Obdobie vzdoru u trojročného dieťaťa

emma2310
23. jan 2015

potrebujem pomoc prosim super matky aby sa zdrzali komentarov ...mame 3 roky a asi obdobie vzdoru lebo sa hadzeme o zem a reveme za vsetko co nie je tak ako chce to dieta. prvu vec sa chcem opytat ako ste odnaucili spat pri vas je u nas v posteli cez noc ja ho lubim a nechcem aby si on myslel ze ho odsuvame ale uz cez noc skoro spim nohamy v posteli a telom na nocnom stoliku....po kazde ked ho vecer odnesiem do postele do jeho izby tak o polnoci sa pyta ku nam. tak vacsinou spi u nas aby som sa vyspala kedze chodim do prace. dalsia rada to obdobie vzdoru hadzanie sa o zem rev za vsetko ma strasne rozculuje dnes som mu uz jednu capla....nepiste mi ze mu mam nieco vysvetlovat nema vyznam

moni73
23. jan 2015

@emma2310 a aku radu teda cakas?
a/ cap ho aj dalej
b/ priviaz k radiatoru
c/ vysvetluj
d/ pretrp to
kedze nie som super matka kombinovala som c/ s d/ v pomere 30:70 🙂

karinkinamamicka
23. jan 2015

@moni73. Keď c, s d, tak to praveze si super mama. 🙂

adawada
23. jan 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Nasa mala bude mat dva roky a tiez ma nabeh na rozne maniere 🙂 najskor vysvetlim co je nono, ked to na 3-4 krat nepochopi dostane po prstoch alebo po zadku a potom zrazu chape. A ked nastane ta situacia pri ktorej dostala po prstoch, napriklad sa blizi k horucej rure, sama na nu ukaze a povie "ne ne". Niekedy ju necham aj vyrevat a potom vezmem na ruky a vysvetlim znova. Ale je to na nervy riadne tiez som zvedava ako to ideme dalej zvladat. Mala je ako vychor niekedy. 🙂

adawada
23. jan 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Zaspav sme sa ucili v 10 mesiacoch podla knizky, kazde dieta sa vie naucit spat. Odporucam. Teraz polozim do postele a dieta spi same.

opicaskorica
23. jan 2015

moja rada: 3 rocne decko je velmi velmi velmi inteligentne na to, aby si veci presadzovalo tak ako chce a tiez aby veci pochopilo, takze skratka sprav slavnostne stahovanie do vlastnej izby a neustup ani o milimeter. ked ustupis, bude to signal (nielen kvoli spanku, ale na vsetko ostatne co este pride) ze vzdy ustupis. jednoducho vo vaznych veciach sa neustupuje a ked mama povie nie tak plati nie. bez kriku - skratka vysvetlit a cau.
ked sa hadze o zem, tak ho nechaj (aj v supermarkete), ved jeho to prestane bavit, ked na to nebude nikto reagovat... tiez vraj funguje, ked sa zacnes hadzat aj ty, nech vidi, ako to blbo vyzera... ja mam tiez 3 rocnu, ked sa hadze o zem, poslem ju do svojej izby, nech nad sebou popremysla a ked si to premysli, moze vyjst von. vzdy sa vrati ukludnena...

sante81
23. jan 2015

@emma2310 mam za sebou obdobie vzdoru u syna, ktoré trvalo skoro 2 roky, kombinácia so surodeneckou ziarlivostou a minus pre mna ze začal rozprávat ako 3 a polročny, prezila som, dohovarala , vysvetlovala, ignorovala, skusila som všetko mozné, nemozné, prečítala po nociach diskusie ako reagovat, rady mamičiek, a dospela som len k jedinému záveru, ze si tym vzdorom musí prejst takmer kazdé dieta, bitku neuznávam ani capanie po riti, u nas to nemalo ziaden učinok a keby som ho mala udriet za kazdym ked mal nervy, a vzdoroval napr za to ze nesiel spat v papučkach, alebo vonku 30 stupnov a on chcel mat dlhy rukáv, tak som zavretá v ilave. maj pevné nervy, neustup, vysvetli raz, odputaj pozornost na niečo iné, dieta si tvoju trpezlivost a lásku vráti tisticnásobne

ansira
27. jan 2015

ja mám 3r. dcérku, ja som ju nerozmaznavala, to bol skôr otcinkov parket.
teraz ked ma volá sa hrať, sa posadime, a zrazu z ničoho nič vyplazuje jazyk, alebo ma škrabe, a často my hovorí, že som zlá.... ☹

snažim sa byť trpezliva, ale po robote ked pridem domov, ma toto jej spravanie znechutí, Neviem prečo to robi.
Ja to pripisujem tomu, že už rok odomna nedostala po riti ( ocinkovi sa to nepáčilo)

Nepomôže ani pekne slovo, ani vysvetlovanie, ani vyprask..nič....mam hlavu v smutku..tak tot som si nezaslužila ☹

ale zaujimave je, že viac sa túli ku mne, ako k ocinkovi, ktory ju ešte nikdy nepotrestal, (ani fyzycky, ani nijak)

janulienka8382
24. feb 2015

Ja mám 3 ročného chlapca, v škôlke je dobrý aj počúvne, akonáhle prídem pre neho, už je besný, nepočúva ma, neviem ako mu to už mám povedať, aby počúval, že to sa nesmie, to sa nerobí, to nie je pekné, nič, niekedy ako keby ma ignoroval, že mu vôbec niečo hovorím. Nepomáha ani po dobrom ani po zlom. Ked neposlúcha som skúšala, nech ide do svojej izby, nefunguje, sám v izbe nebude. A spanie? Bezo mňa vôbec, ľahne si na mňa a nepustí ma. Raz povedal, že bude sám vo svojej izbicke spinkat, ale len čo som vyšla z izby vstal a prišiel za mnou, že no pod už pri mňa, spinkat so mnou, na 7 krát som išla, lebo už bolo veľa hodín.

vandy1
24. feb 2015

odporucam vyhladat si web alebo pridat sa na fb ku skupine nevychova.cz
Vyskusajte, je to skvele 🙂
http://www.nevychova.cz/nevychovatv/

majulino
24. feb 2015

@emma2310 to poznam. Takze dat synovu postel hned vedla vasej ja ju mam cca 40 cm od seba v noci ked chce ist k nampoviem mu ze zlatko nemozes lebo ti postel odide. Dam ruku pohladim po licko a on zaspi. A ten vzdor no neviem moj sa o zem nehadzal ale ked trucoval len som pockala a potom mu povedala ze ho lubim najviac na svete. A dodnes mu to opakujem vkuse a trucuje ovela ovela menej. Vela sil a pevne nervy