Od akého veku deti pochopia vtip?

29. apr 2022

Ahojte, moja 6 rocna dcera nechape, co je smiesne na slovnych vtipoch. V citanke maju detske vtipy typu "otecko zabudol dat dcerke dolu papuce, ked ju kupal", alebo "prvacik si myslel, ze do skoly pojde iba jeden den". Ale jej to nepride vtipne ani po vysvetleni pointy. Inak je blazniva, smeje sa na rozpravkach, srandach, ale neviem, ci v tomto nejak zaostava. Od akeho veku cca chapu vase deti vtipy?

elenajezova
29. apr 2022

Tak to má nikdy nenapadlo riešiť...veru ani neviem, či vie niekto určiť pre toto vekovú hranicu. 😲

a_alexandra_a
29. apr 2022

Tak napríklad tieto dve vety neprídu vtipné ani mne a to som značne staršia ... súdiš iba podľa tohto príkladu, alebo keď jej povieš naozaj vtip, tak sa nezasmeje nikdy?

vierka0508
29. apr 2022

Ja som môjho naucila, ze je to zelene a kruti sa to. Co je to? Zaba v mixéri 😀😀 ma 4 roky a rehoce sa na tom ako blazon. Lebo tieto vtipy co si ty uvidla nie su ani mne smiesne. A este jeden s pointou co pochopia len dospely. Suche dnu a mokré von? Žuvačka 😀😀😀 sorrry asi som moc neporadila. Je to uplne v poriadku ked sa tomu nesmeje

cairka
29. apr 2022

Niektoré mám pocit, že nikdy 😅 Nám doma taký kúsok ( 16 ročný) , inteligentný, šikovný, ale strašný realista, na väčšinu vtipov reaguje " A to je smiešne????" Žiť sa s tým dá, neboj. Mal fázu, kedy sa učil z knižky vtipov naspamäť, ale teda tým, že tomu neverí, tak to ani povedať nevie "vtipne" .

ajka0207
29. apr 2022

Naša päť ročná už občas niečo pochopí

katkaseiner
29. apr 2022

asi zavisi aj od toho aky tip vtipu to je...napr spomenuta zaba v mixeri je vec ktoru si dieta vie predstavit... ale kazdopadne si myslim ze 6rocne dieta ma este dost problem citat s porozumenim, cize este sa to len uci... ono to urcite niekedy pride... Moj ma tiez 6 rokov a on precita clanok zo skoly aj 3x a netusi o com bol...ale cita pekne😝

mirkava
29. apr 2022

Ma pravdu na tých vtipných nie je nič vtipné 😉😊

miadi
29. apr 2022

Myslim ze chape len jej to nepride vtipne. Lebo srandu chape aj 1-2r dieta. Ibaze kazdemu je nieco ine vtipne. Mozno jej to bude casom vtipne alebo jej to bude vzdy meh 😑 je to uplne v poriadku,

katarinaba
29. apr 2022

Podla mna to co si uviedla je obycajna oznamovacia veta. Ja vtipy milujem, rehocem sa na kazdej blbosti, ale toto mi ako vtip nepride.
Skus jej povedal len "hovienko" - ja myslim, ze kazde dieta spusti smiech. Detom v tomto veku pridu smiesne uplne ine veci ako zabudlivy otec.

vierka0508
29. apr 2022

@katarinaba ano hovienka su u nas velmi popularne 😀👍

wetsel
29. apr 2022

Ono nie každému príde vtipné všetko. Keď sa vie zasmiať na rozprávke a smiešnych slovíčkach, tak ako neviem či by som riešila, že sa nesmeje na vtipoch. Možno to čas zmení, no nijakú vadu by som za tým nehľadala

veroonikadan
29. apr 2022

neviem toto mi moc vtipne akoze nepride, skus jej povedat nieco ine, nieco co ozaj je humor a uvidis, myslim, ze nebude mat problem to pochopit 🙂 ja napriklad tiez niektore veci mi ani dnes nie su smiesne aj ked ostatni sa na tom veselo zabavaju

januska12323
29. apr 2022

Tieto vtipy sú maximálne úsmevné a nie vtipné, opýtaj sa jej niečo jednoduché napr. Je to žlté a leží to na zemi, čo je to? Mŕtva hranolka. Malým deťom sú vtipné také blbosti.

