Názor výchovy dieťaťa na samote

meriki22
16. apr 2023

Dobrý večer,
Chcela by som sa opýtať na názor výchovy dieťaťa na samote.
Do daru sme dostali stavebny pozemok od svokrovcov na samote kde sú 4 chalupy, z toho iba v jednej sa býva (starší manželský pár v dôchodkovom veku), dve chalupy slúžia ako vikendovka pre starších ľudí a jedna chalupa sa predáva. Všade okolo sú lúky a les a iba jedna asfaltová cesta.
Dedina je vzdialená 3km kde je plná občianska vybavenosť+ škola a škôlka....cca 6tis. obyvateľov.
Máme jednoročnú dcérku a zvažujeme, či tu postaviť chalupu, nakoľko je to pre nás najlacnejšia alternatíva.
Obávam sa, aby samota nemala na ňu zlý vplyv....aby sme jej tou samotou a žiadnymi deťmi tu na lazoch neuskodili.

Poprosím o rozumné názory. Nie som 10 ročná sopľaňa, kt. potrebuje poúčať.

Ďakujem

mamickalisticka
16. apr 2023

@meriki22 ja by som to brala.. 3km nie sú až tak ďaleko (dokonca kľudne aj na pešo -kocikom)
Moji rodičia majú tiež takto dom na samote, ktorý využívame ako vikendovku a keď sme boli malí, tak v susedstve žil chlapec s mamou a nemam pocit že by ho to poznačilo, skôr som mu závidela 😁.. práveže super detstvo v prírode (ale ja som samotársky typ človeka)... Veď neskôr v škôlke si nájde kamošov a môžu k vám chodit na návštevu.. v dnešnej dobe je to úžasné (môj názor)

elmivelmi
16. apr 2023

@meriki22 3km o dediny nie je vela.Ved mate auto nie?Mozte predsa chodit medzi ludi.

cecilia29
16. apr 2023

Také niečo by sme my určite brali. Skolka,škola, krúžky myslím vedia zabezpečiť civilizáciu, samota zase pokoj.Ale.clovek na to musí byť nastavený

meriki22
autor
16. apr 2023

@mamickalisticka ďakujem pekne za názor 🙂 je fajn počuť iný uhol pohľadu🙂

meriki22
autor
16. apr 2023

@elmivelmi dakujem pekne🙂 samozrejme auto máme aj ja aj manžel.

dzulli1980
16. apr 2023

Ono za mňa závisí veľmi od povahy dieťaťa ... napr. ja som introvert, mne by to vyhovovalo ... no ak je dieťa skôr spoločenskejšie, bude sa trápiť.
@meriki22

meriki22
autor
16. apr 2023

@cecilia29 my s manželom sme s tým uplne ok. Ja osobne som skôr samotársky typ a nakoľko máme obaja auto nemáme problém sa niekde dostavit. Vyslovene sa nám jedná iba o dcéru, aby nemala problém v budúcnosti napr nájsť si kamarátov alebo aby sa nebala nadväzovať nové kontakty

basska_b
16. apr 2023

Ak planujete, ze bude mat surodenca, tak myslim, ze jej nebude chybat vobec nic... my byvame na 18tisicovom bratislavskom sidlisku a nemam pocit, ze dcerky nejako extra benefituju z obcasnych rozhovorov s cudzimi detmi na ihrisku...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietok2012
16. apr 2023

3km nie su daleko to je pravda, ale my byvame v dome a na ulici v okolitych domoch byvaju rovesnici mojho syna...tzn.12-13r chlapci, je ich asi 8 dokopy...neviem si predstavit, keby bol mladsi ho niekam vozit, nech je vonku s kamosmi...takto vyjde na ulicu, ja sem-tam vykuknem z okna či su ok...

zuzinka888
16. apr 2023

A ja prave snivam o takomto byvani. Ak bude chodit do skolky bude mat kolektiv deti. Aj v mestach a dedinach pridu mnohe deti zo skolky a su s rodicmi doma- skrz, ulohy, povinnosti, nedostatok casu, penazi. A na vylety hernicky a ihriska chodia cez vikendy. Ako pubertacka ti to asi vykrici ale potom pochopi. Klud, ticho moznost mat psika, macicku s volnym vybehom.......juj. nechcete parcelu predat? Kupim😀

meriki22
autor
16. apr 2023

@kvietok2012 veď toto je to veľké mínus pre mňa. Tiež by som bola radšej s ňou takto v dedine, avšak dať 50tis za pozemok kvôli vyhladu na dcéru a jej kamarátky.....viete veľmi som na vážkach

meriki22
autor
16. apr 2023

@zuzinka888 ďakujem za nazor 🙂 ak by sme tu stavali určite by som robila všetko pre to aby.sa.necitila sama alebo osamelo 🙂 k pozemku osobne nemám citový vzťah, kľudne by som ho predala :D no manžel by ma asi zavesil kdesi pod most 🤣😂

beata_k
16. apr 2023

@meriki22 Rocnemu dietatu to je jedno, ale ked bude starsia, tak s tym problem bude. Piatok vecer za kamaratmi, v puberte. Ako? Peso 3 km alebo ju budes vozit? Dievca posles v noci bicyklom? Na strednej ju budes denne vozit?

