Nezvládam obdobie vzdoru 25 mesačnej. Čo robiť?

zuzulik2207
1. sep 2011

ahojte. mam 25mes dcerku a je v obdobi vzdoru. neviem ako na nu. ked jej nieco nie je po voli tak hryzie. je jedno ci mna ako matku, ale aj babku alebo kamarata. ked nepohryzie tak tapne rucickou... dnes ma opat pohryzla do stehna ked som umyvala riad. hryzie tak ze ako zachyti kozu tak aj hlavou kruti len aby to viac bolelo. a ked mi tecie krv este sa potesi...dnes som to nezvladla a nacapala som jej po zadku. mrzi ma to velmi, nechcem ju bit...len uz neviem ako na nu. dohovaranie nepomaha, kricanie takisto nie. a po dnesnom pozadku ma pohryzla po 5min znova....a posledne tri dni sa zacala aj pocikavat, hoci sme 4 mesiace bez plienok. len povie aha mama cikam, hoci som sa jej 10sekund predtym pytala ci nechce ist na serblik....pomoze alebo poradi mi niekto???

akramgad
1. sep 2011

ahoj neviem či sa dá radiť žiaľ všetky si tým prechádzame , niekto menej a niekto via c ( ako ty ) . Ani já nerada dávam po zadku malej ale čo je veľa to je moc a iné nezaberá 🙂 jedina rada VYDRŽAŤ !!!! obaliť nervy a skúsiť zabaviť niečim iným ako by chcela ona 🙂 neboj capnutie po ritke nie je týranie je to len upozornenie že je už toho dosť 🙂 držím palce a prajem skoré prejdutie obdobia vzdoru

zuzulik2207
autor
1. sep 2011

ani skusanie zabavit dacim inym nezabera. chcem si ju zobrat na ruky, hryzie este viac...a tak place a place dalej. uz som skusala aj to ze sa ja nahnevam a odidem - nepomoze. a to cikanie? nemoze to byt ista forma putania pozornosti na seba?

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ani_sama_neviem
1. sep 2011

@zuzulik2207 noo ja som to sice nezazila ale nieco mi na tom pride cudne. a to to ze sa tesi ked vidi krv a asi to bude nieco viac ako len vzdor aspon podla mna no. no ja by som asi navstivila lekara... to netvrdim ze je nejaka ina ako ine deti len mozno lekar by to usmernil alebo poradil ze ako na nu, teda lebo to sa mi zda uz viac ako vzdor. ale to je len moj nazor!

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vodnarky
1. sep 2011

@zuzulik2207 -presne tak ako pisu dievcata..treba len obalit nervy..inak aj ja viem,ze ked jej dam po zadku,tak si to akoze nemusim vycitat,ale vzdy mi to dojde luto(vzdy aj bude) a hovorim si stale,ze nabuduce skusim viac "obalit nervy"aby sa to nemuselo takto riesit..ale realne som iba clovek z jednymi nervami a popri tom aj mamina co miluje nekonecnou laskou.. 😔
takze ti mozem iba popriat vela trpezlivosti a nech vam toto obdobie prejde cim skor 😉 ...u nas sa to uz pomaly ukludnuje... 🙂

sanmari
1. sep 2011

@zuzulik2207 odporucam knihu: 5 dni ktore zmenia vase dieta. Su tam dobre rady, nielen na obdobie vzdoru ale celkovo.Moja mala ma tiez toto super obdobie , ma 26 mesiacov a strasne vzdy bojovala s obliekanim. V tej knihe je napisane ze ked nechce nenutit ale ignorovat a robit si to co si chcela a nerozpravat sa s dietatom a to som urobila.Rano sme vstali, nehcela sa obliect tak som jej povedala ze potrebujeme ist do obchodu kupit chlebik na ranajky a ona ze nejde. Ja na to ze nejdes? Pojdem sama a ty ostanes doma sama. Budes plakat.Obliekas sa? A ona ze nie , nie , nie.Tak som sa zobrala a odisla, obchod mame hned pri bytovke.Ked som prisla domov, za dverami ma cakalo hrozne uplakane dieta, pocula som ju az na prizemie bytovky ked som prichadzala ako place .Od vtedy nieje ziadny problem s obliekanim, hlavne ak pripomeniem co bude nasledovat.Este tam pise pravidlo povedat len raz, len raz mas dieta upozornit ake budu nasledky , slubeny trest vzdy dodrzat a neslubovat nic co nemozes splnit. Nie vzdy to funguje a prve dni su tazke lebo dieta je v soku ze preco si ty taka v pohode ked ono ta hneva, ale urcite vysledny efekt stoji zato.V obchode sme mali problem ze furt si nahadzala do kosika , teraz je dohoda jedna vec ze si moze kupit. Nestalo sa zeby sme odchadzali s 2 vecami. Vie ze moze len jednu a raz nechcela pocuvat tak som jej vravela ze jednu alebo nic ale nie dnes nic ale ani zajtra nic. nepocuvala a skoncilo to sice s revom ze nic nedostala a v ten den som ju vykrstila este 2 krat nakupom v obchode ze som jej nic nekupila.

