Moje dieťa zaostáva vo vývine

atoskopetrik
7. máj 2014

Ahojte baby, mam 8,5 mesacneho syna a vôbec mi nesedi, neplazi sa a nestvornoskuje...ked ho chytim za rucky tak sa pritiahne a sedi ako zaba, potom sa nakloni a padne do strany...parkrat sa stalo, ze sa dal na styri..zdviha zadocek....ked ho dam na brusko tak chvilku sa zahra a zacne mrncat ...vyzaduje strasnu pozornost....holky chcem sa spytat ci mam ist s tym k pediatrovi a nech ma posle k neurologovi alebo na rehabilitaciu...dakujem🙂

edvelyn
7. máj 2014

Myslim ze ked chodis pravidelne k pediatrovi na poradne tak by si vsimol ze nieco nie je v poriadku.moje ma 8mesiacov...sedi len ked ju dam ja.aj to obcas spadne.na brusku vydrzi akurat tak spat. A lozit nelozi ani nestvornozkuje a nemyslim si ze zaostava....

pribinak
7. máj 2014

Ked ho pôjdeš ukázať neurologicke určite tym nic nepokazis, lepšie ako ked to zanedbas

denisafono
7. máj 2014

podla coho usudzujes ze zaostava? kazde dieta je ine, hovori sa ze chlapci su lenivejsi a sedia, lozia, chodia neskor ale to je tiez individualne.

martinusik91
7. máj 2014

je zvlastne ze ta pediatricka nikde neposlala... kazde dieta ma svoje tempo vyvinu.Vacsinou sa doktori riadia tabulkami.Ja mam predcasne narodene babo a teda stale sa im cosi nezda vo vyvine keby bol narodeny na cas asi by to tak nesledovali a to je asi tvoj pripad.

emma_932
7. máj 2014

@atoskopetrik podla mna je tvoj syncek ok 😉 mozno je trosku lenivy, no ale ktory chlap neni 😀 ale vazne, v 8,5 mes. ani ten moj nestvornozkoval, nelozil, nechodil pri nabytku, nic a ked mal 9 mes., v ten den sa postavil, vyrazil a odvtedy sa nezastavil 😉
ak ta to ukludni, zober ho k neurologovi, ale podla mna je to uplne zbytocne.. casu dost 🙂

atoskopetrik
autor
7. máj 2014

doktori ma nechali prenasat dva tyzdne po termine a jedna znama mi vravela ze prenasane deti maju problemy s motorikou a mala by som ist k neurologovi :(

danjelca
7. máj 2014

No baby jej syncek ani neplazi a to by uz mal takze ok to nebude

edvelyn
7. máj 2014

@danjelca no takto poznam deti ktore sa neplazili ani nestvornozkovali a rovno sa zacali stavat

sense
7. máj 2014

kamaratkina mala zacala sediet v 10mesiacoch alozit v 11 co moja uz chodila...kazde dieta je ine a inak sa vyvija....mozno je len lenivy, ako kamaratkina kt. radsej spi ako sa venujem okolitemu svetu

saska.t
7. máj 2014

@atoskopetrik tvoje dieta vobec nezaostava v vyvoji,v Tom pripade zaostava polovica svete minimalne... kazde dieta ma ine tempo a to treba respektovat!!!! ani jedno z mojich deti v tomto veku nesedelo,trosku sa plazilo a nestvornozkovalo,zacal 10 mes. a urobila vsetko do 2 tyz. -sedela,lozila stvornozkovala,takze sa nemas kam ponahlat,je to uplne normalne a na svoju znamu ssa vykasli,bububu vie robit kazdy...

mejjus
7. máj 2014

Moje ako 9 mesačné začalo chodiť , priatelkine malo vtedy 10 a ani sediet nechcelo...Dnes majú 14 ...rozdiel medzi nimi nie je...To dobehne neboj 🙂 ale keď pôjdeš na vyšetrenie nič nestratíš 🙂

lulistek
7. máj 2014

@atoskopetrik moja zacala plazit ako 10 mesacna, stvorkovat 11 mesacna

lulistek
7. máj 2014

@danjelca ale co by nemalo byt ok, moja ako pisem zacala ako 10 mesacna a nic ani pediatricka nevravela este ked ako 11 mesacna nestala. kazde dieta ma cas

