Nesamostatné 8-mesačné dieťa

5. mar 2023

Ahojte , moje dieta 8m nevie vydrzat chvilu same kym nespi musim byt stale pri nej odidem na 10 sekund do kuchyne nieco a hned krici od jedu , ked sme spolu v izbe ale nehram sa snou napr pozeram tv a ona je na koberci tak namna krici a hneva sa , nemozem sa od nej ani pohnut. Sama este nesedi ani nestvornozka najradsej by bola stale na rukach . Presli ste si takymto niecim? Kolko to asi bude trvat?

mogaa
5. mar 2023

noooo... do takých 8-9rokov kým nebude chodiť sama von sa hrať s kamarátkami🙂sú deti ktoré vyžadujú pozornosť aj ako 4-5ročné, nevedia sa sami zahrať a musí sa im niekto venovať🙂takže si zvykaj😂

strapec
5. mar 2023

Možno keď sa mu budeš miesto pozerania telky venovať a cvičiť s ním, začne aj stvornozkovat a sedieť, deti v tomto veku všetko zaujíma a vyžadujú spoločnosť, nasávajú všetko z okolia

ema22270
5. mar 2023

Robi to aj moj 7 mes a je to normalne, nas sa uz plazi, ale zatial nesedi a tiez sa rozculuje, ked sa od neho vzdialim a nestiha za mnou, tak rychlo, rad sa nosi, ale sem tam ked ho nieco zaujme sa prehra aj sam. Ale mame aj 5.5 rocneho s nim je to niekedy tazsie ako s tym 7 mes. 😊 pyta pozornost este viac.
Takze tazko povedat ci to prejde a ak ano, tak kedy.😇

54tinka54
5. mar 2023

Môže to byť aj separačná úzkosť. Je to normálne pri takých malých deťoch, kľudne to môže trvať ešte dlho 🙂

autor
5. mar 2023

@strapec ved ja sa jej venujem 98% casu ale niekedy si clovek sadne aj pred tu tv nachvilu lenze mne ani tu chvilu nechce dovolit.. poradte mi radsej nejake cviky ako jej pomoct stym stvornozkanim

54tinka54
5. mar 2023

Ja som môjho chytila pod bruško, trochu nadvihla a tak sme šli. Potom som mu aj názorne ukazovala ako sa stvornožkuje 😁 to sú ale len také moje laické rady.

annm81
5. mar 2023

Úprimne, ak sa sťažuješ len na to, že pri malom dieťati nemáš čas pozerať telku, si šťastná matka. Dieťa takého veku potrebuje tvoju pozornosť. Ju pozeranie telky nebaví a nerozumie jej. Potrvá ešte ďalší plus mínus rok, kým zvládne sama sa na chvíľu zahrať, ak ju k tomu budeš viesť. To vedenie ale neznamená, že budeš s ňou v izbe a ignorovať ju. Ale tým, že jej zadáš úlohu a budeš sedieť pri nej, ale zasahovať čo najmenej do plnenia úloh.

mogaa
5. mar 2023

@annm81 to račej ani nepíš....potom tu mamičky hned hľadajú diagnózu u dieťaťa lebo im asi nerozumie, lebo s nimi nechce stavať kocky alebo opakovať úlohy ale robí si čo chce😅 hold mamičky jednoducho nechápu že dieťa urobí niečo len ak je na to samo pripravené alebo to len samo chce

annm81
5. mar 2023

@mogaa Tak to s hľadaním diagnózy kvôli každej hlúposti je už samo o sebe diagnóza... Dieťa ak nemá dostatočne vyvinuté schopnosti na nejakú úlohu, samozrejme ju nesplní, ale je vhodné ho povzbudzovať k tomu, aby ju skúšalo riešiť.

