Náušničky - skúsenosti, výhody, nevýhody

zuzana_kov
22. jún 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

Rozhodujem sa či našej malej princeznej dať prepichnúť ušká... asi to bude jednoduchšie teraz ako neskôr.. aké máte skúsenosti? odkiaľ ste mali naušničky a aké? celkom sa bojím, že keď malá rozhadzuje ručičkami, tak si to nejak vytrhne :/

belllinka
22. jún 2015

@zuzana_kov Za mňa NIE. Tak ako na dcéru nevešiam retiazky a prstene "lebo je dievča" tak nepotrebuje ani náušnice. Nech sa rozhodne sama neskôr, či si dá prepichnúť uši alebo nie. 😉

monhla
22. jún 2015

Ja som dala staršej prepichnúť ako bábenku a mladšej prestreliť v 7 mesiacoch.
Ak bude do tretice baba, tak nechám jedine prestreliť a vkľude až okolo 3 rokov.
Náušnice baby dostali na krste od krstnej mamy.

lajlilinka
22. jún 2015

U nás v pôrodnici majú ponuku, že ak majú rodičia záujem, prepichnu uška pri odchode... My sme dali a neľutujem, malinka bola ešte maličká, neuvedomovala si to, nechytala, pekne sa jej to zahojilo. Nemusela som sa vôbec báť, žeby si natrhla usko.
Nausnicky ma po mne, dala som ich vyčistiť v zlatníctve, na 24 hodín pred som ich namočila do liehu.

Nie som typ ženy, ktorá by ju už takúto malú cipkala, ziadne satocky, mini riflicky a pod. Nenosí len 'dievčenské' farby. Takže aspoň vidno tak, že je dievčatko 😉

bubulatko
22. jún 2015

@zuzana_kov Ja som dala malej prepichnut uska uz ako som odchadzala s porodnice domov kupila som jej zlate uska sa jej casom pekne zahojili ked som,jej ich natierala a nemali sme problem ziaden az teraz ked mala bude mat za dva mesiace 2roky sa jej dierky zapalili a myslela som si ze je alergicka na zlato,tak som jej kupila s chir.ocele a tiez to mala zapalene tak teraz nema ziadne len jej dierky prepichujem a hadam za pol roka jej kupim zas zlate nevedia s coho to ma ci ma zapal v sebe alebo nie neviem a pritom je zdrava ako repa,ale moze to mat aj so zubkov no neviem som nestastna stoho lebo nic jej nebolo do teraz..

janinah
22. jún 2015

dala som dcéram prepichnúť ušká až ked samé chceli ,mali 10 a 12 r. nič sme nezmeškali 😉

sunnyfunny
22. jún 2015

Jednoznacne cim skor.Vacsinou sa u lekarky vyberu a nastrelia po tretom mesiaci Potom ich po case mozes zamenit za svoje co si kupila.

zuzana_kov
autor
22. jún 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

@lajlilinka u nás to bohužiaľ neponúkali a nakoľko mala malá problém s uškami, tak som sa ani nezamýšľala nad niečím takým ... @janinah viem, že je možno času dosť, ale veľmi sa mi páči keď majú dievčatká naušničky a preto jej nejaké chcem vybrať

Viem, že asi veľa mamičiek kupovalo naušničky v zlatníctvach, ale u nás sa mi nič nepáči... nemáte skúsenosť s nejakým takým internetovým obchodom?... Možno nie priamo s naušničkami, ale s čímkoľvek obrúčky, náhrdelníky .. to je jedno.. proste niečo kde by mohol byť dobrý výber

tinqua
22. jún 2015

@zuzana_kov mojej uska prepichli este v porodnici a nausnice som kupovala v klenotnictve Aurum z bieleho zlata a su perfektne...maju ohromny vyber

meusicka
22. jún 2015

@zuzana_kov ahoj, ja som davala dcerkam nausnice, prvej prepichovala dr. este starym soc. sposobom, mala strasne vrestala a dali jej tie nausnice naopak aby sa im lahsie zapinali. potom som ich musela ja vyberat a davat spravne. dvojickam som dala prstrelit uska ked mali cca 7 mesiacov. nausnice som kupovala v klenotnictve kde ponukali aj nastrelenie. sice troska zaplakali v tom momente ako im tie uska prestrelili, ale bolo to oproti mojej prvej skusenosti ovela lepsie. uska si nebabrali a potom som im po case vymenila nausnicky za tie co dostali od krstnych rodicov. moja sestra tiez dala nastrelit malej a ona dostala od dr. aj nejaku vodicku, ktorou jej mala potom usko osetrovat.
u nas je to uz raz zvyk, ze dievcatka maju. teraz zijem v AT a tu dievcatka nemaju alebo im davaju ked su vacsie, ale zase co tu je zvykom, davaju babatkam pri krste retiaku do krku a tie male deti ich nosia, takze kde aky zvyk, podla toho sa radia.
znama zije vo Svedsku a ona davala malej v cca 1 roku nastrelovat nausnice na sVK; poza chrbat muza, lebo ani vo Svedsku malym dievcatkam nedavaju. je to na tebe ako sa rozhodnes. 😉
znama nedala a jej dcera sa sama rozhodla ked mala 12 rokov ze chce. 😀

