Náročné dieťa

25. jún 2024

Ahojte , asi je nás mamičiek viac ktoré mame náročné dieťa 😊 prosím vas ako to zvládate , je to moje prvé dieťa a ja už nevladzem 😊 je to čím ďalej tým horšie , možno tým že si zvyká na to že jej vždy vyhoviem ? Ako teda sa zachovať ak povedzme veľmi plače lebo nedostala to na čom prstom ukáže a iné teda nechce ? Vysvetliť si nechce dať , lebo plače až tak neskutočne , že nepočuť nič čo rozprávam .
Kope ma , hryzie , a hlavne všetko ju rozplače , čo sa jej nepodarí , plače až reve za to lebo nemôže papať kamienky , ako to zvládate ? Ako sa zachovať k danej situácii ak nejaký hysak dostane kvôli nejaké blbosti 🫣 ja som na pokraji síl

kluska
25. jún 2024

o ake dieta sa jedna vekovo?

autor
25. jún 2024

@kluska ahoj , máme rok aj 5 mesiacov

ktochytavzite
25. jún 2024

A v čom konkrétne je náročná????
NO NEVSIMAJ SI TO,keď porastie zmudrie

kluska
25. jún 2024

doma vsetko co nemoze treba dat vyssie alebo schovat. Ked aj tak nemoze nieco, tak si polozit otazku ci fakt je to take dolezite pre teba, ze mu to nedovolis. Ak nie, nechat dieta nech to robi, ak predsa ano, tak ponuknut nieco ine, napr to nie, ale to ano. Vonku takisto ist tam kde je to pre nu ok vekovo, ak sa neda, zobrat jej nieco so sebou, na hranie, papanie a podobne. pri prvom mame tendenciu vsetko dodrziavat tip top, pri druhom uz polavujeme. Moja rada skus polavit, to co neni az take dolezite, dovolit, ale naopak to co vyslovene nechces aby robila, zakazat,a le ponuknut nieco ine co moze. A hlavne to dodrziavat a najlepsie aj s partnerom rovnako.

autor
25. jún 2024

@ktochytavzite neviem či to môžem pripisovať k náročnej skupine 😅 ale za všetko plače , nevie sa sama pohrať ani 5 minút , ak nedostane to čo chce reve , hodí sa o zem kope , hryzie , ak neni tak ako ona chce tak zas to iste dookola reve , hryzie , kričí , ju aj ťažko unavím , skôr unavím seba než ju 😅 plače ale že fakt za každú blbosť , uspávam ju aj hodinu dve kým zaspí , v noci vstane že sa chce hrať a keď Jen proste pekne poviem , že zajtra zlatíčko , tu máš macika bude buvat s tebou no a tu začne hysak kde prebudí celý dom

mondolina
25. jún 2024

aj ty máš rok a 5 mesiacov ?🙈
ako reaguješ keď začne hysterčiť.

autor
25. jún 2024

@kluska ďakujem za radu , skúšala som aj toto no ona povedzme uvidí že mám v ruke nožík a hneď ho chce , no keď jej ponúknem niečo iné hodí o zem a začne hysak až kým naozaj nedostane to čo chce , ponúkla som jej taký detsky kuchynský riadiť a bol tam gumený nožík detsky tak som jej ho dala no hodila o zem , keď sme vonku chce ísť priam tam kde nemôže , hračky beriem v kuse v kočíku mám aj 100 hračiek len nech sa zabaví 😅 ale ona kamienky chce papať a keď poviem tu máš zlatíčko jabĺčko radšej , kamienky sú fuj no a zas začne hysak lebo ona chce zjesť ten kameň 🙈 a takto je to pri všetkom

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. jún 2024

@mondolina Ahoj , prosím o pekne komentáre , som prvomatka a naozaj som slušne pýtala rady 🤗 no keď hystérči väčšinou na ňu platí to že ju nechám vyrevat a keď sa ukľudní tak potom vysvetľujem lebo jej vysvetliť predtým než začne revať sa nedá , nestihnem ani slovo povedať a už kričí reve , hryzie , kope 🙈 tak som skúšala ju nechať vyrevat a potom vysvetliť len neviem je to správny prístup ? Robil to zle alebo ako inak pristupovať k dieťaťu ak nezaberá to že inú vec nechce keď jej nedám to čo práve chce ? 😊🙈

