Odmietanie pasenia koníkov

ivuka
9. jan 2017

Ahojte, chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s tým, že Vám váš drobec pekne pasol koniky a aj držal hlavičku a vydrzal6dost dlho sa tak prebavit a z ničoho nič sa začal v tej polohe jedovat a nevydrží dlho. My máme 6,5 mesiaca a malá nám to začala robiť. Ritku si začína dvíhať trosku ale rucky ako keby nechcela trénovať a pritom má silné rúčky lebo udrží a posunie si aj ťažké veci. Hádam mi viete niekto poradiť a je to normálne. Je to naše prvé bábätko tak ďakujem za pochopenie

sibalka21
9. jan 2017

U nas to bolo tiez tak, maleho som moc ani nedavala na brusko, jedoval sa a je uplne v poriadku.... Ak ti nevadi, ze sa jeduje, tak ho chvilku potrap nech sa uci, ale ako hovorim, my sme ho nedavali kazdy den, nepacilo sa mu to, ale casom sa to naucil, lekarka nam nic nepovedala na to, maly je uplne zdravy....

sense
9. jan 2017

Nasa mala kym sa sama nepretocila po par sekundach rev akoby ju zaziva rezali tak som ju tak nedavala, pravda je sice ze mala reflux a koliky tak mozno pretotak nechcela byt, neskor vydrzala dlhsie a dnes ma 3,5 roja a nic jej nechyba ... Ak tak nechce byt nenut...

ivuka
autor
9. jan 2017

tak to som rada, lebo my sme radi boli na brusku a zrazu ten zvrat tak ci bude mala lozit aj alebo bude rovno sa brat na nôžky? netuším ale hádam bude všetko v poriadku

sykorkauhliarka
9. jan 2017

urcite bude na styroch lozit/plazit lebo bez toho sa nepohne dalej ...myslim tym sed.. zo sedu sa dviha na nohy taka je postupnost ..skus jej polozit hracku pred rucky aby nedociahla..nam to pomohlo ako motivacia..odporucili nam to na rehabilitaciach..a ked sa bude jedovat tak nech lezi na hracej deke kde bude mat nad sebou hracky

ivuka
autor
9. jan 2017

@sykorkauhliarka dávame jeh hračky pred ňu a naťahuje sa za nimi ale nevydrží toľko koľko pred tým. a aj sa vedela prevalovat síce len na jednu stranu ale teraz sa jej už ani ti veľmi nechce. Neviem ci to ma také obdobie alebo ako si to mam vysvetliť

sykorkauhliarka
9. jan 2017

mozno sa jeduje ze jej to nejde uvidis casom urcite nehladaj za tym vazne dovody

sense
9. jan 2017

@ivuka nebomozno ma len fazu ked nechce... Bude aj lozit uvidis... To nasa neviem ci nemala aj 5 mes ked sa 1x sama pretocila a v 10 mes uz chodila a medzitym stihla aj lozit aj sediet aj sa sama postavit a nikdy nebola davana do polosedu al posadzana a ani vodena za ruky....

ivuka
autor
9. jan 2017

no tak uvidím. hádam bude všetko v poriadku a bude lozit jedna radosť

salome51
9. jan 2017

@ivuka netráp sa pre to. Je to ok. Náš starší syn msl reflux a tak sme ho na bruško ani nedávali. Jednoducho sa vzdy pozvracal. Štvornožkovanie sme si pri ňom beužili. Keď mal 10 mesiacov sa sám postavil v postieľke a potom to už išlo. Keď mal rok tak sám chodil. Nie všetky deti štvornožkujú. To nám povedala aj neurologička. Nemusíš sa strachovať 😉

ewelyn3
9. jan 2017

@ivuka pusti jej telku alebo rozpravku na tablete..poloz to pred nu, ked je na brusku a uvidis ze zdvihne hlavu a pekne bude pozerat 😂

stormie
9. jan 2017

Moja 'koniky nepasla' nikdy, uz ako babatko sa rozculovala na bruchu, napriek odporucaniu dr nech ju necham aj ked reve som ju tak nedavala - a prezila to, dokonca ako 1 rocna chodila - chodila rozumej nie ze sa drzala a stola a isla do boku ale normalne sama bez podpory

maminecka2
9. jan 2017

Skonzultuj to s pediatrom. Stale skusaj po troske, poloha na brusku je velmi dolezita, nemala by to vynechat. Myslim ze casom sa to zlepsi. A nemohla si udriet rucku a preto sa o nu nechce zapriet?

kacenka2803
9. jan 2017

Ahoj nás mali neznášal byť dlho na brušku ak som ho aj nechala začal plakať a načo trápiť dieťa teras ako má 10 mesiacou miluje pásť koníky myslím si že predtým mu poloha na brušku moc tlačila na bruško , crievka ... Babetku ti samo dá vedieť čo sa mu páči a čo nie určite nikdy do ničoho nenúti nasilu 😉

ivuka
autor
10. jan 2017

ďakujem za odpovede, len mne je to divne, ze doteraz pekne tak chcela byť a dlhsie a z ničoho nič už nie. alen som rozmyslala, ci to nebude aj preto, že ju starkovci dávali do polosedu a teraz chce byť väčšinou len tak co viem, že nie je dobre kvôli vývoju chrbatika ☹