Náš prvý rok v škôlke

lukrec
7. júl 2017

Mame prvy rok skolky za sebou.
Vsetkeho coho som sa bala bolo, ci si zvykne v novom prostredi, kedze chodil par mesiacov do jasiel.
Odplienkovany od 20 mesiacov, rozpraval ako dospelak so slovami ako koralovec, evakuacia, v jasliach chvaleny, ze uzasny chlapcek.
Bolo, bolo...
Zhrniem to v jednej skusenosti.
Moj synacik vychadzal z dveri v skolke. Bolo to v zime, bol len pancuskach, cely postaty, podla mokrosti aj viackrat, v skrinke cela vybava vo vreci v rukach ucitelky cela mokra. On zjavne umyvany.
Ucitelka hovori:" Mate syna bez zakladnych socialnych navykov".
Moj synacik so spoluziakmi v triede bol na zachode, ako bezne sa vykakal, nesplachol, neumyl si ruky.
Mydlo potrel po celom tele, skusal tvrdost hovienka a potrel sa nim po tvary, rozbyl umyvadlo lebo skusal ci sa v nom da sediet.
Vraj deti z osady co ucia co je zachod, sa nepotru hovnom ako moj syn.
Dieta bez socialnych navykov.
Po odchode ucitelky moj syn behal po satni postati a co mu obliect, kedze ostatne veci mam vo vreci.
Stala som tam neviem ako dlho, mimo...
Jedna romska mamicka co jej davam veci po synovi, takze sa pozname, ma poklepala po pleci,
Vraj nic si z toho nerobte, mne hovoria, ze mam dieta bez zakladnych socialnych navykov bezne.

Ked som sa doma zase raz pytala syna, ze preco?
Chcem sa hrat s detickami a nestracat cas s cikanim splachovanim umyvanim....
A Ivko povedal, ze mi da cokoladu, ked sa chytim hovienka...

Budem mat na co v starobe....😅

lukrec
autor
7. júl 2017

Kamaratka si pozicala moj nick, jej syn je spoluziak mojej dcerky. Vraj sa musi podelit😂 o svoj zazitok.

pribinak
7. júl 2017

chodi do ms rad? neboji sa ucitelky?

lukrec
autor
7. júl 2017

Ano , je tam spokojny a stastny. Neboji sa a ma ju rad

pribinak
7. júl 2017

a ked sa ho opytas, ze preco to robi, vie ti odpovedat?

lukrec
autor
7. júl 2017

Ved to tam je napisane

lukrec
autor
7. júl 2017

@lukrec proste prenho vraj neni dovod stracat cas chodit cikat splachovat radsej ten cas pouzije na hru s detmi

grelu
7. júl 2017

U nas tiez tak...maly sa nepyta, lebo nema cas....tak som ucitelke povedala, nech ho tam posle, aj ked tvrdi, ze sa mu nechce🙂

lolalita
7. júl 2017

@lukrec Kolko mal ked nastupil do skolky?

simonahra
7. júl 2017

tak to evidentne učiteľka rada rozpráva všetkým :D aspoň dostal potom tú čokoládu od ivka? inak to musí byť tiež potom riadne kvietok keď mu napadajú také veci. ja by som sa s tou učiteľkou rozhodne porozprávala veď zase jej to treba vysvetliť nech si nemyslí. v každom prípade vtipný zážitok.

lukrec
autor
7. júl 2017

@lolalita 2 roky 11 mesiacov a 28 dni. Cize da sa povedat ze 3 roky

lukrec
autor
7. júl 2017

@simonahra cistila som kindercokoladku z cizmy, lebo si z Jarmilkou strcili do ciziem, aby ucitelka nenasla, a potom sa tak iali hrat. Cize cokolady boli v topankach rozpucene, roztopene, cistit to bola sranda, ale ci to bolo od Ivka? Veru neviem, ci dohodu dosrzal

lukrec
autor
7. júl 2017

A vraj miluje Lujzicku a jeho na naj kamoska, peci vraj vonku kolace a potom ich bagrom devastuju

yanni
7. júl 2017

@lukrec ja sa tak smejeeeeem. Treba sa porozpravat s ucitelkou. TO nie je o "zakladnych hygieniskych navykoch". To su deti. Niektore skusaju a vymyslaju viac, niektore menej, niektore sa daju "prhovorit" , niektore nie.
Co ti nasi povystrajali.

pininka
7. júl 2017

Sa smejem fajne na to,kedze som robila v skolke viem ako to je a zasa sa len utvrdzujem v tom, ze vsetko je o pristupe. My sme isli s detmi na zachod, stala som pri nich a skontrolovala kazdy zachodik, ci niekto nepustil a nepovedal. To iste s ruckami, kazde dieta mi dalo ovoniat a strasne sa na to tesili. Mas inak stastie ze maly je taka povaha. Bratrancovmu synovi sa v skolke stalo to iste a ucitelka jo tak zvozila pred detmi aj matkou,ze chytil taky blok, ze odmietal kakat kdekolvek, len zdrziaval a nakoniec sa pokakal. To trvalo do nejakych 9tich rokov. Niektore ucitelky by som....

yanni
7. júl 2017

@pininka presne. A j malej skolke idu s detmi a kontoluju. Tie 5-6 rocne uz nie, ale tiez musia vytrcit vonave ruky hihi