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
25. jún 2024

Opisuješ úplne normálne dieťa, ktorému sa ustupuje len aby nerevalo.
Povedz mi čo také sa stane keď bude revať? No nič, poreve si zistí, že jej to nijak nepomôže a postupne bude revať menej. Keď jej po hysaku povolíš naučí sa akurát tak postupnosť niečo chcem, revem, dostanem čo som chcela. Byť a hrýzť nesmieš dovoliť.

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
25. jún 2024

@simona20201309
a ty radšej pozornejšie čítaj. dieťa má rok! a 5 mesiacov.
koment 14:09

simona20201309
25. jún 2024

@mondolina 😂🙈

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinka92
25. jún 2024

nereaguj na rev, ktorým si chce len vydobit svoje. je rozdiel keď plače lebo sa udrie, vtedy jasne ze pomojkat, ale keď reve za blbosť tak nereagujem, pripadne presmerujem pozornosť na niečo iné. keď reve ďalej, tak bohužiaľ, neustúpim. jednoducho ten reálny nožík nedostane, keď umelý nechce, ma smolu. na ihrisku keď aj po upozornení že nemá jesť kamienky pokračuje ďalej, zoberiem odtiaľ preč na iné miesto, keď zase, odchadzame. neustupuj, lebo vam to bude robiť stále a mávať s vami čim ďalej tým horšie, až sa z toho revu zblaznite

mondolina
25. jún 2024

@simona20201309
stáva sa😁

simona20201309
25. jún 2024

Bože ospravedlňujem sa autorke!!! Mali sme ťažkú noc 🙏🫣

autor
25. jún 2024

@mondolina ja nechápem 😅 pýtala som sa nejak zle na radu ? 🙈 iba som chcela vedieť ako pristupujú iné mamičky k detičkam ktoré sú náročnejšie a či robím niečo zle alebo či som jediná s takýmto prístupom 😅😇 niektoré mamičky alebo ženy si naozaj musia napísať len aby boli múdre alebo ja neviem

autor
25. jún 2024

@kristinka92 ďakujem 🙏❤️ máte pravdu

autor
25. jún 2024

@simona20201309 v poriadku ja som tiež mimo 😅🙈

simona20201309
25. jún 2024

Naozaj som prehliadla rok. Prepáč!!!
Aj ja som mala náročné dieťa ale toto mi na 5mes nesedelo 😆
Snažila som sa vždy predchádzať situáciám ktoré mohli byť konfliktne. A vždy som sa snažila riešiť situáciu s kľudom. Úplne zbytočné jej niečo vysvetlujes keď ma hysak. Vtedy ta nevníma.
Ďalej už ani nepíšem... cítim sa blbo 🙆‍♀️

kristinka92
25. jún 2024

fakt sa musíš naučiť byt tvrdšia a nepustiť. keď je to blbosť, tak cezo mna revom neprejde. zo začiatku to bude hrozne, lebo už si si ju tak naučila, ale musíš pritvrdit a nenechať sa vydierať revom. lebo ozaj sa ti nebude chcieť počúvať rev rev rev rev za všetko a furt a stále. zblaznite sa. tým že jej určiš hranice jej neublizis takze nemaj výčitky. veď predsa za to že reve lebo chce nožík, tak jej ho nedas aby si ublížila…. a na to ako sa na teba kukaju ostatní sa vykasli, každí je rád že nehučí to jeho decko a teba v duchu ľutujú😅

autor
25. jún 2024

@simona20201309 nie kľudne píš , aj mne prepáč za tu správu no však stal sa omyl to nevadí , takže ak hysak dostane nechaj kým sa ukľudní až vtedy vysvetľovať ? 😊

