Nezvládam výchovu 9-ročného chlapca

zemanova28
29. sep 2024

Ahojte viete mi už niekto pomôcť poradiť dnes som sa už rozplakala. Som sama matka živitelka mám 9 ročného syna a vôbec ma nepočúva ja už neviem akú taktiku naňho zvoliť. Keď mu poviem pod domou z vonku odvrkne mi nejdem chod sa umyť nejdem umyť zuby nejdem ucit sa nejdem. Veľké boje sú u nás a ja už nevladzem.

doriiis
29. sep 2024

Tresty dostáva aké?

bolarazjedna
29. sep 2024

@zemanova28 podľa mňa je najlepšie poradiť sa so psychológom.... On pomôže nájsť príčinu tohto správania a aj riešenie..... Inak ako reaguje s, keď ti povie nie? Co nasleduje potom?

zemanova28
autor
29. sep 2024

@doriiis zakazem mu tel. Ps4 chodiť von ale je to len stále len na chvíľku.

doriiis
29. sep 2024

Respektívne takto.Zle som sa opýtala prvýkrát.
Aké sú následky jeho rozhodnutí?

doriiis
29. sep 2024

@zemanova28 ....na chvíľu posluchne,potom povolis zase PS4 a vychádzky? No tak nepovol.

zemanova28
autor
29. sep 2024

@bolarazjedna najprv v klude 3 krát to zopakujem každých 2 min Filip chod sa umyť takto to je aj 30 min potom mi už prasknú nervi a začnem kričať že je veľa hodím do školy stavas chod sa už umyť.

zemanova28
autor
29. sep 2024

@doriiis keď ma to na týždeň zakázané tak týždeň je jak andel ale potom sa to zase za 2 týždne vráti všetko naspäť zase boje

30katrusa40
29. sep 2024

@zemanova28 otec je kde? Ako ste fungovali keď bol menší ?

kacena4
29. sep 2024

nastav pravidla ak neuposluchne pride neskoro z vonku na druhy den zaracha vies urcite ci nan platí ci mobil hry vonkajsook... a na 110% dodrziavat. ziadne ulavy pri sluboch a vyplakavani... predstav si aky bude o 5 rokov...

zemanova28
autor
29. sep 2024

@kacena4 sám toho sa desim že čo zneho bude keď bude v puberte veď to mna odvezú zneho.

doriiis
29. sep 2024

@zemanova28 ....tresty majú zmysel,iba ak vidíš,že majú účinok.Takze ak je dobrý iba počas toho,ako mu zakazes veci tak je to účelové posluchanie.
A akonáhle povolis,a dovolíš mu všetko,keď týždeň,dva poslúcha tak sa trest míňa účinku.
My doma fungujeme na princípe dohôd.Kym deti dodržujú svoje povinnosti tak majú dovolené všetko.Ako náhle porušia dohody,porusujem ja svoju a ubúda im z dovoleného.
Supni mu zaracha na dva/ tri mesiace a PS ko predaj.Uvidis potom

zemanova28
autor
29. sep 2024

@30katrusa40 otec snami nežije odysiel keď mal malý 4 mesiace. Stretávajú sa tak raz za mesiac

zemanova28
autor
29. sep 2024

@doriiis asi budem musieť byt naňho tvrdšia chcela som byt asi moc kamaradsaka manho a nejak sa mi to vypomstuje.

30katrusa40
29. sep 2024

@zemanova28 tak musíš zastať aj jeho úlohu. Skrátka prísne neposluchne na poprvé po druhé už vypnúť telku zvýšiť hlas. Mne keby toto spraví dcéra má 10 tak už jej letí normálne na zadok jedna. Syn má 5 a dokonca autizmus si znížením porozumením ale základy sa naučil a posluchne. Skús kontaktovať detskú psychologičku. Určite ti poradí.

doriiis
29. sep 2024

@zemanova28 ....rodič nemá byť kamarát.Nato sú rovesníci.Rodic má byť autorita.

zemanova28
autor
29. sep 2024

@30katrusa40 minulý týždeň už toho bolo tak veľa že už dostal po zadku. On je tak tvrdohlaví že to nieje možné už. Ja už zvažujem že jeho zoberiem k psychologovi.