mirka438
29. apr 2022

Muz minule kupil 6 rocnemu casopis Jozko Flak.. a teda najviac sa mu pacil vtip, ze je to zelene a skace to. Co je to? Sopel na diskoteke.. kazdy den mi ho povie a stale sa na tom smeje az sa za brucho chyta 😁 ostatne vtipy ho az tak nechytili 😀

marcellka32
29. apr 2022

Každý má iný štýl miery humoru, môj syn (12) sa rehoce na vtipoch a dcéra (14) pozerá na neho čomu sa smeješ, pritom vtip chápe, len jej nepríde smiešny...každý je iný dcéra je po mužovi, syn po mne 🙂

lenkakravcova
29. apr 2022

Ja som bola ako dieťa na čierny humor až humusacky.. 😂 Napr: Aký je rozdiel medzi zápchou a hnačkou? Hnačka sa dá kloktať.. 😀
Ešte si pamätám ako som to rozprávala spolužiačkam na ZŠ (niektoré sa smiali, niektoré boli znechutené, pochopiteľne).

jaskolka
29. apr 2022

Ja si pamätám, ze na základnej na 1.stupni frčali takéto vtipy-je to červené a nevidno to? Paradajka za rohom
Je to biele a chodí to hore dolu-acylpyrin vo výťahu
Letia dva balóny po púšti a jeden vraví - pozor, kaktussss
A podobne somariny takého typu

liz_lemon
29. apr 2022

moja dcera (7) v skole odobera casopis Adamko, a tam je 2-stranka vtipov, a smeje sa na kazdom jednom, ale humor chapala uz aj v mladsom veku, ked som citala nejaku veselu knizku, tak sa smiala, aj starsi syn mal zmysel pre humor uz ako maly

vierka0508
29. apr 2022

@lenkakravcova nieeeeee

nini1978
29. apr 2022

@lenkakravcova no ja by som sa skôr obávala o tvoj vývin,keď ti bolo niečo také smiešne 😂
Ale nie,robím sú srandu. Práveže mňa zaráža,že autorka má obavy zo situácie ktorú má doma.
Ale dnes som postrehla aj ďalšiu tému,kde sa matka obávala o vývoj dieťaťa,lebo nikdy netlieska a keďže to robia všetky deti vo veku jej dieťaťa,obáva sa,či je všetko v poriadku..

nykkushka
29. apr 2022

Ja mám 33 rokov a niektoré vtipy na ktorých sa iní smejú jak kôň ja nechápem a vtipné mi neprídu 😂 ale tak ja mám debilny zmysel pre humor 😂😂takže asi to nie je človekom ale vtipom a štýlom podania 😂
A mne čítané vtipy neprídu take smiešne ako keď mi ich niekto povie 😂

autor
29. apr 2022

@a_alexandra_a , vtipy jej vlastne ani nerozpravam. Smeje sa na nejakej smiesnej scenke v telke, alebo na svojom bratovi, smiesnom vyraze a podobne.

autor
29. apr 2022

@vierka0508 dakujem. To je pravda, ze tie citankove detske vtipy su take korektne, az nie su smiesne. Zatial ma nenapadlo jej hovorit nejaky stavnatejsi vtip, respektive ziaden vtip.

autor
29. apr 2022

@cairka , dakujem za upokojenie 😃

autor
29. apr 2022

@ajka0207 dakujem

autor
29. apr 2022

@katkaseiner dakujem. Tiez mam dojem, ze veskera namaha ide do pismeniek a na pointu este nezostavaju sily 😄. Mozno keby som jej ten vtip povedala ja, skor sa jej bude zdat smiesny.

autor
29. apr 2022

@mirkava 😄

autor
29. apr 2022

@miadi dakujem

autor
29. apr 2022

@katarinaba dakujem. Zostrucnila som tie vtipy do jednovetovej pointy, inak to boli klasicke formy vtipu s priamou recou. Tie detske nam dospelym smiesne nie su. Ale je pravda, ze dcera sa dokaze na "hovienku" tiez pol dna prerehotat, ak to mam brat za zmysel pre humor 😄.

autor
29. apr 2022

@wetsel dakujem. Napadlo ma, ze ked su tie vtipy uvedene v citanke pre prvy rocnik, ocakava sa, ze deti uz maju IQ na ich pochopenie. Preto ma to trocha znepokojilo, ci intelektovo nezaostava.