Návaly hnevu a zlé zlozvyky

limenka
19. sep 2016

Ahojte, som uplne zufala so svojho syna neni perfekny ale vzdy sa to dalo ukorigovat niekakym sposobom. Zacal chodit do skolky a boli problemy ale prekonal to. Boli sme aj chory ale mavnutim carovneho prutika je uplne iny. A v com. Navaly jedu az take ze trieska do dvery strasne kope aj na mladsiu sestricku 15mes a velmi skaredo jej par krat ublizil az som myslela ze pojdeme na pohotovot. Uprimne nezdrzala a vyplieskala som ho pozadku lebo to vsetko robi umyselne a vedome.
A tie zlozviky objeda si prsty ale to predpokladam ze od dcery stolicky sa tlacia. Len problem ze stale ci cinnost robi alebo je klude alebo tricko"obziera"ako pes kus kosti.
Snazila som sa vysvetlovat a vysvetlovat potom vyjednavat uputat pozornost nic bud prsty alebo tricko v puse.

Skolke je udajne dobry a spolupracuje. Samozrejme ze obchyti aj dobre aj zle to uz videt teraz. Len co robit manzel to ma pazi ze vyraste a co riesim. Nemysim ze je to ok.
Ked ma zlost neham ho tak nech sa vyzury len uz to je dost navaloch ze uz hadze veci okolo seba a pokazil 2nove hracky(nema nove pokaze holt smola)
A ked sa ukludny vysvetlim ale 2x to iste.
Pozornosti ma dost aj rezim sa dodrziavame. Neviem ci ist s nim ku niekomu alebo co robit. Ps: syn bude mat3r.

mirka92
19. sep 2016

Ahoj,my podobne maly ma 4 mala ma 1rocik,v skolke super spravanie a doma mi to da vyzrat-ja to pripisujem viacerym veciam 1.ziarlivost,2.ked je v skolke super,nemoze byt taky aj doma.musi niekde vybit energiu,3 unava-a to hlavne v dni ked je v skolke mam pocit ze tam nespi,malo su von atd,tiez som na nervy niekedy-minule som chcela zavolat zachranku nech mu daju zvieracu kazajku,tak sa hadzal 😀 , muz ma pravdu,vyrastie,prajem vela trpezlivosti/aj sebe/pozdravujem

kp7333
19. sep 2016

Pravdepodobne u neho vrcholi obdobie vzdoru. Mozno sa to vystupnovalo tym, ze ma pocit, ze on je "odlozeny" v skolke a mladsia sestricka si uziva doma s mamou. Podla toho co pises, to hranici s neurozou (hlavne to obkusovanie prstov a tricka). Skus sa s nim o tom porozpravat, ked bude v klude. Ze preco sa hneval, co ho trapi a tak. A snaz sa ho viest k tomu, aby svoje pocity vyjadroval slovami. Pomoze to odburat prejavy agresivity. Nam sa osvedcila kniha Surodenci bez rivality.