bianca
22. jún 2015

@zuzana_kov uz si pocula aby si nikto vytrhol nausnicu?Ja nie.A dalej,ak mas akekolvek pochybnosti o spravnosti tohto skutku,ze sa az musim radit na internete s cudzimi ludmi tak je asi cas zamysliet sa ci je to spravne ked o tom pochybujes a nerozhodovat sa podla nazoru osob ktore nepoznas a nemozes vediet ci jednaju v tvojom zaujme,resp. v zaujme tvojho dietata

andrea_269
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianka0101
22. jún 2015

ja som mojej dala a dala by som znovu. Ja osobne nepoznám žiadne dievča, ženu, ktoré by ľutovalo že im rodičia v detstve dali naušničky. Skôr opačne poznám také, ktoré ľutovali, že im rodičia v detstve nedali uši prepichnúť - vrátane mňa. Keď som mala nejakých 8 rokov, tak mi nakoniec na moju velikánsku prosbu dala mama uši prepichnúť a dala mi ich prepichnúť ihlou, to bol horor. Nakoniec mi uši zahnisali a dierky zarástli. Potom cca v 14 rokoch som si dala nastreliť a mám doteraz. Dcérke som dala nastreliť v 6. mesiacoch, bola to rýchlovka, ani zaplakať nestihla, dala som ich nastreliť na klinike, len tak hocikomu by som nedala. Naušničky boli v cene, dezinfikované. Som max. spokojna. Tie naušničky sa môžu po 6 týždňoch vymeniť, potom treba určite zlaté a také čo sa dajú uzamknúť v zlatníctve, aby si ich detičky nestrhli. Inak moja si uvedomila že má naušnicky možno tak v 2 rokoch keď si ich objavila pred zrkadlom a odvtedy sa z nich vytešuje

lubicazoe
22. jún 2015

@meusicka : My tiez zijeme vo Svedsku a o tom, ze tu malym dievcatkam nadavaju nausnice nic neviem.
My sme malej dali nastrelit nausnice ked mala 4 mesiace. Vsetko prebehlo hladko, trosku plac. S nausnickami ani uskami nebol ziadny problem.

meusicka
23. jún 2015

@lubicazoe tka ja som to pisala preto, lebo ta znama mi vravela ze v skoke kde ma malu ziadne dievcatko nausnicky nema. jedine ta jej. 🙂

zuzana_kov
autor
23. jún 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

@tinqua majú aj nejaký internetový obchod? @andrea_269 o nich som už čosi počula, ale čítala som aj nie veľkú spokojnosť na nich :/

tinqua
23. jún 2015

@zuzana_kov http://topsperk.sk/obchod/zlate-detske-nausnice nie je to ich stránka, ale sú to naušnice z tej značky ako aj my mame...my sme kupili tieto

martina833
23. jún 2015

@zuzana_kov ja som dcerke dala prestrelit uska, ked si sama povedala, mala 2,5 roka, vsetko bez problemov, najskor mala mala z chirurgickej ocele, po niekolkych mesiacoch sme dali podobne ako @tinqual, tie sa jej ale casto rozopinaju, ale zevraj sa to da nejako poriesit v zlatnictve...

zuzana_kov
autor
23. jún 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

@martina833 presne toho sa bojím, že sa nám rozopnú :/

veronikonv
23. jún 2015

my sme prve kupili cez iZlato, jedna sa stale rozopinala a stracala, potom sme kupili v obchode, tiez z bieleho zlata a ta sa zas zlomila, akurat je v reklamacii ☹ asi mame smolu, tak dalsie asi uz budu len z chir. ocele alebo zo striebra

martina833
23. jún 2015

@zuzana_kov v zlatnictve ti zatiahnu tie mini skrutky, tak aby sa nausnice neroztvarali.... este sme sa k tomu nedostali, tak nemam vyskusane

cailinevelyn
23. jún 2015

mojej malej sme dali prepichnut v 8 mesiacoch, tiez som sa obavala, ze si strhne,ked macha ruckami, ale nic, vobec si do nausniciek nesla, jedna sa nam rozopinala (ale to nas pri kupovani v klenotnictve upozornili, potom sme tu nausnicku vzali ku klenotnikovi, ktory to pozahynal a mala ma 2 roky a este sa ani raz nerozopla, dokonca ani pri obliekani veci cez hlavu nie.
ona je taka paradnica, stale chodi obzerat nausnicky aj oblecenie v zrkadle... ak povaha vydrzi, bola by si sla dat pichnut uska v puberte... si myslim, takze radsej takej malinkej, kedy si este na to nespomina, ani nema strach pred pichnutim

cailinevelyn
23. jún 2015

a este, jedine zo zlata - zlato je neutralny "cudzi" material pre organizmus - nie je zdrojom alergizacie ani podobnych problemov, co by pri bizu mohli vzniknut.

