Môže dvojročné dieťa jesť zo všetkých vianočných jedál?

sara07
1. dec 2011

chcem sa spýtat ako ste riešili vianoce..ako ked mal rok to bolo jasné že dostal klasické varené zemiaky a rybu varenú v pare..ale čo teraz vraj by mohol už normálne jest..kapustnicu ..no trebars minule mi ukradol uhorku kyslú a ohromne mu chutila...ryba to je jasné len v pare nie vypražané..ale čo šalát, s tou majonézou nie som veľmi nadšená..

pingu1
1. dec 2011

ja som nasej dala chleba s maslom, lebo som si myslela, ze rybu a salat nebude chciet, ale mylila som sa.... 😀

ba80
1. dec 2011

nasa jedla minuly rok normalne kapustnicu a kapra s chlebikom... 😉 ...a kysle uhorky tie milovala uz ako ovela mensia...

margarita
1. dec 2011

a co tak urobit jej "light" verziu salatu, kde namiesto majonezy das iba klasicky biely jogurt?
ja som take robila par rokov pre mm, lebo on majonezu priam neznasa - ale neviem, aky robis Ty, ja som davala zemiaky a mix zeleniny hrasok, mrkva, kukurica - no a namiesto majonezy biely jogurt.

lleniak
1. dec 2011

je to jedna vecera v roku, pokial s nicim konkretnym z prisad nema problem, neriesila by som to vobec a nerobila by som nic extra. ked zje, zje, ked nezje, nezje

kralicica
1. dec 2011

no a co je na kyslych uhorkach zle? nas maly ich je uz davno :D a na vianoce aj my mavame salat bez majolky a tatarky, iba s bielym jogurtom alebo kyslou smotanou. takze pohoda. a vyprazane ju nezabije, pripadne jej daj dole struhanku, ked ti uz tak ide o to, ale dvojrocne dieta predsa uz je takmer vsetko. kapustnica tiez v pohode, das jej len ciste a kapustu, klobasu jej zrovna nemusis dat.

anjelicek26
1. dec 2011

My do zemiakoveho salatu davame miesto majonezy biely jogurt... hotovo, je po probleme. A kysle uhorky, chrusta max uz tiez peknych par mesiacov 😅

majusina
1. dec 2011

veru nemusís sa bát, my nasej sme dali a na prekvapenie celu rybku spapala.my robievame pangasiusa takze nemá kosticky 🙂))))

adrioska
1. dec 2011

My nerobime zemiakovy salat, ale zemiakovu kasu a z nej si moze dat aj maly.

akika722
1. dec 2011

;moj je ovela menši,ma 16m a isto OCHUTNA zo všetkeho 😅
ved to nepapa každy deň 😉 a on cely deň predsa hladovať nebude aby videl "zlaté prasiatko" takže na večer toho vela nepoje..
a kysle uhorky? 😅 moj ich miluje,papa ich asi od roka,nie každy deň,ale ak jeme my da si aj on 😉
každá matka pozná svoje dieťa najlepšie a vie čo znesie a čo nie 😉
a ked si predstavim svoje deti,pri pohlade na stromček plny darčekov 😀 😀 😀 hned bude po jedle 😀

mataharyy
1. dec 2011

No pokud neděláš domácí majonézu ze neupravovaných vajec, tak nevidím problém, ta kupovaná je zhruba stejně škodlivá jako všechno v čem jsou konzervační látky 😉
Náš mladej loni na vánoce jedl vše co ostatní (nechtěl jíst nic spešl) a to mu byl 20,5 měsíce 😉 Bych to nehrotila, jen dávej pozor ať se ti nepřejí, to pak budete mít veselo...

locko007
1. dec 2011

Môj syn bude mať 14 mesiacov na Vianoce, ale určite mu dám papať zo všetkého, čo užuje.Nie samozrejme kvantum, ale len tak na ochutnávku. Ti poviem jeden odstrašujúci príklad. Synovec už asi od 2 rokov jedával vo veľkom pizzu, ktorú zapíjal kolou.

