bol najhorsi lebo sme doslova s manzelom nestihali za nou utierat podlahu pretoze ona vela pije a curala kazdu chvilu a o tom "hustejsom" na zemi ani nehovorim 😒 ....ona pisala len do nocnika ked bola hola hned ako mala pancuchy boli mokre uz som si myslela po 3 a pol tyzdna ze to asi nema zmysel kde tu naraz zacala sa pytat aj ked bola oblecena...takze takto kocky moja skusenost tak vam drzim vsetkym prsty a hlavne pevne nervy lebo to ako pisete hore kazde je ine a kazdemu to trva inu dobu 😉

akiram
22. mar 2013

@love232 ja som každú chvíľu dávala malú na nočník, niekedy sa vycikala, niekedy si tam len posedela, a za nejaký čas sa začala pýtať sama...teraz už chodí sama, len mi zahlási, že ide...ked sa vyciká tak sa aj utrie, po vykakaní ma volá...

love232
22. mar 2013

@adik311 zabavila som sa heh nooo len cez ho nechat behat s holou ritkou a moja svokra ma vo zvyku kazdu chvilu behat na balkon...uz sme kupili aj slipky myslim ze dost na striedacku ...
@akiram noo oki ja o necham ce den bez plienky ale vycika sa hej a potom co ako mu vysvetlim ze treba do nocmiku?? Napr terazsa vykakal ukazujem mu ze kaka do serblika dobre? Jakubko kukol na mna dvihol serbel a odniesol na miesto kde bol....

adik311
22. mar 2013

love232 my sme mali 4 krat na zemi nalozene dokedy pochopila ze to patri do nocnika 🙂

simca06022011
22. mar 2013

@love232 ja sice neskor... ale ked mala nalozila kade tade po byte, tak uz som ju normalne vyhresila poriadne... nadruhy raz som uz ani nevedela a sama sa vykakala do serbla... u nas to zatial funguje tak, ze sa sama vyzlecie a sadne si ked chce cikat/kakat, ked sa hra tak zabudne a neriesim to nijak... u nas je riadna zima, takze pockame kym sa otepli a ide sa na to 🙂)))

simca06022011
22. mar 2013

@adik311 mali ste dost pancuch? 🙂))) mne za dva dni kompletne dosli :P

adik311
22. mar 2013

simca06022011 no to je ten druhy problem 5-6 ks pancuch na den pracka kazdy druhy den isla🙂 no ale stalo to zato

adinkag
25. mar 2013

Ahojte moja dcerka bude mat 22m rano krasne ide pisat na nocnik ,ale potom je to horsie,ona ma sice chyti za ruku ale ked uz je neskoro ako ju naucit aby mi to oznamala pred a ne po?dakujem pekne

zuzana2203
29. mar 2013

ahojte prosim vas poradite mi?moja 4 rocna dcera je asi od roka a pol bez plenky cez den ale vecer jej ju stale davam a nemozem ju odnaucit nepocurava sa kyzdy den tak do tyzdna asi 3 az 4 krat uz som skusala jej tu plenku nedat ale ked ju vecer davam na wc tak sa nevycura a do postele sa mi pocura v noci mi aj hodne pije tak jej radsi plenku dam aby mi nepocuravala postel dakujem za vase radi 🙂

nikina17
4. apr 2013

Ahojte, aj ja sa pridavam, mam 2,2 rocnu dcerku. Sem tam sa uz pyta na serblik, ze chce cikat. Inokedy sa jej opytam ja ci chce ist a zvacsa sa jej podari vycikat sa. Ale velmi casto sa pocika este aj do plienok. A nielen cez noc a obedny spanok, ale aj cez den, ked by na serblik mohla ist. Zial, co sa tyka velkej potreby, tak to sa nam do serblika podarilo zatial len raz. Nechcem ju nutit. Skusali sme uz jeden den chodit aj v nohavickach, no pocikala sa a mala som pocit, ze zostala sama velmi zaskocena a zahanbena aj napriek tomu, ze som ju zato nepokarhala ani nic podobne. Sama povedala, ze sa hanbi............Teraz posledne dni sa vsak pyta na serblik velmi malo. Nechcem ju do nicoho nutit, ale uz ma sem tam aj mrzia tie vecne otazky typu: "boze, to ma tolko rokov a ma este plienky emoticon " Viac ma vsak trapy to, aby sa nam podarilo chodit na serblik kym sa nam narodi druhe babatko co bude v septembri. Viem, ze potom by mala z toho este vacsi chaos, preco ona musi byt bez plienky a bracek alebo sestricka plienku maju.
Rozmyslam aj o tom odplienkovani za 7 dni, ale bojim sa, ze jej chodenie na serblik znechutim, ked ju tam budem pchat kazdych 30´minut. Ako ste skusali vy oducat?

