Od akého veku opatrovateľku?

kralicica
17. jan 2011

máme 10 mes. syna, manžel pracuje, ja pôjdem asi na doktorát a sme ďaleko od svokrovcom. premýšľam o opatrovateľke na niekoľko hodín týždenne. od akého veku je to OK? som k malému dosť upätá, nechcem aby sa cítil opustený mamou v takom malom veku. je to správne? máte s tým skúsenosti? od akého veku? vďaka 😕

traktor
17. jan 2011

to je tazko povedat od akeho veku je dieta pripravene, niektore od malinka, niektore neskôr a niektore vôbec..ale zvykne si 😉 opatrovala som deti, ..myslim, ze ak chces opatrovatelku je super ak ma dietatko..aspon u nas tak bolo, ze deti sa spolu pohrali, spolu papali, spolu isli spinkat...bolo to super 😉 pytas sa je to spravne?..ja sa pytam, mame dnes velmi na vyber?..zial nie kazdy môze ostat s dietatkom doma, ...ale ak mu vyberies super *kamosku*, ktora sa mu bude venovat, tak sa tym netrap....budes aj tak dobra mamina, ktora sa bude s nim tulkat a hrat, ked pride domov 🙂

barchee
17. jan 2011

mne nosili detičky od 1 roka 🙂 ale museli byť úplne odstavené, inak si veľmi ťažko zvykali a bolo lepšie, ak ešte ostaliá doma s maminou 😉 ale menšie detičky sa rýchlejšie adaptujú 😉