vefi89
1. dec 2011

min. rok mal môj krpák 9 mesiacov, a dostal veru aj kapustnicu ochutnať, šalát som robila z bieleho jogurtu, aj toho sa mu ušlo, a dokonca aj rybu dostal, len som mu obal zoškrabala dole... jasné, min. rok všetko len po troške, koštovka... teraz bude mať 21 mesiacov a bude jesť všetko pekne s nami...
samozrejme šalát bez majonézy, kapustnica bez hríbov.... ale s nami 😉

moncicatko19
1. dec 2011

tak nas ma 1r a 4mes a papa VSETKO!!!!!!!nie po troske ale normalne ...salat a aj kapustnicu mu dam aj vyprazane papava....jedine co mu nedavam su HUBY...TIE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lucikan
1. dec 2011

ha, tak moj rocny si pochutna na kapustnici (uz ju skusil tento tyzden uplne neplanovane a moj nejedlik, ktory neznasa ked ho krmia, zrazu otvaral pusu na lyzicku jedna radost), potom rybke a zemiakovom salate, ktory ale v nasom podani ma len zemiaky a cervenu cibulku a trosku horcicoveho dresingu.
Ak nema problem s jednotlivymi surovinami netreba robit velke halo a kludne ponukni.

babulka123
1. dec 2011

Nasa Ninka je cca rovnako stara ako to tvoje a garantujem ti ze za kapustnicou sa ide zadusit.. strasne jej chuti.. a to min. rok spravil moj otec teda fest stiplavu , nechcela som jej dat len behala okolo stola mnam mnam a vobec nic jej nebolo { nedala som jej samozrejme ze vela} ale tento rok bude mat normalne { dufam ze uz korenie neujde} a co sa tyka druheho tak mi mavame na veceru lososa { nelubim kapra} manzel ma file a urcite dostae aj to aj to na co bude mat chut.. a salat vyborny nnapad.. dat do toho jogurt, mozno to zje ak nie tak bude mat pecene zemiaky..

a priznam sa ze aj Ninka obcas ma pizzu tak raz za pol roka a veeelmi jej chuti..

katren
1. dec 2011

No my robime majonezovy salat iba na Vianoce a Velku noc, u nas to je take sviatocne jedlo....takze dva krat do roka si myslim, ze nezaskodi...ale mala bude mat tiez premieru 😉 tak som zvedava, ci bude chutit....

adunka73
1. dec 2011

..az budes mit treti dite,tak takovy "problem" uz resit nebudes 😉

mirka285
1. dec 2011

ved ty si si v otazke aj sama odpovedala...majonezou nie si nadsena,boooze tak jednoducho mu daj cokolvek ine,ci ozaj potrebujes aby ti to odobrili mamicky na koniku??

happy8051
1. dec 2011

moja dcerka je uzasny jedak...zjedla by cokolvek. na Vianoce dostane salat s jogurtom a kyslou smotanou.... vlani sme mali tiez taky, pretoze som kojila, tento rok som znova tehu a majoneza by asi ani pre mna nebola vzhladom na moj zruinovany zaludok ok... rybku dostane a kapustnicu miluje, takze nevidim problem

lussy23
2. dec 2011

Dvojročné dieťa už nie je malé bábo. Navyše Vianočná večera je len raz za rok, takže jej to určite neublíži. Môj synovec ako dvojročný papal všetko s nami. mal len menšie dávky. Kapra sme nemali, len filé a jemu sme to poriadne prebrali.
No najdôležitejšie boli pre neho a j tak darčeky =)
V roku by som ale ešte nedávala, no to je každého vec.

abbie
2. dec 2011

vy sa pytate co pre dieta, ktore ma 2 roky? to snad nie 😀

6mia6
2. dec 2011

u nás Matúš jedol už ako 9 mesačný vianočnú večeru. Kapustnica mu náramne chutila. Miesto majonézy daj biely jogurt ako už pár báb písalo a miesto kapra mal pangasa len v pare. Tak to bolo aj druhé vianoce a teraz tak isto.

