Musíme si zaplatiť týždeň prázdnin v jasličkách?

scepti
8. aug 2019

Ahojte,
mam otazočku ohľladom prázdnin v jasličkách..
u nas maju jasličky týždeň prázdniny z dôvodu, že ich jedáleň ma dovolenku.jasličky sú zatvorené.riaditeľka nam povedala, že zaplatíme aj týždeň, kedy sú jasle zatvorené.jedná sa o súkromné jasle.Keďže nemôžem využívať služby zo strany jaslí, nemali by sme zaplatiť o tento týždeň menej?alebo zabezpečiť stravu niekde inde?

layla12
8. aug 2019

Podstatné je čo máš uvedené v zmluve. U nás sú zavreté týždeň v lete a 10 dní okolí vianoc a platim plný mesačný poplatok ( samozrejme neplatim stravu za dané dní). Takto to mám uvedené aj v zmluve.

scepti
autor
10. aug 2019

takze mozu zavriet aj jasle aj 3 tyzdne a stale zaplatim za cely mesiac?to je trochu divne, musim prestudovat zmluvu.ale tak potom takto mozu zatvarat jasle kazdy tyzden v mesiaci.dakujem za odpoved

montemotherone
10. aug 2019

@scepti áno. Takto to niekde funguje. Pozri si zmluvu. Niekde majú voľno cez leto, aj v zime, aj počas jarných prázdnin a rodičia cvakajú 😉 Je to súkromné zariadenie, platíš to, k čomu si sa v zmluve zaviazala 🤷

maria.vinea
15. aug 2019

@scepti poplatok platite aj ked je dieta v jaslich jeden den z mesiaca.Strava sa vyratuva za dni, ktore dieta jasle navstivi,urcite nie za dovolenku,logicky, ked sa nestravuje, neplatite obedy.

maria.vinea
15. aug 2019

A co sa tyka poplatku, ved aj v statnej skolke platime poplatok za zimne prazdniny, jarne,atd. Iba v lete nie, ak je dieta dva mesiace doma

scepti
autor
16. aug 2019

maria tak toto som nevedel,som si myslel ze statne odrataju tie dni kde su prazdniny.s obedami to viem.dakujem Vam za odpovede