Obdobie vzdoru a rozmaznanosť

5. júl 2020

Ahojte,maminky.Prestavam to uz davat.Dvaapolrocny syn ma nerespektuje,robi naschval zle -hadze veci,vysypava kvetinac,nici nabytok a rozbija...Urcovanie hranic sa mi nedari,aj ked sa snazim,jednoducho asi mi skace babo po hlave a neviem si s tym rady.Suvisi to mozno s mojou makkou povahou,submisivnejsou.Nemame uz ani denny spanok a vecerny okolo22,00 teraz v lete...Muz sa nezapaja do vychovy vobec,ajkevravim,zbymal..jpopopotrebne....vynezapavobec,nezapaja vobec,obcas vobec nezapaja

autor
5. júl 2020

Muz sa nezapaja do vychovy,obcas da spat,inak nic...oprava poslednej vety😊

ivangeline
5. júl 2020

Daj denný spánok a bude spokojnejší...? Hranice musia byť. Napíš si to pre seba niekde na nástenku a dodtziavaj. Ak mu raz povieš tak, stále tak. Žiadne ústupky. Chodíte sa vyvetrať vonku? To pomaha. A bolo by fajn, keby ťa muž podržal a porozprával s ním, že za tebou stojí a že toto sa tak nerobí a preco..A určite veľa cenných rád dostaneš ale vieš si ich aj sama nájsť. Čítať a skúšať, čo na neho platí. 🙃

basska_b
5. júl 2020

Na toto je veľmi veľa kníh i rád... hranice musia byť... proste musia byť nastavene. Keby moje dieťa vysype schválne kvetináč, tak to by niečo videlo... jedná vec je omylom, nešikovnosť, iné je schválne.

čítala som také dobré princípy, najprv slovne upozorniť + prísny pohľad, keď pokračuje, zvýšiť hlas, pripomenúť pravidlo, keď nepomáha, menovať trest, keď stále nepomohlo, vykonať trest. To nemusí byť bitie. Trestov je veľa. Na chlapcov vraj slová moc neplatia, skôr sila, fyzicky naznačiť. Hovorím, nie nutne biť. Chytiť ruku, chytiť za ramena... zastaviť. Bitie je u mňa posledná inštancia, ktorú som použila možno len 2-3×.

Výchova je veľmi ťažká, niektoré deti sú skôr submisivne, niektoré rebeli. Ale každé dieťa testuje hranice tohto sveta... a lepšie sa mu žije, keď vie, ako sa ma správať, pravidlá sú jasné, pozná ich, reakcia mamy je vždy rovnaká (nie podľa nalady, raz sa usmejem, raz kričím za to isté...) držím palce

autor
5. júl 2020

@ivangeline to nejde,dlho som sa snazila,mesiace...az tak okolo 17,00 sa uz obcas podari a potom sa posunie vecerny,samozrejme,takze to ho uz nedavam,obcas v aute zaspi.tiez az v tom case ale

autor
5. júl 2020

@basska_b ved to,ze nulovy respekt ku mne,pri muzovi si tak nedovoli,mozno aj preto,ze s nim travi cas velmi malo.

autor
5. júl 2020

@basska_b zakazujem,dohovaram,vymuslam,dodrzujem tresty a nic.

autor
5. júl 2020

@ivangeline ved to,ze muzovito stale vravim,ze na vychovu je aj otec potrebny.Najma,ked si neodpusti kritiku na tu moju,ale to je vrdlajsie.

autor
5. júl 2020

@ivangeline Vonku chodime velakrat za den,vynimka su obedne hodiny.