lulistek
7. máj 2014

@saska.t uplne suhlasim

lienka1601
7. máj 2014

necitala som prispevky ale citala som minule ze dieta zacne same sediet az okolo 10-12 mes.. ze najprv lozi a potom sa samo posadi.. ale ak tvoj nelozi nic sa nedeje davaj ho stale na zem a on zacne..
prveho syna som davala do behaku a nestvornozkoval a sediet som ho nutila.. tak neviem ci pouzivas behak/chodulku to spomaluje a meni vyvin..
neboj urcite je v poriadku je malicky este 🙂 len nedavaj nutene do sedu ani v kare ani inak.. ak ma slabe svaly na chrbatiku.. moj syn uz ma z toho sedenia nie moc dobru chrbticu :/

mimake
7. máj 2014

Moja v 6 mesiaci chodila pri nabytku, stvornozkovala aj sedela. Trvalo 4 mesiace kym sa sama pustila chodit, takze v 10 mes. Kamoska bola z toho na nervy lebo jej malá mala 9,5 mesiaca a este sa nepretacala!!!! Presiel mesiac a kamoskyna dcerka sa behom toho mesiaca posadila, postavila a zacala chodit. Takze v podstate nas dobehla a to vsetko za 1 mesiac. A tak ako sa pred tym kamoska stazovala ze je malá nic nerobi ta tak teraz narieka ze ju nevie zastavit 😉 Takze zhrnuto: kazde dieta je ine a kazde potrebuje na vyvoj svoj vlastny cas 🙂

emma_932
7. máj 2014

@atoskopetrik pripomienky typu "jedna znama hovorila" jednym uchom dnu a druhym von 🙄 boze to neznasaaaaaaaaam
aj mna furt buzerovala jedna znama, preco este nehovori, preco nosime stale plienky, preco nerobime toto a ono, ved ona plienky zrusila ked mala mala rok, rozpravat ju "ucila" kazde jedine slovo 3 - 4 dni a nedala jej pokoj...
myy sme plienky zrusili v 2 r. 3 m, hovorit zacal ako 2,5 rocny /2 a pol jazyka - 2 normalne a jeden tak pasivne/..
rozdiel? jej dcera ma 3,5 dodnes sa v noci pocikava, moj syn sa oducil za TRI dni, nepocural sa ani raz. jej dcera je brutal hysterka, moj je total pohodak. nech idu vsetky tzv. "kamosky" co najlepsie vedia co je dobre pre TVOJE dieta do r.ti 😠

mimake
7. máj 2014

@danjelca Moja neter sa neplazila vobec. Z bruska sa dala na styri, z toho si sadla, v sede sa po zadku presuchala k nabytku tam sa postavila a rovno bezala. ..... neskor sa zo styroch rovno postavila a sla. Proste plazenie a stvornozkovanie ako take preskocila a je zdrava az az 🙂 klop klop

pragmaticka
7. máj 2014

@atoskopetrik to je blbost..ja som prenasala 11dni a mam doma velmi sikovne dievcatko. na brusko sa mi zacala prevracat v 8 tyzdni a na chrbatik z bruska v troch mesiacoch..teraz momentalne sa uz hrozne dviha, rotuje na brusku prevracia sa a dviha zadocek a uz sa zacina zapierat..takze urcite to nebude tym ze si prenasala! Tiez si myslim ze kazde dieta ma ine tempo a dokonca som citala ze to vobec nic neznamena, ci je niektore z nich sikovnejsie a skor chodi ci neskor. Nema to aboslutne ziadnu vypovedaciu hodnotu o ich buducej inteligencii! Takze ak sa ti nieco nezda, spytaj sa na to tvojej pediatricky, no ako pisu baby, chlapci su naozaj casto lenivejsi.. 😉

brumka
7. máj 2014

@atoskopetrik nepocuvaj znanu o prenasani, dcerku som prenasla a predsta mi stala v 7m a chodila sama v 11m a od 13m ziadne kocik. je velmi ciperna aziva 🙂 druhu som rodila 38+4 a ta mi zacala sediet, stat a stvornozkovat dako v 8mesiaci 🙂

martinkaxp
7. máj 2014

moja Martinka zacala sediet v 10. mesiaci a v 11. mesiaci zacala lozit, teraz ma 1 rok a vôbec nevstava, iba lozi...parkrat sa uz postavila, ale odkedy vie lozit, tak vôbec nevstava...vsetko ma svoj cas, nestresuj

