Odúčanie 26 mesačných dvojičiek od plienok

zuzina316
8. jan 2018

Mamičky aké máte skúsenosti s odúčaním od plienok? Čítala som v skratke aj odúčanie za týždeň, ale mne to moc nefungovalo. Už asi 2 týždne moje dvojičky chalani (26 mes.) chodia cikať na nočník, aj vydržia bez plienky ako tak (sem tam sa stane nehoda), keď ich dám cikať na nočník vycikajú sa a celkom sa tomu tešia. Takže to ide dobrým smerom. Ale s kakaním je problém, nechcú kakať do nočníka, pokakajú sa aj do slipov, síce im to vadí a hneď utekajú za mnou prezliekať , ale nechcú použiť nočník. Takže musím keď ideme von, niekedy dávať plienku, lebo sa bojím, že sa pokakajú 🙂. Na nočník ich nenútim (viem že to nie je dobré), iba motivujem. Dá sa s tým niečo robiť (naučiť), alebo len treba počkať kým im to dojde 🙂.

mala_katie
8. jan 2018

Akurát oducam syna 27 mes. Na Silvestra vymýšľal s plienkou, tak som mu ju nedala.. Dala som mu rovno slipy a pančuchy. 3x sa pocikal a potom šiel spať- na noc s plienkou. Na druhý deň chcel len plienku, tak som mu ju dala, ale zrazu mi začal hlásiť, keď chcel cikat. Boli sme von, prišli sme dnu, plienka šla dolu, začal sa pýtať, ale nešlo nič.. Mal blok.. Nočník vôbec nie.. Tak som ho nalakala na to, že spraví fontánu, tak to šlo.. Vycikal sa a bol hrdy- odvtedy sa pýta.. Ale aj von m sme šli bez plienky.. Vydržal, potom sa vypýtal, keď sme došli.. Za tých pár dní si už dokázal zvyknúť aj bez plienky na noc.. S výnimkou silvestra mal nehody iba 2, čo sa týka cikania. S kakanim je to väčší problém, 3x úspech, 2x do nohavíc... Ale samému mu to vadilo.. Vlastne sa aj pýtal, ale nejak nevydalo.. Keď vidím ze sa snaží, ale má problém sadnúť na misu, motivujem tabletom.. Vcelku to ide.. Cize za mna- mat strpenie, nechať to na dieťa a pôjde to pekne bezbolestne.. A počúvať materinský inštinkt..

biba12
8. jan 2018

Ak im už raz plienku vezmeš nie je dobré im ju dávať, keď idete von. Skús ten nadstavec na wc pre deti (malú dosku). Možno sa im to zapáči. Moji chalani chodili cca od 2 rokov tam. Mali malé schodíky pod WC. A oni sa to naučia, neboj, do smrti plienku mať nebudú 🙂 Dôjde im to. Veď aha ako rýchlo pochopili cikanie 🙂

zuzina316
autor
8. jan 2018

@mala_katie OK , diky. To je super, že sa pýta. Našim to pýtanie ešte nedošlo. Pár krát sa stalo, že naznačili, prípadne sami začnú dávať dolu gate. Ja sa ich pýtam, či chcú slipy a často sa rozhodnú že slipy. Keď ale naliehaju, že plienku tak dám, ale bývajú viacej času v slipoch. Aj tak sa znova a znova pokakajú. Tak teda musím čakať asi len.

montemotherone
8. jan 2018

Presne ako píšeš, ste na dobrej ceste. S kakanim to môže trvať dlhšie. U nás bol rozdiel skoro 4 mesiace, kým sa to prelomilo. Potom to už šlo. Len netlač na pílu. Ja som to chcela uponáhľať až sa tak zasekol, že ekakal týždeň, potom zápcha, bolesti, bál sa kakať už aj do plienky. Veľmi som si to vyčítala ☹ "prepla som sa", uvoľnila, a znovu na to nabehol. A rovno do nočníka 🙂
Len nech sú čo najviac bez plienky, v ľahkom oblečení ktoré si vedia dať sami rýchlo dole a s nocnikom po ruke. Aby nemuseli prekonávať veľa bariér (dvere, schody...) 😉

mala_katie
8. jan 2018

@zuzina316 ono, podľa mňa zo chce čas.. A naozaj netlacit na pílu.. Skus im iba dookola vysvetľovať, že aké je super byť bez plienky, že ich nebude stipat ritka a tak.. Ale ze teda keď si vyberú slipy, že čo to znamená, aby neboli v mokrom, že sa musia dopredu vypýtať.. U nás to zaberá.. Dokonca predvčerom večer som sa ho spýtala, či chce na noc plienku, alebo spať ako veľký, tak mi povedal, že plienku nechce.. Tak som to nechala na ňom s tým, že som mu vysvetlila, že ale teda, keď nebude mať plienku, tak mi musí hneď povedať, že ma musí zobudiť, ak mu bude treba cikat. Vyše hodiny pred spaním som mu už nedala nič piť pre istotu.. Vydržal do rana- o pol siedmej sa pýtal, cikat, vravím, že teda ideme na WC, to ze nie, že chce ešte buvat , tak vravím, že ok, tak ze dám plienku, on ze plienku nechce, tak sa postavil a šiel na WC.. No odpadla som z neho.. Dnes druhá noc a cikat išiel až o pol ôsmej ráno, ale večer pred spaním som mu vysvetlila, že sa musí skúsit vycikat, aby ho to nebudilo.. Posluchol.. Ja som stále ešte v šoku z neho.. Aj pred tým, ako ideme von, tak ho tlačím vycikat.. Ináč nepripominam.. Ale zas každé dieťa má svoje tempo.. S kľudom, žiadne dieťa nebude chcieť večne plienku..

lavieenrose
8. jan 2018

zozen knizku o hovienkach mozno to chlapci pochopi hravou formou ze je to normalna cinnost za ktoru sa nemusia hanbit

beadgirl
8. jan 2018

🙂 ako písala @mala_katie - všetko chce čas, pomaly im dôjde že niekedy je lepšie behať bez plienky ako s plienkou - a nuž - žiadne dieťa nenosilo plienky do puberty... ja som to skúšala na malého viackrát, podarilo sa nám to asi až na tretí krát... 😁

deusa
8. jan 2018

@zuzina316 no ja som to skusala cez leto-vtedy mal maly rok aj 5 mesiacov, kakat kakal do nocnika uz dost skoro, lebo od kedy si vedel sadat, skusali sme. Kakat sa pytal citoslovcom "tlacenia", ako keby napodobnil tlacenie na zachode, to sme hned utekali a ked tam nieco spravil, dali sme "tanec radosti"😁
No bez plienky mi pisat nevydrzal(doma sice plienku nemaval), takze ked sme isli von bola aj plienka, no potom som sa docitala ze ho to myli, raz bez plienky, raz s plienkou.
Ked mal zhruba rok aj 8mesiacov tak som si povedala ze teda budem trpezlivejsia a dala som ho na cely den bez plienky- asi tyzden to bolo aj s nehodami a potom to slo aj "samo" ( motivacia napr. Bola ked sa popisal, museli sme odist z ihriska, aj ked som mala veci na prezlecenie, doma ked sa podarila mlacka, spolu sme umyvali az potom sa hrali)
No moj problem je zatial nocna plienka, myslela som ze to pojde samo automaticky, no bez plienky cez den sme uz vysse 2mesiacov a na noc sa to "nepodarilo".