jaruska6
2. sep 2011

@sanmari Prosím ťa, nemáš tú knižku v elektronickej podobe,príp.poraď kde by sa dala zohnať, kto ju napísal?Ďakujem.

natashkaa
2. sep 2011

@zuzulik2207 Ahoj mna ako prve zaujima, ze preco to urobi. Po A: Ma nejaky podnet? (napr. nieco vysype rozculi sa, alebo si vyleje vodu na vykres s kreslenim) proste nieco co ju samu nastve a potom kuse po okoli
alebo urobi to len tak z nicoho nic?
Po B: Aka je presne Tvoja reakcia

cukrik138
2. sep 2011

moj syncek bude mat coskoro 3roky a stava sa,ze pride ku mne a bacne ma po nohe,ci po zadku...alebo ked mu nieco zakazem,tak zacne kricat,alebo plakat,tak ho poslem do izby sa ukludnit,ale vtedy zacne este viac kricat a robit neplechu,uz sa aj dost krat hodil o zem,tak som mu vzdy dala na zadok-aj ked ma to potom mrzi,lebo to vela krat prehana....

zuzu101
2. sep 2011

@zuzulik2207 - no my prežívame to isté....malý ma hryzie až do krvi, modriny mám po rukách, stehnách a aj na zadku 😅 .Nepomohol krik, ani po zadku, ani vytasenie varechy(neudrela by som ho, len vyhrážky).Tak som ho poslala do izby, aby sa ukľudnil - je nerád sám, ale to pomohlo len na pár dní.Teraz nám celkom pomáha zrkadlo.Keď začne vyčíňať, vezmem ho pred zrkadlo - aj šmykom po dlážke- nech vidí aký je pajedný.No a keď vidí sám seba ako sa zlostí, začne sa z toho smiať a je to.No a s tým hryzením...Keď vidím, že to prichádza, otočím ho chrbátikom k sebe, silno ho pritisnem k sebe a druhou rukou mu držím čielko, aby neotočil hlávkou.To je zatiaľ ok 🙂 , ale niekedy sa stane že ma pohryzie.Ale už nie tak často....

zuzulik2207
autor
3. sep 2011

@natashkaa podnet ma asi taky ze jej nedovolim prave urobit to co chce. napriklad ked ju odtiahnem ze ideme domov...alebo ked odomykam ja dvere, tak ona zacne skakat az dokial jej nedam kluc a do dveri ho nevopcha ona, potom je dobre. a moja reakcia? no skusala som viacere. teraz jej popredu dam klucik do ruky a potom je vsetko ok! ale hlavne to robi vtedy ked nema po voli

zuzulik2207
autor
3. sep 2011

@cukrik138 len ja som to v ten den prehnala. dala som jej silnejsiu po zadku

zuzulik2207
autor
3. sep 2011

@zuzu101 no s tym zrkadlom to je dobry napad..len doteraz uz padli za obet len tak dve.. vyskusam...

cukrik138
3. sep 2011

chce to len pevne nervy a neako toto obdobie vydrzat...ine nam mile maminky asi nepomoze...

zuzu101
4. sep 2011

@zuzulik2207 - ja ho dám pred veľké zrkadlo, čo máme na vstavanej skrini alebo v kúpelni a ešte mu sem-tam zaspievam trn trn pajedy, Borisovi na jedy tak so smiechom a už sa smeje aj on 😀 a samozrejme ho pevne držím zozadu...

sendinka
4. sep 2011

Nemáš náhodou aj ty nejaké starosti,zvýšenú nervozitu/nie v súvislosti s malou/? Deti nám totiž často ukazujú,ako sa my správame.

