Musí dieťa nastúpiť do škôlky?

slamka555
1. aug 2017

Ahojte baby 🙂
Neviete poradit, ci ked uz som dieta zapisala do skolky, aj mi ho prijali, ci ho tam musim dat ? Je to povinne? Bola som rozhodnuta ,ze tento rok nakoniec pojde ,no vo februari cakame druhe babo tak uz by som ho tam nedavala ked budem zasa doma na materskej od februara 🙂 Myslite ,ze ho teda mozem nechat doma stym, ze im to oznamim ?alebo na to potrebujem nejaky iny dovod ? :/ Dakujem vopred ;)

sisa9
1. aug 2017

Nemusí nastúpiť 🙂 Ale je dobré dať čím skôr vedieť škôlke, potom sa miesta posúvajú detičkám, ktoré neboli prijaté pre nedostatok miesta 🙂 Aspoň tak mi to bolo povedané v našej škôlke

slamka555
autor
1. aug 2017

@sisa9 super dakujem 🙂 tiez ma to napadlo , ze dat co najskor vediet aby si mohli doplnit miesto ;) vdaka moc

lubi40
1. aug 2017

@slamka555 ved daj na pol dna. podla mna ti to pomoze ked budes doma s malym babom, aspon si oddychnes.

emi16
1. aug 2017

Ja by som dieta dala do skolky
A vo feb.stiahla zo zdrav.dovodov prerusila dochadzku
Aj pediatricka potvrdi, ze kvoli babu, aby sa nenosili choroby.
Neviem ako je to u Vas, ale v BA ked vidia, ze je matka na materskej beru az predskolaka a nechavaju deti doma do 5.tich rokov
Ja mam 3.rovny rozdiel a veru bola som rada, ze mi mala chodi do skolky
Mladsia sa kojila 40 min. Odgrgavanie a nosenie min 20 min po kojeni lebo reflux.A uspavanie 3-4x za den
Starsia zacala ziarlit a potrebovala aj kolektiv

hettinka
1. aug 2017

@slamka555 koľko ma staršie dieťa rokov?
Ak ma len 3, nechala by som ho možno ešte rok doma a škôlky to oznám písomne čo najskôr.
Ak je staršie, dala by som ho normálne do škôlky, aspoň budeš môcť sa naplno venovať bábätku a starší súrodenec bude mať cez deň program a kamarátov. A ak má už 5, na 100% mu treba ísť do škôlky.

melesmeles
1. aug 2017

Ja som maleho dala do skolky aj ked som bola s babom doma. Nebol tam kazdy den, nechavala som ho doma, alebo som ho dala len na pol dna. Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze ti naozaj dobre padne ked bude aspon 3 dni z tyzdna v skolke. Ja velmi narocne byt doma non stop s dvomi detmi. Aj ked je pravda, ze mne vobec nikto nepomahal, manzel beha po sluzobkach, takze som velmi casto na vsetko sama.

slamka555
autor
1. aug 2017

@lubi40 no pomohlo by trochu si oddychnut :/ ale zas nechcem aby maly nosil zo skolky choroby :/ kedze ho beru az v oktobri a to uz zacinaju take chripkove obdoba :/ Snad to s oboma doma so svokrinou pomocou nejakzvladnem ;)

slamka555
autor
1. aug 2017

@hettinka vdaka 🙂 este ma len 3 tak hoasi predsalen necham doma ;)

slamka555
autor
1. aug 2017

@melesmeles viem ze to bude asi narocne uz sdvomi detmi ..ale tak maly sa tesi nababo a rad mi pomaha tak hadam tonejak zvladnem ;) a byvame este sosvokroutak ajona rada pomoze ;) je dost nachylny na choroby a sopliky..tak ho este asi oonecham dima a orok uvidime .. 🙂 ale vdaka za radu ;)

gir
1. aug 2017

je to také dvojsečné, nedáš do škôlky ale nevieš aké náročné bude druhé bábo ( viem o čom hovorím, má doma rok a sedem mes. a druhý 5 mes., manžel má 24 hod. služby a niekedy je to o držku, nepomáha mi nikto. Na druhej strane dáš a nevieš aké choroby ti bude nosíť zo škôlky a novorodenec ešte nebude mať takú imunitu. Len daj čo najskôr vedieť do škôlky ak ho necháš doma. Učím v škôlke tak viem ako rodičia čakajú na miesto.