cyberk
16. apr 2023

Ja mam iny nazor… ako chalupa (vikendova chata) super ale na plnohodnotne zitie nie… co z toho ked dcerka bude mat kamaratky ked ju nebude ziadna ani poriadne navstevovat.. pre mna by to bolo to smutne detstvo

syslik81
16. apr 2023

kolko deti je dnes vonku a hra sa so susedmi? idu do skoly domov spravia ulohy a je vecer ... ak dietatu spravis program bude mat kruzky po skole etc bude mat spolocensky zivot az az ... 3kmm je malo ...ludia z velkomesta tolko nachodia denne az az ... takze za mna ano .. nieje to opusteny ostrov a lepsie ako zasmradene preludnene mesto ... a ak sa vam to nahodou zunavy vzdy sa da takyto dom lahko predat lebo dnes vela ludi tuzi po takej chalupe

meriki22
autor
16. apr 2023

@basska_b určite plánujeme tak o dva-tri roky druhé 🙂 dúfam, ž máte pravdu. Ale zas vaše dcérky majú aspoň kamarátky na blízku🙂

syslik81
16. apr 2023

btw ja zijem v Liverpoole co je podla mna dooodt velke mesto ,ale ak chcem s malou do lepsieho parku alebo ihriska trkoceme sa busom minimalne 20minut .. tiez za kamaratmi etc .. nevadi nam to .. tu kde sme niesu jej rovesnici a deti zo skoly su na opacnom konci ale nieje tu zvyk sa moc stretavat ...

aniele
16. apr 2023

Ja som tak vyrastala. Na kopci v pololese, tri domy. Slobodní starí súrodenci, mamina sestra s rodinou a my. Dvadsať minút po najbližšie domy. Lozila som po stromoch... Áno, som vnútorne introvert. Spolužiačkam sa ku mne nechcelo, vraj ďaleko, nech prídem ja k nim 😀. Naučila som sa byť od nich nezávislá. Keď som mala 14, rodičia sa rozhodli stavať dom na sídlisku, v okrajovej časti. Vtedy som chcela ujsť z domu a radšej bývať v starej bútľavej lipe 😀. Jasné, potom som to rozdýchala. Ale podvedome mám to bývanie stále pod kožou. A keď sme o x desaťročí kúpili starý dom, zistila som (po dvoch mesiacoch), prečo ma oslovil. Kombinácia môjho detstva v lese a starkých na dedine. Takže mňa to ovplyvnilo. Dnes hodnotím, že v dobrom.

meriki22
autor
16. apr 2023

@beata_k jej babka býva dole v dedine (moja svorka), tak o prespavacku alebo disko v noci v puberte strach nemám. Skor o ten detský kontak sa obávam. Pubertiaci majú vždy nejaký problém. Osobne nebudem vidieť nejaku prekážku jej buď dať na taxi alebo ju zaviezť

mandzula
16. apr 2023

@meriki22 my takto byvame (uz len do zaciatku prazdnin, potom odchadzame do mesta) a lutujem, ze sme neodisli skor. Ono to vyzera, ze sadnes do auta a vezmes dieta do civilizacie, no realne si vezmi, kolko budes mat na to popri dennych povinnostiach casu. Podla mne je na nezaplatenie, ked mozes dieta len tak vypustit na dvor do susedov, kde sa s niekym pohra alebo nechat hrat sa deti na oplatku u seba a popritom si nieco porobit. Ja vlastne zijem tam, kde som vyrastala a bolo to tak, ze som sa tu citila osamela, a hoci som chodila do skoly do dediny, potom sa vracala na samotu, kym deti z dediny si robili spolocne plany na cas po skole. Ked som uz bola vo veku, ze by som do tej dediny zasla, uz ma medzi seba nebrali.
A mlada, hlupa som tuto chybu urobila pri dcere, ta sa uz nevie dockat, kedy odideme do BA.

meriki22
autor
16. apr 2023

@aniele veľmi pekne ďakujem za skúsenosť. Viem, že malá bude z časti introvert, ale dúfam, že nie až tak extrémny, že sa bude vyhýbať kontaktom.

erickatt
16. apr 2023

@meriki22 chodte do toho. 3 km su v pohode. Ja som byvala na konci dediny, zo spoluziakov nik a dalo sa. A to sa este ulohy chodili brat domov, polka dediny telefon nemala

beata_k
16. apr 2023

@meriki22 Kazdy piatok spat u babky? Ja by som nechcela.

meriki22
autor
16. apr 2023

@mandzula ďakujem za skúsenosť. Chápem Vás a práve preto čo ste napísali sa rozhodujeme, či áno alebo nie.... nie je to iba o nás totižto ale hlavne o tej malej

meriki22
autor
16. apr 2023

@beata_k tak tam sú trošku iné vzťahy 🙂

beata_k
16. apr 2023

@meriki22 Dufam, ze ostanu aj o 15 rokov neskor 😉

sickynickyobsadene
16. apr 2023

@meriki22 ja som zvolila dedinu a ľutujem.Deti aj tak niesu s deťmi z ulice ale inými kde ich aj tak nosíme autom. Berte to.

lemra
16. apr 2023

@meriki22 ahoj my sme tak žili do dcér iných 4 rokov a bolo to super. Nemá z toho traumu. Je spoločenská a vždy si všade nájde kamarátov. Stále na to spomína ako jej bolo dobre. Keby sme mali tak blízko školu ani sa nestahujeme.

aniele
16. apr 2023

@meriki22 Ja som sa im nevyhýbala. Len som nebola ochotná robiť kraviny, aby ma rovesníci akceptovali (myslím si, že aj dnes to je výhoda). Celý život som učila a som normálne spoločenská a scestovaná. Ale nerúcam sa, ak musím byť sama.