sanmari
4. sep 2011

@jaruska6 da sa ta kniha objednat cez net

blondyblond
4. sep 2011

Moja dcera takto hryzla,nevedeli sme si rady.Raz som jej od jedu pleskla po puse kvokla som si pred nu a bez kriku ale prisno som jej povedala ze" toto si si dovolila posledny krat rozumela si" sice cela rodina na man pozerala ako keby som ju ja pohryzla ,svagrina sa nezdrzala komentara ze somako macocha ale pomohlo od vtedy nikoho viac nepokusala 😉 A to uz ma 12 rokov 🙂 🙂 🙂

katy1979
4. sep 2011

no ja mam len 14mesacne dieta ktore hryzie. modriny na rukach som uz od neho mal a aj ked je maly tak uz po puse dostal ci aj razne povedane ze toto nesmie. zatial nezabralo nic. a netusim ako zakrocit v takomto malom veku.

hameeda
4. sep 2011

zuzulik2207 : no neboj sa neumrela z toho ak raz dostala silnejsiu po zadku,,mozno ak by ju dostala viackrat a hned pri prvom pokuse tak by to neopakovala,,take veci treba zastavit hned na zaciatku

blondyblond : ja by som urobila to iste,,nech si kazdy mysli co chce ale urcite si nenecham od dietata pacit vsetko,,nech vie kde su hranice,,,teraz hryzu,,co budu robit potom?

tehulka2011
4. sep 2011

@blondyblond podla mna spravny pristup, treba byt na deti trocha prisnejsi...

darin665
4. sep 2011

ahojte tak ja to mam podobne a zajtra idem s malim( 2 roky) k psychologicke ja uz proste neviem je strasny nervak len v kuse vresti a najhorsie je to ze ked mu nieco nedam trieska si hlavu o stenu alebo co mu pride do cesty nemozem ist do mesta bez toho aby mi tam nenarobil cirkus a dokaze mi potom vrestat este dve hodiny nezabera ani zaujat ho niecim inym a spanie tak toho je nasim strasiakom uz narodenia kym zaspi tak sa uvrieska ass je bordovy obcas mu aj capnem vysvetlujem mu nech si uz lahne ale robi si svoje totalne ma ma na haku nepocuva ma vobec a ked mu capnem tak sa mi smeje ale pred otcom ma respekt cim to moze byt poradte mi

blondyblond
5. sep 2011

darin665 presne ako si napisala RESPEKT tvoje dieta ta vobec nerespektuje,mam kamaratku ktora je za taku vychovu ze vysvetlovat a vysvetlovat do nemoty a dieta je jednu streli a ide sa dalej,moje dieta keby to urobi a je jedno ci to 12 rocne alebo 2 rocne taku mu plesknem naspät ,ale hned zoci do oci razne povedat toto si si dovolil naposledy ja som tvoja mama a nikdy viac si toto uz nesmies dovolit ,dieta musi vediet presne par slovami kde urobilo chybu ,ziadne hystericke vrieskanie a hucanie.Mne sa tato vychova osvedcila a deti si ma vazia.Moje okolie uz vnima vysledky,kolko krat ma az zahreje ked pocujem boze k tebe su deti ake slusne ,mne dcera nikdy len tak nepride mami lubim ta.Ja svoje deti lubim,respektujem a oni musia mna a ocka. 😉

zuzin78
5. sep 2011

@blondyblond ahoj suhlasim s tebou, keby to moje deti urobili, hned by dostali bud po ruke ale po zadocku, proste toto nie.
mam kamaratku a ma o rok mladsiu dcerku a ta si moze robit co chce, boli u nas na tyzdne a to boli muky, amok zlosti za kazdu blbost ked som jej nedovolila,proste nedovolila som jej kricat pri mojej mladsej dcerke a ked pocula slovo nie, tak amok az jej pena pomaly isla z ust a reakcia kamosky, ja ta chapem, keby bola moja, tak skoncibud v izbe alebo by uz dostala po zadocku. a druhy krat by pocuvla hned. moja uz dostala po zadocku a zije a lubi ma a ja ju tiez. pride ku mne , tuli sa ku mne, povie mi ze ju mam rada, a aj ja ju. a vzdy hovorim aj nasej najmladsej ,ze ak nebude posluchat tak to bude cakat aj ju, u nas je pravidlo tri krat a dost.

