Moja ročná dcérka stále piští

evita860
26. jún 2020

Ahojte baby neviete mi poradiť? Moja dcéra bude mat v nedeľu prvé narodeniny a už pár dni si s rodinou všímame že stále piští 🙈 robí stále eee keď na niečo ukazuje, hneď jej za tým poviem čo si praješ? A to je napríklad kocka. To by som ešte brala ale momentalne začne do toho pišťať ako najata. Stále ju upozorňujem nech prestane ale ona vôbec nič. Myslím si že už dosť chápe lebo keď jej poviem daj to alebo hento tak podá. Ale toto proste nechápe. Máte s tým niekto skusenost? Vyžaduje si takto pozornosť? Ako ju od toho odnaučiť? Bojím sa aby jej to neostalo hlavne 🙈😏

lius
26. jún 2020

Podla mna to nerobi zamerne, nevie este rozpravat a toto je sposob, akym na seba upozorni, aj moja to robi, ma 15m

kikulienkadd
26. jún 2020

Ahoj,neboj, je to len obdobie, prejde to.

lius
26. jún 2020

tym zamerne som to myslela tak, ze nerobi to zamerne, aby vas rozculovala, hnevala

majusska202
26. jún 2020

@evita860 ja mam 15 mesačnú a tiež to robí. Najhoršie je na tom ze mam 2,5 ročného syna ktorý namiesto hovorenie tiež začal takto pistat, pritom krásne vie rozprávať. Ide ma poraziť

mogaa
26. jún 2020

@evita860 a čo má robiť keď nevie hovoriť? možno sa len hnevá že jej nerozumieš....pri ročnom dieťati je pišťanie uplne normálne.....

evita860
autor
26. jún 2020

@mogaa tak ja mám 3 dieťa a tie dva pred ňou mi nikdy toto nerobili... mame v okoli chlapca má už asi 6 a stále takto piští! Tak by som bola veľmi nerada ak by ostala takáto upísaťaná... hlučná... je to dosť nepríjemne.

evita860
autor
26. jún 2020

@majusska202 no veď to včera na ihrisku tiež k nej prišlo take dva a pol ročne dievčatko a tiež začala po nej opakovať to pišťanie 🙈

evita860
autor
26. jún 2020

@kikulienkadd máš takú skusenost že to je obdobie?

tulipanicek
26. jún 2020

@evita860 Vies a čo s tým urobis keď ostane upistana, hlučná? No nič. Budeš a tým zit 🤷‍♀️ Že by si nerada, to neznamená že to vyriesis. Podľa mňa sa s tým nedá nič robiť. Aj naša občas niečo "povie" pisklavo. Je v rovnakom veku. Podľa mňa je to to, že sa počujú a je to pre nich zaujímavé. Naša lekárka rôzne zvukové prejavy označila ako začiatok hovorenia. Nemá ešte ako dať najavo čo chce, nechce. Takto ale áno.

saluda
26. jún 2020

@evita860 asi sa jej iba páči ten zvuk a možno pozornosť, ktorú tým získa. Venuj jej pozornosť vtedy, keď je kľudná a pistanie si nevsimaj. Ak ju budeš na to stále upozorňovať, tisit, podporis ju v tom. Vieš ako sa hovorí, za aj zlá pozornosť je pozornosť 😉

evita860
autor
26. jún 2020

@tulipanicek Tak ja si myslím že hádam vieš ovplivnit ako sa ti dieťa správa... chápem že teraz je mala a nejako to asi neovplivnim ale žeby som sa uspokojila s tým že bude mať dajme tomu dva roky a bude za každým pišťať a ja nebudem mať snahu ju v tomto ovplivnit a odnaučiť tak to teda nie...Rodič hádam vychováva... určite povahové črty nezmeníš no určite vieš ovplivniť správanie ak máš snahu a neuspokojivým sa s tým že veď je taká tak je taká...

kikulienkadd
26. jún 2020

@evita860 áno,mám júlového syna(2018),pred rokom sme boli na tom rovnako ako ty teraz. Od cca 1,5 roka to pomaly prestávalo. Odvtedy rozpráva od rána do večera. Piští len keď si chce niečo (za každú cenu) vyrobiť od staršieho brata. Ale nie často.