miska333
23. jún 2015

ja som dala este v porodnici a bola som spokojna, nausnicky ma z bieleho zlata

sardinka32
23. jún 2015

@zuzana_kov Ja som dala este v porodnici a nelutujem, uska sa zahojili bez problemov a ani si to nebude pamatat. Kym je malicka, tak si ani nic nemoze strhnut, lebo vacsinu dna spinka a este tolko nerozhadzuje rucickami a ani neotaca tolko hlavicku. Dala som jej zlate - presnejsie kombinacia zlteho a bieleho zlata so 4 malymi cervenymi kamienkami. Hladala som take modernejsie, ziadne srdiecka a ani kvietocky... ci hviezdicky, ktore by ju pichali do hlavicky. 🙂 Objednala som ich z internetu a som s nimi velmi spokojna. Davala som si pozor na gramaz, aby ich bolo aj vidno, lebo ked som chodila po klenotnictvach, tak tie nausnice boli za tie premrstene ceny take pinďavé, ze som len nechapavo krutila hlavou. 🙂

jeennyv
23. jún 2015

ja osobne, nemam rada a zle znasam injekcie a take zasahy, preto som vdacna, ze mi rodicia dali v porodnici uz prepichnut uska ked som bola mimco...ziadna trauma ani nic... neviem, ale ja som typicka baba mne by bolo luto cakat az do neviem kedy, ze si mozem dat nausnice atd...asi tak do 12 som nosila vylucne moje zlate co som mala od narodenia krasne a potom neskor uz vseliake bizu..na nausnice som zatazena teraz...ale po prepichnuti sa urcite najlepsie znasa zlato u malych deti a u vacsich sa dava aj chirurgicka ocel...

ditatxu
23. jún 2015

Ahoj 🙂 mam osobnu skusenost s tym ze mne mama nedala. Potom som si dala nastrelit v 12tich a stale mi hnisali obe usi. Teraz mam 33 a uz viem ze si mozem davat iba vysiace a zlate nausky :( ani bizu ani take tie gulicky nrmozem lebo sa mi zapalia behom par hodin. Myslim si ze keby som mala od mini tak nemam taketo problemy.

zuzana_kov
autor
29. jún 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

No uvidím ešte, ako sa rozhodnem. Je to dobrý postreh, že teraz z prepichovania ušiek nebude mať traumu, pozdejšie by to mohla zvládať inak 🙂 Pozerala som náušničky na izlato.sk a majú vážne pekný výber, pravdepodobne sa budem orientovať pri kúpe na nich. Ďakujem za rady, pomohli. 🙂

kuukii
29. jún 2015

Som toho názoru, že hneď po prvom očkovaní. Naša dcérka nemá stým vôbec problém, občas sa chytí za naušničky ale vôbec si ich netrhá ani nič. Aj keď tie detičky sú krásne, nežne bez tých naušničiek ale ozaj dávať ich neskorej podľa mňa není dobrá voľba. Môj názor 🙂

viera77
29. jún 2015

@marianka0101 suhlasim, tiez mam takuto nie prave najsladsiu skusenost s prepichovanim usi, ked som mala 10rokov, no des a hruza, po prve nikdy viac ihlou a vlastnym detom v ziadnom pripade a po druhe, cim skor tym lepsie...dcerka ma 4 roky a je neskutocne hrda, ze ma nausnicky, len take mini bodky, nic vysiace a druhej sa chystame nastrelit tiez coskoro, kym si este neobjavi uska a nahodou nezanesie infekciu do prave tych nastrelenych usiek.....ja som bola veeeeelmi ako dieta nastvana na mamu, ze som nemala nausnice, kedze vsetky baby v triede mali, vtedy sa este nenastrelovalo, len prepichovalo ihlou, jaaaaaaaaj, cisty masaker.....a potom, ako dospela som si dala uz nastrelit este jednu dierku a to uz bola paradicka, preto som sa rozhodla pre uz len nastrelenie aj dcerkam.....rychle s minimom bolesti a parada je na svete 😀

viera77
30. jún 2015

@ditatxu mala som roky tento isty problem so zapalovanim dierok a odkedy som si dala nausnice z bieleho zlata, je po probleme, dokonca uz znesiem aj bizu, ale tu nosim vacsinou len cez leto, velke paradne nausky na par hodin ked idem von...tie z bieleho zlata mam len take mini gulicky, mne sa dokonca este aj zo zlata a aj striebra zapalovali dierky.