@zuzulik2207 proste dietatko musi pocuvnut a musi mat aj nejaku uctu voci rodicom a nie vsetko aby si dovolovalo, a potom bude mat 8 rokov a nic uz nan nebude platit a co povedia rodicia ,tak to je nic.

anaj_janka
5. sep 2011

@darin665 si z ba?

kikatko
5. sep 2011

kusni ju tiež !!!! u nás to zabralo

anaj_janka
5. sep 2011

@zuzulik2207 raz som pocula, ze dieta sa vychovava do troch rokov. Bud to dieta bude respektovat rodicov alebo to bude ono, co bude sediet na tom trone a z rodicov si spravi poskokov priani.Radsej byt tvrdou, vysvetlit a ked nepomaha dat poriadne na rit, ako byt cele roky neista a triast sa co moje dieta zase vyparati. Ono pochopi, kde su hranice a ze to co povedala mamicka plati. Jedna moja znama, dala dcerke na rit, ale o 5 min sa jej za to opravedlnovala... no nie je to blbost? ze jej to je luto, ze ju musela capnut. Ved to dieta ma v tom potom hokej a nechape o co mamicke ide. Nechcem, aby to vyznelo, ze treba len davat po riti ... to je to posledne, ale ucinne. Ono nevie, co je to respekt, ani ucta k rodicom, to jej ukazes ty - maminka 🙂. Prajem pevne nervy.

anjelicek26
5. sep 2011

Nasa mala hryzla rok, mna nie, ale cele okolie, kamaratov, dokonca manzela. Vzdy, ked sa nevedela verbalne ubranit. Ako dvojjazycne dieta rozpravala minimalne a aj to slovensky, nemecke deti jej nic nerozumeli, ona z toho hotova, prechadzalo to do takejto agresie. Dnes by to do nej asi nikto nepovedal. Boli sme s toho na prasky, uz sme nemohli ist ani na ihrisko, ale preslo to uplne same, v 2,5 roku, ked isla ku opatrovatelke, ine prostredie, ine deti, odrazu sa rozrozpravala cele vety a hryzenie zmizlo v podstate zo dna na den.

m.i.r.i
5. sep 2011

@kikatko ja by som nekusala...my riesime nieco podobne, mna sice maly nehryzie a nebije, ale obcas si dovoli na ine deti...najhorsi je k vlastnej sesternici..ide sa pritom dojasit od radosti ked sa maju stretnut a doma bozkava jej fotky..ked sa uvidia tak len za rucicky a vyskaju obaja..ale potom do nej skoci ako tiger a ked mu nieco vezme, alebo tak tak uz konec..minule jej vytrhol chumac vlasov..a soti, zahryzol jej uz aj do zadku..obcas si to dovoli aj k inym detom, ale skor ich soti a potiahne za vlasy..pritom je nas maly dost kludne dieta..ma 19 mesiacov a je to vacsinou slniecko, ale potom ho chytia nejake take amoky...tak neviem kedy zacne skakat aj do nas..
ale ja sa hlavne utesujem tym,ze je to je normalne, ani tvoja dcerka nie je nicim zla ani ty si v nicom nezlyhala a ze vraj 90% deti z toho okolo 3-4 rokov vyrastie uplne..
http://babetko.rodinka.sk/vychovavame/dieta-a-i...
Ja to beriem tak, ze kazde dieta inak preziva vzdor, niektore sa hadzu o zem, ine biju kamaratov, ine hryzu..a niektore tym prejdu kludne...a je to pritom normalne akokolkvekk to je, lebo kazde je ina osobnost a aj neskor sa v zivote inak prejavia.
Ja tiez nie som za siahodlhe vysvetlovanie a vyjednavanie, ale snazit sa dietatu skor povedat jasne a strucne co je spravne..ale ja nie som za to, aby som mu to vracala tym istym sposobom..po zadku obcas asi aj nas dostane, ale hryzt ho teda nebudem a po tvari udierat tiez nie..
Nas ked trucuje tak ho davama do cestovnej postielky ako keby do kuta za trest..zatial nam to pomaha..uvidime dokedy..nevie ist von a nedam mu tam ziadne hracky..a uz ked mu poviem, ze tam pojde, tak struha dobrotu..ale ked ide, tak sa tam vyreve a je dobre..ale zas na kazde dieta nieco ine plati...