tatapipka
26. jún 2020

možno kým ju neprestanete porovnávať s ostatnými dvomi starším súrodencami tak pišťať ani neprestane...tým chcem povedať....možno je to viac o vás ako o nej...peace

evita860
autor
26. jún 2020

@tatapipka tým že som napísala že to moje dve staršie nerobili som chcela skôr povedať že si nemyslím že je to tak že to robí každé dieťa a nie žeby som najmenšiu nejako porovnávala!!!! Každé a jedno moje dieťa je iné rovnako ako každé na svete a nemyslím si že je to o mne vníma to aj moje okolie...

tatapipka
26. jún 2020

@evita860 tak teraz sa spýtajte sama seba, či vám to vadí kvoli okoliu? ja som si tým tiež prešla a teda v prvom rade mi to vadilo kvoli okoliu, že sa do toho iní starajú, že sa cítim neschopná a že mám asi nevychované dieťa.ak ste si však istá, že všetko robíte dobre a správne tak vám dám jednu radu - ľúbte ju takú aká je, ak to nebude nedajboh nejaká diagnoza, je to taký ale že taký maličký problém v našom živote, že je naozaj zanedbateľný...trpezlivosť a trpezlivosť...

evita860
autor
26. jún 2020

@tatapipka tak ja to beriem tak že ročne dieťa sa ešte nedá považovať za vychovane alebo nevychovane... tu ešte len nejaká výchova začína a je ešte pekne dlha cesta pred nami keďže ešte len bude mať rok... okolie som myslela mojich rodičov manžela a tak s tým žeby mi to povedal niekto naozaj cudzí že je mala upistana som sa ešte zatiaľ nestretla...keďže to trvá iba pár dni! nejde mi o to aby som vyzerala dobre pred inými ľudmi ale o to aby som bola spokojná ja! Môžem Vás ubezpečiť že svoje dieťa ľúbim a ľúbiť budem nech by bolo akékoľvek a viem o čom hovorím!!! A každé a jedno z nich! Je mi jasne že toto nie je nejaký mega problém. Neviem či to vy beriete tak že ja to vnímam ako nejakú tragédiu alebo niečo take, ale ja som sa iba spýtala na skúsenosti mamičiek keďže toto je moje 3 dieťa a v tomto smere skusenost nemám! Verím že je to iba obdobie a chcela som pripadne radu čo v takýchto prípadoch pomáha! Či ju napominať či si ju nevšímať atd atd, určite si preto doma vlasy netrham. Len si myslím že prípadný zlozvyk alebo niečo take je najlepšie podchytiť na začiatku ak sa dá!

mimka36
14. feb 2024

@evita860 ahoj, prosim ta, ako dlho trvalo toto upistane obdobie? Nasa uz tyzden az dva toto robi (tiez cakam kedy zacne konecne rozpravat lebo zatial si takto vydobija to co chce - a ja to musim uhadnut) Uz som z toho na nervy. ..robi to hlavne pred spanim. Katastrofa...tak ma to tak zaujima ci to prestalo ked zacala viac hovorit.

evita860
autor
28. feb 2024

@mimka36 ahoj áno prestalo to asi po mesiaci dvoch ale stále som ju napomínala aby to nerobila… časom to robila menej a menej. Prestala skôr ako začala hovoriť

mimka36
28. feb 2024

@evita860 dakujem, snad to aj u nas pojde tymto smerom. Uz to je o cosi lepsie...vysvetlujem jej nech mi radsej ukaze co chce, lebo tomu pistaniu nerozumiem...

evita860
autor
1. mar 2024

@mimka36 verím že to prejde keď pochopí že sa vám to nepáči a príde nato ako s vami komunikovať aj bez toho… Ja som rada že to prešlo určite by som sa s tým len tak nezmierila že je to bežne 🤷🏻‍♀️

tatisna
1. mar 2024

@evita860 🙂 moja mala obdobie že napodobňovala čajnik, vydržala pistat aj 3 minúty, to mala asi 2 roky. Mala viacero prezyvok, napr. Pavian a pod...je to len obdobie, užívaj si to...je to milé, len trochu bolia usi 😁

evita860
autor
5. mar 2024

@tatisna neviem či si prečítala príspevok a dátum ale je to príspevok z pred leta 2020, malá mala niečo pred prvým rokom čo chvíľa má teda 5 😁😁😁 toto obdobie ju chvála bohu v priebehu pár týždňov prešlo a teda vôbec, ale že vôbec som si to neužívala a neprišlo mi to ani milé 😁 Ale tak som rada že ju to v tak krátkej dobre prešlo a už som to mohla púšťať z hláv 👌🏻