30katrusa40
29. sep 2024

@zemanova28 určite vezmi. Môže to byť len následok toho že nemá otca pri sebe a chýba mu. Kto vie čo mu kto povedal v škole a nechce priznať. Prípadne školského psychológa.

akvi
29. sep 2024

@zemanova28 tresty nemaju ziadny zmysel, sama to vidis. Co zmysel ma, su prirodzene dosledky. Nejde sa umyt - nestiha skolu - pride pozde, skola vyvodi dosledok. Alebo pojde neumyty, svet sa nezruti. Skor je to o tom, aby si sa ty nebala ho nechat si to vyzrat. Ak sa to tyka skoly, tam by som to dopredu komunikovala, aby vedeli, ze o tom vies, ze bude napriklad meskat a ze z tvojej strany tu nejde o nejake zanedbanie.
A rodic ma byt sprievodca zivotom, nie kamos a nie autorita. Ty si na tento svet dieta priviedla, ty ho mas sprevadzat. Tvoje dieta je silne autonomne, nechaj ho prosim zit. Nechaj ho padat a vstavat. Pomoz mu spracovat traumu z rozchodu, pretoze aj ked to nevidis, moze to byt pricina toho, ze vzdoruje aj tomu, comu by za beznych okolnosti nevzdoroval.. Je to forma obrany..

zemanova28
autor
29. sep 2024

@doriiis to áno to mas pravdu súhlasím len ja som mala strašne prísnych rodičov tak som hovorila že nechcem byt ako oni otca som sa bála mame aj tichší vstach medzi nami. Tak preto som to chcela inak ale asi to nieje správna cesta.

dennissa16
29. sep 2024

@doriiis zaracha 2 -3 mesiace? Preboha, to co by muselo dieta urobiť..

zemanova28
autor
29. sep 2024

@akvi čomu sa tak bráni tomu nerozumiem prečo tak vzdoruje? Ja sa oňho bojím kam to cele zájde.ja ho nechávam žiť ale espon trochu rešpektu. Ja viem že ho to určite mrzí že nemá otca. Aj keď to nepovie.

viestta
29. sep 2024

skus vystihnut "dobru chvilku" na uprimny rozhovor. Vysvetli mu, nechaj ho rozpravat o tom, preco sa mu tvoje pravidla zdaju nespravodlive a prisne, nechaj ho nech povie ako si predstavuje, ze bude fungovat. A potom mu vysvetli preco chces od neho niektore veci, zdovodnit preco je dolezite umyvat si zuby, preco sa potrebuje vyspat... A potom si dohodnite pravidla a ty trvaj na tom aby dodrziaval to na com ste sa dohodli. Ked nebude, pripomen mu, ze s tym suhlasil, ze to takto chcel.

doriiis
29. sep 2024

@dennissa16 ...aký zmysel má dávať takéto tresty? Keď opakovane nezaberajú a dieťa to vie?

dennissa16
29. sep 2024

@doriiis tak ja neviem no, ale dať trest zaracha na mesiace, tak to musí dieta padnúť do ešte väčšej frustrácie a nie, že sa z toho poučí…ty by si dala svojmu dieťaťu taký trest?

doriiis
29. sep 2024

@dennissa16 ...áno.Keby robil to,čo autorkin syn.Lebo toto čo robí autorkin syn už nie je o tom,že urobí chybu,nedodrží niečo raz- dvakrát.Ale vedome kašle na ňu a vie,že ak tak dostane iba trest,ktorý keď trochu bude poslúchať padne.Tocia sa v bludnom kruhu,lebo ani jeden nemieni robiť veci inak.

pribinak
29. sep 2024

@doriiis dávať take dlhé zaracaha je úplne nezmyselne ….dieta tým len ponižuje a provokuje

Autorka stále neodpovedala kde je otec, ten tu evidentne chyba

doriiis
29. sep 2024

@pribinak ...a čo navrhujes ty?

pribinak
29. sep 2024

@doriiis psychológa pre matku a aj pre dieta

Ja by som napr nechala v niektorých prípadoch ho pocítiť dôsledky

Ma len 9 rokov, ja ho zas ako take zle dieťa nevidím

dennissa16
29. sep 2024

@doriiis každý sme iný. Ja by som veru za tieto prešľapy trest zaracha na mesiace nedala, ale ja všeobecne radšej zoberiem mobil, telku, ale pobyt na čerstvom vzduchu je pre deti dôležitý. Volím iné “dôsledky”

doriiis
29. sep 2024

@pribinak ...a ako by mal pocítiť dôsledky?