mogaa
5. mar 2023

autorke - ty ho štvornoškovať neuč....je to prirodzený pohyb a dieťa ho urobí vtedy ak na to bude samo pripravené....ak sa plazí, otáča, tak nerieš...ak bude potrebné cvičenie pediater vás určite sám pošle....veľa detí začne s plazením či štvornoškovaním neskôr až v 10-11mesiaci a všetko je ok....veľa detí jednoducho jednotlivé etapy preskakuje alebo vynechá a je to ok....dieťa ti môže štvornoškovanie aj vynechať a rovno pôjde v 11-12mesiacoch na nohy...a je to ok či začne chodiť v 9mesiacoch rovnako ako keď začne s chodením v 18mesiaoch....a štvornoškovať môže rovnako začať v 9ako v 12mesiaci...tak je to jednoducho pri všetkom, nie všetko ide podľa tabuliek a dieťa urobí daný pohyb vtedy keď je naň samo pripravené....pediater vždy pri kontrole vidí či dieťa v niečom zaostáva a vie kedy to treba začať riešiť.....

aliaray1
5. mar 2023

Ved je to uplne normalne zdrave dieta. A este chyti silnejsie obdobie mama len mama a aj to je normalne. Babatka do vyse roka nevedia robit nic naschval, ani premyslene ani trucovat. Si stred jej vesmiru, mama ochranca. Bud rada, ze ta vyhladava. Sa nenazdas, ubehnu roky a bude ta posielat kade lahsie.

autor
5. mar 2023

@annm81 ja nepotrebujem mat cas pozerat tv , skor by som potrebovala mat cas na upratanie , uvarenie... a ked uz ide o to tak kazdy clovek pocas dna potrebuje par minut posediet ked je stale v pohybe a nieco robi vy nie? Nemusi to byt zrovna tv to bol len priklad ze hocico robim co sa netyka malej tak krici a hneva sa… tu sa clovek nemoze na nic opytat lebo hned ho zhejtuju a spravia z neho najhorsieho rodica

annm81
5. mar 2023

Tak ty si spomenula ako príklad, že si s ňou v izbe a pozeráš tv, čo je, myslím si, pre drvivú väčšinu matiek nepredstaviteľná situácia. Máš malé dieťa, ktorého nesamostatnosť je úplne normálna. Napísala som ti, ako dlho to ešte minimálne bude trvať a ako dieťa viesť k tomu, aby sa stalo samostatným.

lalala94
5. mar 2023

@autorka, mám doma 7 mesačnú dcéru a rozumiem ti. Ja teda telku nepotrebujem, mne by úplne stačilo, ak by bola aspoň jednu minútu ticho a ja by som mohla zízať do steny. 😀 Tiež sa za úplne všetko hnevá a kričí. Blbé je to, že jej nepomže ani to, keď som pri nej. Niekedy mám pocit, že ak by poznala farby, tak by sa hnevala preto, že čierna je čiernou a biela bielou. Do toho ešte zuby. Treba sa len utešiť, že to raz určite prejde. A inak, cvičiť s dieťaťom, aby sedelo a štvornožkovalo, ako tu spomínala jedna baba je blbosť. Dieťa sa to má naučiť samo a každé jedno na to aj príde, keď bude jeho čas.

luccija
5. mar 2023

Daj ju na zem a poloz pred ňu hračku nech sa natahuje

rk123
5. mar 2023

uplne normalne, ja pri mojej musim byt aj ked spi inak sa nonstop budi.
ma rok a pol pomaly a zabavi sa sama max na 5minut. vela chces od takeho maleho dietata.
upratujem a varima robim “svoje veci” ked sa jej ma kto venovat.

autor
5. mar 2023

@lalala94 presne to som myslela nemusi byt ani tv ale proste aspon chvilka kludu kedy nekrici a mozem pozerat kludne aj do steny zas tv ma nejak nebavy to bol len cisto priklad , potrebovala som sa utesit ze to tak nemam len ja a ze je to uplne v poriadku 🙈

larazivago
5. mar 2023

Blbý názov témy.. Véd nevie samostatne ani sedieť, jest... Nemôže byť samostatné. A k téme, prejde to, ale to si ešte počkáte.

lujza123
5. mar 2023

Moja bola tiež taky malý diktátor, väčšinu dna prerevala od nervou. Každá činnosť ju bavila tak 30 sekúnd, ani na rukách mi nevydržala, v nosiči revala jak zmyslov zbavená, keď zbadala takú tu podložku kde sa na dieťa akože hrať tak až ofialovela od nervou - neexistovalo ju tam položiť. Jediný nosic ktorý ju bavil bol taky ten kde bola chrbtom ku mne a tvárou k svetu, len tie sú zevraj nezdravé - no používala som to pri varení, vysavani.

