Nevzali mi syna do škôlky

hrozienko12
6. mar 2013

chcem sa spytat na par veci.. syna mi pre velky pocet deti nevzali do skolky takze budem musiet ostat dalsi rok doma bez rodicovskeho prispevku. do prace sa nemam sancu dostat lebo manzel robi na tyzdnovky a maleho nemam kde nechavat. uvazujeme o druhom dietati pretoze aj tak planujeme este jedno a kedze by som musela byt rok doma koli skolke tak nad tym uvazujeme. budem mat narok na rodicovsky prispevok alebo ako to je ked vlastne by som z jednej sla rovno na druhu rodicovsku? je mi jasne ze ked sa to bude prekryvat tak dostanem iba na jedno rodicovsky ale chcem sa spytat ci ak nejpracujem medzi tym, ci mam narok na ten rodicovsky alebo ako to je. na matersku asi narok nemam, takze hned by som brala rodicovsky?

sympa1
6. mar 2013

@hrozienko12 ano hned budes brat rodicovsky..ale az po narodeni druheho dietata

miruska320
6. mar 2013

Ano na rodicovsky mas narok ale az ked sa ti narodi druhe babo-ked budes tehotna nemas na rok asi na nic

evakva
6. mar 2013

@hrozienko12 Pocas tehotenstva by si nebrala nic. Ak mas dobreho gynekologa, mohol by ta dat na PN a potom by si uz nieco dostavala.

zaraaa
6. mar 2013

ale podla zakonu,ked matka nastupuje do prace tak by mali zobat dieta do školky,či sa im to pači alebo nie,taketo matky su uprednostovane

snopkulka
6. mar 2013

sme rovnaký prípad 🙂

hrozienko12
autor
6. mar 2013

@snopkulka ahojky, už cakate babo? My sa aj bojíme ze co bude lebo peňazí navyše nemáme.. Ale ostať rok doma preto ze nemáme škôlku a dostanem 20 EUR prídavky a budem si môcť ísť pískať.. Keď budem mat aspoň druhý rodicak tak to bude lepšie a kedže hlavne veci pre babo mame a potrebujeme max nejaké oblečenie a plienky tak uvazujeme či neist do druhého baba..
@zaraaa bohužiaľ prácu nemám pretože sme sa sťahovali

jasminka7
6. mar 2013

@hrozienko12 po narodeni druheho budes mat zhruba pol roka matersku, co je zvycajne viac, ako rodicovsky

hrozienko12
autor
6. mar 2013

@jasminka7 aj keď som nikde nepracovala? Teda pred prvým tehotenstvom áno ale mimo SR

jasminka7
6. mar 2013

@hrozienko12 ups, to neviem. Pri prvom si matersku mala?

jaduska
6. mar 2013

@hrozienko12 ak si nikde nepracovala a neplatila nemocenské poistenie do sociálnej poisťovne, tak nárok na materské nemáš. Ostáva len ten rodičovský príspevok, ale to až po narodení dieťaťa, ako bolo písané vyššie

hrozienko12
autor
6. mar 2013

@jasminka7
@jaduska jj pri prvom som materskú mala ale mimo SR. Tu sme sa presťahovali a začala som potom poberat rodičovský.

jasminka7
6. mar 2013

@hrozienko12 aha, mimo SK ... tak to ozaj neviem, ako by to bolo teraz

lenka311
6. mar 2013

@hrozienko12 Do škôlky podaj odvolanie, ak to nevýde, za zmienku stojí tento článok....
http://ekonomika.sme.sk/c/6516642/dohodari-zaro...

sharmana
6. mar 2013

@zaraaa bohužial taký zákon neexistuje... dieťa ti materská škola nemusí prijať.... prijať musia len deti 5 ročné, s odloženou školsko dochádzkou a s dodatočne odloženou školskou dochádzkou.... iné deti prijímajú od ukončeného 3. roka a aj to len ak sa zmestí do počtu a uprednostnované sú aj deti, ktoré majú v škôlke už súrodenca... niekedy ani 3 ročné deti nemusia prijať... hlavne v BA...
o prijatí rozhoduje len riaditeľka škôlky, na základe dohodnutých podmienok so zriadovatelom a vyvesenými dalšími podmienkami...

burina4
7. mar 2013

@hrozienko12 skus podať odvolanie alebo dať dieťa do sukromnej škôlky a aký bol dôvod, že ho nezobrali? je pravda, že prednosť majú deti tie, ktoré pojdu o rok do školy pretože je predškolská povinná,potom sa berú ostatné deti ale je to podľa možného počtu do tried.U vas je len jedna malotriedka alebo je tam viacej tried, dalej sa berú deti ktorých maminy pracujú, deti nenosia plienky. 🙂 🙂 🙂

dcstvorlistok
8. mar 2013

@hrozienko12 ahojky nechcem zavadzat ale ak ti ani na odvolanie nezoberu dietatko tak skus poziadat o predlzenie materskej alebo rodicovskeho z dovodu, ze nepracujes a ani ti nezobrali malinkeho do skolky. Poznam par ludi ktorym to preslo a riesili to takymto sposobom. 🙂

hrozienko12
autor
8. mar 2013

@dcstvorlistok ale to by bola neplatena rodicovska, nie?

dcstvorlistok
8. mar 2013

@hrozienko12 no praveze mam pocit ze dostavali tych 190 eur....... hovorim neviem presne mozem sa ich skusit opytat buduci tyzden a dam ti vediet ako to riesili. Mam dokonca jednu kamaratku, ktora si predlzovala rodicovsku tak ze donieslapotvrdenie od lekara ze mala ma zdravotne ptoblemy (alergiu co je bezne a hlavne u deti, lebo tam sa to vykristalizuje do tych troch rokov) a dalej aj po troch rokov poberala rodicovsku. Urcite si treba zistit vsetky okolnosti lebo zijeme v takom state ze na uradoch ti nikdy nepovedia vsetky moznosti. Spytam sa icha a dam ti vediet 🙂

hrozienko12
autor
9. mar 2013

@dcstvorlistok dakujem, pomohlo by mi to ;)