Nosenie štvormesačného bábätka

muriel21
29. aug 2015

Maminky viete mi dat typ ako naucit 4mesacne babätko nosit v tom nositku ci satke??moj aly je strasny zvedavec a na rukach ho nosit dostane niekedy zabrat...objednala som to nositko kde sa da dat bud na prsia alebo na chrbat ale nevydrzi tam ani minutu..mate daky typ aby som ho nemusela stale na rukach nosit?jedna sa o to ked sme mimo domova...grilovacka prechadzka nakupy navsteva atd...dakujem za typ

ukulela
29. aug 2015

ja mojho nosimvsatke od mala, ale uz dlhsie (teraz ma 10 mesiacov) sa mu uz prestava pacit poloha tvarou ku mne a chce sa otacat tvarou dopredu, aby videl ... satka sa da uviazat aj tak, ze babo je na tvojom boku - aj ine uvazy, tak asi len poskusat ... ale su deti, ktore datku/nosic jednoducho nechcu :(

monika0612
29. aug 2015

@muriel21 skús trénovať každý deň pár minút pri bežných činnostiach doma a aj pri zábave. Nenechávaj si ho v nosiči, alebo šatke moc dlho a ako náhle začne plakať radšej ho vyber. Ja so síce malu nosila v šatke od narodenia, ale keď bola väčšia začala trošku štrajkovať, tak sme si ukazovali veci okolo seba, tancovali sme spolu a to ju bavilo. Zaujmeš ho niečim iným a zabudne, že je v nosiči. 😀
Moja má už 2 roky a 5 mesiacov a to nosenie my občas chýba.

nevenka
29. aug 2015

no niektore deti sa jednoducho nosit nechcu...my sme zacali nosit neskor, z nudze - inak nevedel zaspat, takze na zaspavanie, tiez sa mu pacilo, ked som tancovala s nim...aj na prechadzky sem-tam, ale u nas viedol kocik...mne to aj vyhovovalo, mala som ruky volne a nakup do kocika...🙂

A mozno mu je teplo teraz...a nechce v tom byt aj preto...v horucach sa ani nasmu v tom nepacilo...

muriel21
autor
29. aug 2015

Hej asi mu je teplo...skusila som len na minutu a taky plac ako keby neviem co...takze s tym asi nepochodim a pockam ked bude mat aspon pol roka...mozno sa mu to zapaci...zda sa mi ze mu vadi ten stesneny priestor a nema taky volnost asi ako na rukach ked sa hemzi sem a tam a stale meni dake polohy...

domin85
30. aug 2015

@muriel21 A vadi mu ked ho ukladas alebo ked uz je ulozeny? Moj maly napriklad vrestal kym som natriasala satku aby som ho dobre zafixovala a potom uz bolo dobre 😉 Ale moze byt aj tymito teplami. Inak tu na MK je skupinka "nosime nase deti" skus sa tam supnut, rozobera sa tam kadeco, mozes aj hodit otazku, baby si nechavaju aj kontrolovat viazanie 😉 Mozno tam ti povedia viac 😉

muriel21
autor
30. aug 2015

@domin85 dakujem mrknem tam...no place ked je uz uviazany a hemzi sa a ne a ne sa v nej ulozit..
Asi je to aj tymi horkami no nic skusim ked bude zimsie..