Ja som vymýšľala úplne sibnute spôsoby ako ju zabaviť - napríklad som ju dala na podložku pod kuchynský stôl a tam zázrakom pol hodinu šťastné džavotala. V lete na decke na balkóne.
Nachádzala som jej nové predmety na skúmanie, napríklad šustiace sáčky, klbko vlny, papuče, papierové krabičky
Dobre mi reagovala aj na detské pesničky.
Mala som v strope hák dalo sa tam zavesiť vajicko (autosedacka) a bolo to ako hupacka.

Ako bolo to dosť náročné, alé ja som bola aj celkom vresku odolná, proste ona kričala tak často ze som bola zvyknutá a brala to ako normálnu súčasť dňa.

Ono sa to výrazne zlepšilo keď sa začala pohybovať. Plazit ju môžeš naučiť tak ze keď je na brušku zapries jej nozicku aby sa posunula vpred, akonáhle zisti ze taky pohyb ide bude to skúšať. Pripadne jej dávať zaujímavú hračku tak aby na ňu nedociahla, iba pár cm a bude skúšať sa k nej dostat

lujza123
5. mar 2023

Ešte ma napadlo, využívaj chvíľku keď sa dieťa zobudí a dobre naje, vtedy je najspokojnejsie a prehra sa samo, takže oddýchni si pri TV, kave, na mobile aj ty pár minút

ariannazara
5. mar 2023

18 rokov 😆😆😆

nelca0510
5. mar 2023

Má 8 mesiacov,nie 8 rokov. Ja doteraz pri svojom 3 ročnom dieťati nepozerám telku ani telefón. Keď mala 8 mesiacov,veľa sme boli vonku a bola do mnou alebo manželom. Keď som varila alebo podobne,tak bola pri mne v nosiči alebo som jej dala hrazdicku do kuchyne,nech ma vidí.

lucka_ke
5. mar 2023

môj syn bol taký asi do 4 rokov

aurora33
7. mar 2023

No nič už len vydržať. Podla odpovedi si dosť nervózna mozno aj preto tvoje dieťa no stop kričí a nerváci sa.

strapec
7. mar 2023

@autor - na psychomotorický vývoj odporúčam videá od Evy Kiedronovej, alebo mamaclass mávajú promoakcie na nejaké hodiny zadarmo 🙂 držím palce, sú to obdobia - niekedy vyžadujú pozornosť aj keď spia inokedy a hlavne časom sa prebavia 🙂

kamoska_z_konika
8. mar 2023

Hlavu hore mam to podobne mam ale 7m onedlho 8m. Strážiť mi ju už moc nechcú lebo sa jej treba venovať šalit sa s ňou. Manžel robí na 12tky takže som s nou väčšinu dna sama. Treba brať dieta tam kde si ty nech ta vidí a presúvať hračky. Ak nebavia obycajne kúp elektronické možno to viac zabavi. Ak chceš napíš ip

seepferdchen
3. apr 2023

Cas, cas je to slovo, niektore deticky si vyzaduju neustalu pritomnost rodica. Je to narocne, ak chces nieco porobit, navarit atd… neskusala si satku? Moj prvy syn bol idealny, samostany uplne v pohode som vedela vsetko zariadit, vo vacsine casu. . Druhy bol uz taky, ze si vyzadoval pozornost ale kupila som si satku a nejako sme to zvladli. Nastastie moj muz sa mu vedel venovat aj ho ponosit a pracuje z domu, tak mi to samozrejme velmi pomohlo. Ale neboj sa, vsetko sa zmeni casom. Skus mu zaobstarat nejake zaujimave hracky. Pokus omyl. Nas zboznoval taky bubon od hape ktory mohol gulat, a vydaval zvuky ( take africke bubny) aj svietil. Ked bol mini samozrejme museli sme si gulat s nim ale potom ked zacal stvornozkovat tak lietal po byte sam len tak svistalo. No ono venovat sa mu musis no 🙂 prajem vela energie a urcite to bude casom lepsie