katarinan
6. aug 2017

Ahojte. No ja mam doma 3rocneho chlapca a 6tyzdnove babo.maleho som do skolky nezapisala,nakolko som si povedala,ze ked budem doma naco ho tam budem davat ked nemusi.tiez je nachylnejsi na sople a kasel.netusim ako to budem zvladat,zatial bol manzel doma.no bsetci ma stale predviedcaju ze som ho mala dat do skolky.najnovsie mi svokra povedala,ze by tam mal menej moznosti na to aby si ublizil.ja som uz z toho na nervy.myslite ze som spravila chybu ked som ho tam nedala?

lucik194
6. aug 2017

vlastna skusenost
starsia isla v 2 rokoch do jasiel ked mala 3 roky isla do skolky (vseptembri mala 3 roky)v auguste mesiac pred jej 3 narodeninami sa narodila mladsia, starsia ju zboznovala, pomahala mi, ale do skolky som ju dala, a myslim ze to bolo najlepsie rozhodnutie...
chodila na cely den ale vzdy ked som ju rano videla smutnu ze nemoze byt s mladsou setrickou som sa s nou dohodla ze na obed pre nu pridem., ja som sa doobeda postarala o mensiu, starsia bola v skolke, na obed som pre nu prisla a potom sme boli spolu..... najlepsie riesenie ake moze nastat.
nosila zo skolky choroby to je jasne ale mladsia ich nikdy nechytila, vzdy bola chora s niecim inym, nikdy nemali tu istu chorobu,
strasia sa doobeda pohrala, tesila sa ze nemusi spat v skolke.... potom im zacali prerabat skolku a aj tak chodila skoro dva mesiace len na doobedie, nasla si tam kamaratky a aj ja som spoznala novych ludi.
takze za mna - 3 rocne dieta potrebuje kolektiv rovesnikov a tiez nevies ake budes mat narocne mladsie dieta, moze sa stat ze bude hucat cele dni a noci a ty vobec nebudes mat cas na starsie dieta lebo budes podrazdena, nevyspata ....

katarinan
7. aug 2017

Moj ked niekde prideme a je tam viac deti,on sa s nimi nechce hrat.pytala som sa aj kamosky,je nieco ako psychologicka.ked som jej povedala ze cudzie deti nemusi,basnicku sa pekne uci a tak tak povedala,ze skolku absolutne nemam riesit,ale z rodiny mi to stale niekto vyhadzuje na oci,ze som ho tam mala dat a ze by tam mal menej moznosti ublizit si a tak. Ja si pripadam jak blbec,ze som ho tam nezapisala

slamka555
autor
18. aug 2017

@katarinan Ahoj ja mylsim , ze si nespravila chybu 🙂 ty si to tak citila a ked ti to ide s dvoma doma tak preco nie , 🙂 .. Ja ho nakoniec tiez necham doma🙂 Neviem sice ako to bude mozno sa zblaznim :D D: .. ale mam tu este svokru ktora mi rada pomoze .🙂 Tak sa aspon nemusim obavat tych chorob co cihaju v skolke ;) akujem vam za odpovede a navrhy 🙂

slamka555
autor
18. aug 2017

@katarinan Ja ymslim . ze to je cisto tvoja vec ked uz si sa tak rozholdla ostatnych dotoho nic ) 🙂 .. kazdy ma na to svoj nazor nechcem tu niekoho urazit ani ja som sa nevedla dodnes stale rozhodnut a tiez dufam ze to teda nakoniec zvladnem :D .. Ale to keonecne rozhodnutie je len a en na matke a ostatni (z tvojho okolia)nech sa rozhoduju za svoje deti ;)