autor
25. jún 2024

@kristinka92 jeeej ďakujem toto ma povzbudilo lebo ozaj som mala výčitky , no a aj reve za všetko možno som si ju tak naučila len no bála som sa byt taká tvrdšia lebo všetci mi hovorili ako ma nebude mať rada keď budem na ňu tvrdšia 🙈

basulaak
25. jún 2024

Hlavne neustupit. Ja mam tiez narocne dieta. Som ta mama ktoru vidno ako odchadza s vrieskajucim dietatom na rukach, co sa hemzi, kope do vzduchu ale drzim pevne, v tvari mam usmev a v hlave jedina myslienka: stale mam navrch! Ako rozumom, tak silou. Toboz co sa tyka bezpecnosti nikdy neustupit. Aj za cenu ze placu, musia mat hranice. V somarinach ustupit, tam na com svet nestoji. Ale v zasadnych veciach nie. Oni skusaju. A u nas stale pretrvava vzdor ale lepsi sa to. Veeelmi pomaly ale lepsi. Ma 3r

simona20201309
25. jún 2024

Každé dieťa je iné a ana každého možno platí niečo iné ale mne sa vždy osvedčilo dat mu najavo, že chápem prečo plače a čo ho vytočilo. Napr.: Chcela si papať kamienky? Áno? Mama ti nedovoli papať kamienky, ach jaj. Áno, chcela si ich len ochutnať, ...A vždy to zafungovalo, spozornela. A potom som už podľa situácie baoriklad - pozri aký ide veľký psik, fuuuuj on tie kamienky určite ocikal. Och fuj! To by ťa bruško silno bolelo z tých kamienkov. Pod vezmeme kamienky nech si ich spapa psik.my nepapame kamienky. My máme jabĺčko, a jabĺčko psíkovi nedáme. Pod rýchlo spapat jabĺčko lebo ten psik ti ešte aj jabĺčko spapa....
A takéto omáčky.
Doteraz to zaberá, keď dcéra vidí že úplne chápem jej zlosť a snažím sa jej pomôcť nájsť riesenie

sirka9
25. jún 2024

neustúpiť a byť dôsledná. Viem, že sa to nemá, ale keďže mám aj jedno aj druhé, dovolím si tvrdiť, že vychovať dieža je ako vychovať psa. tiež skúša kam môže zájsť, tiež potrebuje hranice a pri výchove treba byť dôsledný.
moja tiež skúšala. naučila som sa pri hysáku počkať kým sa ukľudní, potom som jej vysvetlila - lebo v to hysáku môžeš hovoriť aj robiť čo chceš, dieťa ťa nevníma. ani ty nevnímaš, keď si na tom podobne. keď prestane, ubezpeč ju, že ju aj tak ľúbiš, že si tu pre ňu, uvidíš ako sa zmení jej správanie. spýtaj sa, či je už ok, či sa nechce pritúliť. proste potrebuje spracovať ten hnev po svojom a keď v tom momente do nej hustíš, nepomáhaš tomu. tiež možno ju skús zapojiť do vecí, ktoré robíš, ja som natierala chleba maslom a skôr než začala pýtať nožík som jej jeden dala - taký detský, ktorým si neublíži a opýtala sa či mi pomôže. hneď to bolo iné. deti chcú robiť to čo my, ale bohužiaľ nie všetko môžu. preto treba nájsť kompromis. ak niečo chce, zváž či je také strašne dôležité aby si jej to nedala. niekedy sa pozastavujeme nad mnohými vecami, ale prečo? a tie kamienky, hmm. moja všetko iba do úst, od slepačincov, cez kamene až po prach. nekrič na ňu, kľudne sa opýtaj čo má v puse, nech ti to ukáže, povedz jej, že to je pekný kamienok, ale sa bojíš, že by jej zabehol, že to nie je dobrý nápad dávať ho do pusy. že nech sa na neho pozerá, oskúša v ruke, ale nepáči sa ti keď ho dáva do úst. mne to pomohlo. a aj keď každé dieťa je iné, v niečom sú všetky rovnaké - a to je zvedavosť. zvedavosť treba nakŕmiť 🙂 držím palce

ktochytavzite
25. jún 2024

Hej no nevšímaj si ju,nech si reve