amelie2017
5. júl 2020

Moja ma tiez 2 a pol, da sa povedat, ze do 2 a pol roka bola ukazkove dieta, upratala si hracky, pocuvla co bolo treba. Ano, sem tam mala nejaky ten trucovity plac, led chcela ist doprava a ja som musela ist dolava, ale nic vynimocne. Posledne 3 tyzdne, akoby mi vymenili dieta. Papuluje, trucuje, krici...nieco strasne. Ked jej poviem nekric, zacne vrieskat, ty nekricaj 😂, chod do izby- nie, ty chod do izby, uplne vrieska, zuri, pluje, robi sceny, s muzom nechapeme, lebo nic sa u nas nezmenilo. Proste asi dospela do obdobia, kedy skusa, kolko moze. Nastastie my sme s muzom za jedno a muza pocuvne skor ako mna.

autor
5. júl 2020

@amelie2017 verim,u nas sa toho este vela nenarozprava,ani potom neviem ,kolko mi toho rozumie,ci len nechce rozumiet.Ved to,ze nie som asi moc dosledna na tu vychovu,aj ked mne pride,ze ano

u2jana
5. júl 2020

Ahoj mne svojho casu pomohla kniha : 5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa. Skus, mozno ti dodat iny pohlad.
Mne v tom veku pomohli take kominukacne dorobnosti, miesto zakazov “neskac po gauci” povedat “zatancuj si na koberci” a podobne. A hovorit s detmi z oci do oci - mi tiez fungovalo, tak ked som im nieco len zakricala, tak to ignorovali, ale ked som si k nim klakla, aby sme si videli do tvare - akoby to lepsie pochopili.., skus tu knihu a pevne nervy ;)

amelie2017
5. júl 2020

@u2jana ja som sice necitala ziadnu knihu o vychove (len tie povinne na pedagogike), ale u nas najviac zaberaju objatia. Ked ju mam chut od nervob rozdrapit, objimem ju, ovoniam a prejde ma z tolkej lasky zlost. A ona sa naucila to iste, zuri, ale chce objatie a do minuty je vsetko ok.

kacena4
5. júl 2020

prepac ale nie je to robot ani dospelak ktory ti rozumie aby si "tomu" dietatu prikazovala, rozkazovala, zakazovala, dohovarala a co ja viem co je to dieta vo vyvojovom obdobi 2-3 roky tak sa mu prisposob (nie on tebe) a skus ist na jeho uroven ak od neho nieco chces. dieta ti neskace po hlave, len mas na neho prehnane naroky a davam mu neuskutocnitelne pokyny na jeho vek. skus si trosku nastutovat ako sa spravat k dietatu tohto veku, ako ho motivovat, respektovat jeho svet, ako uspokojovat JEHO potreby, nie tie tvoje. je to tom kvanta knih a zistis ze mas ine dieta a budete zohrana dvojka. napriklad ak idete von a on si nechce obud modre tenisky tak bud sa budete jedovat na chodbe 30min a budete obaja vycerpany... alebo tesne predtym ako pridete na chodbu skus rozspravat ake ma krasne tricko a kratase a ci si k nim buje tie uzasne modre tenisky ktore mu hned aj vytiahnes lebo tie mu ladia k tym trickom, popr. mu das na vyber z dvoj tenisiek a nenapadne schovas gumaky.... a nieze das ti modre tenisky a das a das a das a basta a nebudeme sa o tom bavit a ziadne gumaky, ktore dieta najde ako prve na chodbe, lebo vcera prsalo a schnu sa tam, lebo sak vonku uz neprsi... drzim palceky v najdeni suzvuku

ivangeline
6. júl 2020

Tak aspoň máte také,že poobedný oddych? Oddychova činnosť?/// Nie je dobre,že manžel sa nezapaja. Najlepšie by bolo také niečo v čom nie ste v zhode riešiť bez malého..a toe hranice proste musia byť. Stále tak a nijak inak. Fakt skús si zapísať vždy,keď niečo urciš,že to má byť tak. Sú Najlepšie je..keď mu vysvetlis. Také dieťa ta rozumie a ignoruje.. to je všetko. Môj má rok a pol a rozumie všetko! Až prekvapivo! A sú aj iné metódy,aby pochopilo ako už aj písali. 🙂

majuska167
Odpoveď bola odstránená
Zobraz