Odúčanie 2,5 ročného dieťaťa od nočných plienok

sida456
22. mar 2017

Dobry vecer maminky. Chcem sa opytat. V nedelu vecer som zistila ze sa mi minuli plienky pre maleho....neviem ako sa mi to mohlo stat...stale som si myslela ze mam ze mam.....ale nemala som a ani stale nemam. Plienky ma maly len na spanok.... niekedy mal celu noc suchu plienku..inokedy nacikane... tak sme fungovali tak ze prvu noc 1x v noci bol cikat a nad ranom sa pocikal a plakal....v utorok sa pocikal v noci o 3 zobudim sa a on mokry a nic! Pokojne si spinkal....bola som zaskocena...hned som ho prezliekla.....neutekala som kupovat plienky pretoze auto mame v oprave a jasne znama by mi ich kupila ale som si povedala ze je to asi znamenie ? A nedam mu a nauci sa ? Ci som zla na neho mam mu dat plienky ? A nechat nech si on sam povie kedy dost ? Ma 2,5 roka. Prosim neukamenujte ma.. cez den sa pyta sam cikat. Dakujem

dzjanetta
22. mar 2017

@sida456 ahoj..vobec niesi zla..dobre robis.doporucujem kupit podlozku pod plachtu v zdravotnickych potrebach.ak sa nahodou pocika,aby ti nepocikal aj madrac..drzim palce

dzjanetta
22. mar 2017

Oprava..matrac😉

cawes
22. mar 2017

Moj maly ma 4roky na wc chodil cez den, bez problemov ci uz velka alebo mala potreba. Aj ked zaspal cez den nebol problem. No v noci nam to neslo ani za nic. Dlho som premyslala co robit kedze som si povedala ze cez den bol odpliekovany rychlo a bol klud. Tiez som mala ale ten isty problem proste pocikal sa bol mojry a sopal dalej. Citala som ze je to preto lebo ten podnet z mocoveho mechura do mozgu este neni, ze u kazdeho dietata to pride inak. My sme fungovali 3mesiace tak ze sme v noci vstavali 2x na wc, o polnoci a potom okolo 4som s nim chodila cikat bolo to o drzku, par krat som skusila nechat a nic, par krat ze len raz a tiez ako kedy. Z jedneho dna na druhy sa zacal pytat sam neskor, teraz sme uz vyse pol roka bez nehody, vstane ide na wc, splachne, umyje sa a ide spat. Sama uvidis ako to bude fungovat. Podla mna je este malicky ale ty ho poznas lepsie

dzjanetta
22. mar 2017

Jasne kazde dietatko je ine..moja mladsia..uz v tomto obdobi nemala plienocku..a nepocikala sa v noci vobec..starsej trvalo dlhsie,kym si zvykla..ale myslim ze 2,5r. je to tak akurat.

sida456
autor
22. mar 2017

@dzjanetta to mam. To ma od narodenia.

timcikova31
22. mar 2017

Dobre to riešiš...ja som tiež tak robila ...nosila som ho v noci na záchod ...a potom to prišlo samo ,začal sa pýtať v noci sám ..2,5r je akurat

janickacrazy
23. mar 2017

@sida456 Podľa mna nanho dosť tlačíš a zbytočne. 2,5roka je málo a nie každé dieťa zvládne sa nepocikať v noci v tomto veku, niektoré ani cez den. Mne lekár povedal, že pokiaľ mozog nie je pripravený, tak je zbytočné dieťa stresovať, budiť v noci a nosiť na wc. Pokiaľ sa ti nepociká viac nocí po sebe, vtedy treba rušiť plienky. Moji synovia mali plienku na noc skoro do 4 rokov a tu sme, boli sme aj po lekároch a neurolog povedal, že do 5 rokov je to v norme a nerieši sa to vobec. Skúšali sme pri prvom všetko a chcelo to len čas.

mauzi
23. mar 2017

Sam sa oduci ked bude na to zrely. Netreba hlavne tlacit na pilu a este "obetovat" daky ten balik plienok 🙂

jankad1
23. mar 2017

Malo by pomôcť,aby sa ti v noci nepocikal to, že mu nedáš pred spaním mlieko.Daj mu ho radšej o hodinu aj viac skôr a potom radšej niečo tuhšie ešte prejest.Stihne ho ešte vycikat, kým pôjde späť 🙂 My takto fungujeme a zaberá to.

jakubik
23. mar 2017

Nechaj to volne,kazde dietatko ma svoj cas,davaj plienku nech neprechladne a raz sa v noci zobudi a bude sa pytat, ja mam 3 deti,viem co hovorim

sida456
autor
23. mar 2017

Dakujem velmi pekne za rady. A prisla som nato, ze je to skoro...lebo sa mi znova pocikal a bol zobudený a neriesil ze je pocikany az neskor povedal ze maminka pocikal som sa. Fakt este raz dakujem za rady.