trinixy
6. apr 2013

aj ja sa rada pridam do klubu moja ma vysse 2,5 roka uz sme krasne chodili na zachod aj cez poobedny spanok sme vydrzali na noc este fungujeme s plienkami ale za posledne tyzdne malej stale cvrkne niekedy viac niekedy menej ine nerobim len menim nohavicky niekedy sa az kruti a vtedy viem ze potrebuje, ona nikdy nemala problem ani so serblom ani so zachodok aj na velku ide v pohode a posledne dva tri tyzdne sa pravidelne poobede docika uz som z toho zufala normalne uvazujem ze jej dam naspat plienku a bude ju nosit asi do 18tich...ona vypije strastne vela vody a mne to neda jej nedat pit ked furt vypytuje..ale naozaj som uz hotova .. ☹

jankaferancova
7. apr 2013

@trinixy ahojky,tak ja mam 26 mes.syna,bez plienok sme uz 6 mesiacov,chcem ti len povedat,ze co sa tyka toho svrkania do gatiek,moj maly mi to robil tiez,pytal sa cikat a ked som ho uz dala,tak mal cvrknute,ako pises aj ty niekedy viac,niekedy menej,no prezliect som musela.neda sa povedat,ze na to existuje nejake riesenie,je to asi take obdobie,kt.trva u deti rozdielne,u niektorych chvilku,u inych zasa dlhsie,ja som mojmu drobcovi vysvetlovala,ze do slipkov nie,cika sa len do serblika,musi sa pytat skor,len to stale dookola vysvetlovat a chvalit,ak sa podari udrzat 😉 no a samozrejme,treba trpezlivost,ono to prejde,tak to u nas bolo,preslo to.co sa tyka spanku,sme bez plienky,ale tiez sa mi posledny tyzden nonstop cez obedny spanok pocika,pred spanim sa vycika poriadne a zobudi sa komplet docurany,cim to je absolutne neviem,tiez som mala take uvahy,ze mu dam plienku,ale to by vobec nebolo dobre riesenie,iba by sme tie deti poplietli a boli by sme kdesi na zaciatku.v noci ho dam takeho spiaceho na nocnik a v pohode sa vycika,ani o tom nevie,keby som to neurobila,asi to ma vsetko znova v postielke 😉 ale par krat sa stalo,ze som ho nedala a vydrzal v pohode do rana.neviem co si mam o tom mysliet,bola by som rada,keby sa ozvali aj ostatne maminky,ze co sa to deje,ci este nedozrel cas,ze vie udrzat moc na celu noc,ja nemam problem vstat,aj ked ma zobudi,ze chce cikat,ja by som bola rada,keby to urobil,avsak spi celu noc tvrdym spankom a ked sa nahodou pocika,ani to neciti a spi si v pohode dalej...pitny rezim je u nas taky,ze vypije za den 1l tekutin + polievky,omacky.vecer chodime spinkat okolo 20:30,do tej 19:00 mu dam napit,potom uz nie.doobeda vypije 0,5l,neviem ci to nie je dovod toho obedneho pocikavania pocas spanku.urcite by som bola rada,keby sme nasli nejake riesenie,ktore by nam pomohlo toto trapenie vyriesit 😉

trinixy
9. apr 2013

@jankaferancova ahoj som rada ze si mi napisala no mne lekarka povedala ze to bude tym ze ju zaujima cely svet a jednoducho nema cas riesit cikanie a mam sa jej castejsie vypytovat ci nejde cikat a tu plienku na poobede mi tiez neodporucila ze mam kupit tie podlozky co sa davaju pre starych ludi lebo ja fakt ine neperiem len jej veci a postelne..a mala ma na noc stale plienku to by som neriskla rano s nej davam batoh dole..vies pri starsej to islo akosi same ta uz v 2,5 roku plienky nemala vobec jednoducho ich mala stale suche tak som jej ich prestala davat..ale zas pravdou je ze nevypila tolko vody no nasa stiahne tak 1,5-2litre denne..zatial chodi do skolky na 4 hod tak dufam ze cez leto to nejako prekoname lebo od septembra chcem aby sla na cely den..a niekedy ju idem po hodinke zobudit ale velakrat to nestihnem bo uz je pocikana a budit ju kazdu pol hodinu to by podla mna bola len zle vyspata a mrchava..