augustovkaa
7. máj 2014

@atoskopetrik Aj ja mám 8,5 mesačného chlapčeka. Tak som sa tešila, kedy sa niečo nové naučí a teraz by som chcela aby ma nechal chvíľku oddýchnuť si. Minulý mesiac začal sám sedieť, tento mesiac sa naučil stvornozkovat, ale čo je najhoršie, on sa chytí stolíka a vytiahne sa do stoja, alebo sa chytí gauca, proste stále sa stavia na nozicky. Ja ho položím na koberec, ale on sa jeduje a zase sa stavia. Stále musím na neho dávať pozor, lebo ešte má slabé nozicky a občas sa neudrží a spadne. Chodiť začne asi ročný, čiže ešte tri mesiace musím byt non stop v strehu 😒 Ráno keď vstane, okamžite si sadne a keď ho položím, stále stvornozkuje.

jana_eyre
7. máj 2014

moj dvojrocny syn zacal sediet skoro ako 9mesacny, lozit nelozil vobec, stvornozkoval v 12tich mesiacoch a chodil v 16tich.. je pravda, ze sme boli u neurologicky, ale je to zdravy normalny chlapec.. /neurologicka mi vravela, ze hruba motorika je u neho pomala vdaka silnej novorodeneckej zltacke a tak isto bol aj v tom obdobi dost tlsty/

nestresuj, kazde babo ma svoj cas.. okrem toho, su urcite rozmedzia dokedy je normalne, ze dieta nieco nerobi.. ak nesedi, je to v norme myslim do 9teho mesiaca, plazit sa nemusi vobec, stvornozkovat tiez nie, a chodenie je v norme do 18teho..

vas pediater dieta urcite sleduje a keby sa mu nieco nezdalo, tak vas posle podla uvaznia dalej.. ak ale nie si kludna, spomen to doktorovi a on sa vyjadri, popripade moze urobit doplnujuce vysetrenia, co by mohli odhalit nejaku poruchu.. ale neboj, urcite je v poriadku 🙂

jana_eyre
7. máj 2014

@emma_932 no, ved najjednoduchsie sa vychovavaju cudzie deti.. 🙂

jana_eyre
7. máj 2014

@atoskopetrik ja som pri druhom tehotenstve prenasala tiez skoro dva tyzdne a mala je aspon dva mesiace popredu v hrubej aj jemnej motorike, od druheho mesiaca.. takze znama to niekde precitala zle :D kazde dieta je ine..

dejka77
7. máj 2014

Aj ja si myslim, ze nie je pozadu. Dcera si 1x sadla ked mala 10mes., neplazila, nechodila po styroch. Posuvala sa po zadku. Chodit zacala neskor. Syn bol v tomto smere aktivnejsi, ale tiez si sadol tusim v 9 mes., zacal sa plazit ked mal skoro 8 mes.

@augustovkaa Tak to uz budes v strehu stale, nielen 3 mes. 🙂 .

cenculinka
7. máj 2014

Presne ako pisu baby,kazdy drobec je iny. Felix v roku suverenne chodil sam, ale do dnesneho dna nevie povedat nic okrem mama. A jedine zviera co vie ako robi he rybicka :-/ ani tata ani havo a take ako auto,to he cista utopua v jeho pripade a to bude mat v maji 1,5 roka 🙂 tak sa utesujem ze je kazde dieta ine a hadam sa rozbehne aj v tomto smere 😀

augustovkaa
7. máj 2014

@dejka77 Ja viem, len kým začne chodiť ešte si počkám. Ja som si myslela, že chlapci sú pohodlnejši, ale môj je hyperaktivny. Už mám doma 5 ročnú dcéru a tá bola taká istá.

emma_932
7. máj 2014

@jana_eyre tiez to zistujem 🙄 ach jaj, niekedy by som uz vrazdila. chapes, konkretne tato "kamoska" dosla po dlhsej dobe a pyta sa: rozprava uz konecne? ja ze ano, tromi jazykmi. ona sa tak zamyslela a: noooo aj sklonuje??? pozor na to, lebo ked nesklonuje, treba k takemu a k hentakemu dr. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pomoooooooooooooooooooooc

emma_932
7. máj 2014

ale predsa.. na nieco je to predsa len dobre.. zdvihne mi tlak a konecne ho nemam 80/40 😀