zuzkat1
2. dec 2011

moja bude mat v januari 2 roky a rad radom je to co my... manej korenim ale inak neviem co riesit v dvoch rokoch... majonezovy salat by som asi nedala,ale kapra v pohode aj kolace aj kapustnicu... moja uz davno aj rezne papala a kysle uhorky miluje🙂 nepatrim medzi matky co daju detom hocico hlava nehlava - sladkosti nepozna - coko a cukriky, ale normalnu varenu stravu uz preco by nemohla taku ako my ked ma 2 roky!!

katy1979
2. dec 2011

kapustnicu bez hribov a salat bez majonezy teda ak ho vobec bude chciet.
kysle uhorky mi chalani jedli odmalicka. teda tak po roku co s nimi ked im to chuti.
a niekto sa tú pozastavil nad pizzou. tak tu jedol este ani nechodil. nic zleho na nej nevidim. ak jedia pecivo tak aky problem. paradajky moze, syr moze a kusok sunky mu neuskodi. a zelenina uz duplom nie. takze co je zleho a nezdraveho na pizze? samozrejme ze kolu nie tu neuvidia pokial sa bude dat.

ale nasi chalani asi budu mat lososa alebo pstruha na vianoce. a zemiaciky opecene na masle.

fiona8
2. dec 2011

ja si myslím,že už môže všetko, ale z mierou.... 😉 možno okrem lesných hríbikov...ale inak si myslím,že aj tak toho nezje veľa, takže podľa mna v pohode to vianočné menu 😉

ajca123
2. dec 2011

Ja do vianocneho salatu davam aj majonezu,tatarku a smotanu na zjemeni 🙂 a nas druhy syn co ma 20 mesiacov to urcite bude chcet ochutnat,dam nech ochutna a co.....
U nas sa kapor neje lebo je to baheni ryba a je to najvietsi odpad....
Nam chodi kamarat kazdy rok do Norska chytat ryby a vzdy dostaneme 🙂 tak viem ze mame kvalitne ryby...
Pri prvom synovi som si davala pozor a bola opatrna co mu davam jest a mozem povedat ze som spravila tu najvetsi chybu,vela jedal mi doteraz nechce jest,boji sa ohutnavat... Je to nas kostlivec :( a aj viem ze taku chybu uz nespravim ani pri druhom a tretom...

m.i.r.i
2. dec 2011

Minuly rok mal drobec 11 mesiacov a ja som mu nedavala este nic z toho co my..rybu sme nemali najlepsiu, salat som mu extra nerobila a kapustnica este vobec nebola vhodna..mal vtedy hotove jedlo od Hipp - cestovinky s brokolicou a rybkou v BIO kvalite a to bolo super..mal teda aj rybku🙂 Toho roku budeme mat 23 mesiacov a uz mu dam asi so vsetkeho..mame teraz pstruhy kupene od horara co ich chova v uzasnom prostredi a su velmi kvalitne krmene, to papame aj mimo Vianoc a ma rad rybku...samozrejme len dusenu..salat mu asi spravim extra s jogurtom, nic ostatne tam nie je zle, ved len zeleninka..a kapustnice musim robit aj tak dve, lebo mam svokra a jeho brata u nas na Vianoce a oni okrem toho, ze zjedia vela, tak nechcu klobasu v kapustnici z nabozenskych dovodov, tak robim jednu s klobasou a hubami a jednu bez...tak z tej dietnejsej si da aj drobec...ja skor riesim to, co s kolacmi a kolekciami....lebo nas maly neje vobec sladke a dufam, ze este nejaky cas nebude..tak ako to tajne budem skryvat a dobkat 🙂

sympa1
2. dec 2011

v 2 rokoch moje deti vsetko . vyprazane file a klasicky zem.salat aj kapustnicu...nic sme neriesili

erikaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lili777
2. dec 2011

Ja mám jedno ročné dieťa a jedno 2,5-ročné a plánujem im urobiť to čo aj minulý rok malý jedol. Lososa na masle a k tomu pyré. Mne proste nepríde vhodné dávať mu kapustnicu. Vyvára sa v tom údené a klobása. A on aj tak kapustu neľúbi, tak viem, že by mi to nezjedol. Ale každý si samozrejme urobí podľa seba 🙂