Môj 9-mesačný syn neopakuje, neukazue

23. jan 2023

Ahoj, 9 mesacny syn, blaboce stale, ale vyslovene po mne neopakuje slabiky… ked mu poviem, kde je kvietok, nepozrie sa na stol, kde sa nachadza, nerobi tap tap, papa ani nic podobne… je skor takej vaznej povahy… Zacinam mat pocit, ze mi vobec nerozumie a upadam do depresie 🙈🙈🙈 je sanca, ze zacne viac vnimat ?

sundew
23. jan 2023

To bude asi tym ze ma 9m a nieje cvičená opicka 🤷🏻‍♀️ netlac na pílu,ukazuj popisuj ale nechaj to nanom,raz ta prekvapí ☺️

autor
23. jan 2023

@sundew ked ja ani neviem ako sa s nim zahrat… je spokojny ked si davs nieco do ust… obrazky v knizkach nepozera, mozno len chvilku… snazim sa spievat, citat, ukazovat veci, z okna a podobne a ziadny vysledok 🥺🥺🥺

sundew
23. jan 2023

Ani nas nebol ba knižky,a ani nieje; ale zato vyliezol vsade,je fyzicky zdatný ,zaujina sa viac co ako funguje,ako sa to da rozobrať a zložiť,het tam po nejakej kvetine,ale motor v aute 😜 a to am 3,5r a vysvetľuje ako funguje parna lokomotíva

jane1987
23. jan 2023

Bavime sa o 9 mesacnom, ci 19 mesacnom? Lebo ak ti tam chyba jednotka, ok...ale ak nie, je uplne normalny

megi97
23. jan 2023

Moj krsny ked bol maly prve slova povedal ked mal 3 roky…kazde babo ma svoje tempo ;)

maryetta
23. jan 2023

Kluuuud. Niekedyje lepsie ak dieta nechas same objavovat svet.
Moj mal 2roky a az teraz zacal opakovat slovicka.

pribinak
23. jan 2023

Odporúčam prečítať si nejakú knihu o vývine dieťaťa, mizno aj 2 aby si mala reálny pohľad a reálne očakávania

Napíšem ti to tak reálne, 9mesacne dieťa je ešte take babo a je rado ak trafí plienku pri kakani

hederamonstera
23. jan 2023

Nas zacal ukazovat v 10. mesiacoch a to len na slova, ktore vyslovene opakujeme dost casto.
Hlavne nestresuj, nesleduj ziadne tabulky, neprezivaj to tak a ver mu!
A nemusis mu robit stale animatorku. Moj ma teraz 11m a tiez sa s nim neda este nejako hrat. Vytahuje sufliky, vyhadzuje veci, vylieza a zlieza kade tade-proste objavuje svet a ja ho nechavam az kym to nie je pre neho nebezpecne. Inak si robim svoje

autor
23. jan 2023

@jane1987 9 mesacnom…
Dakujem za odpovede, ja ked so pozriem videa co vedela dcera, tak je to rozdiel… neviem asi bola super duper rychle tieta vo vyvoji alebo co…

@pribinak Ja sa aj bojim nieco citat, lebo ked som citals na internete podla mesiacov co ma vediet, tak mi neboli vsetko jedno… vediet tapusky a pod. 🥺

Neviem ako z toho kruhu vyst, naozaj potrebujem vidiet, ze mi rozumie aspon nejaka snaha…

hederamonstera
23. jan 2023

Ale no tak, chudak dieta, len ho neporovnavaj so sestrou. Vsak kazdy sme uplne jedinecny a odlisny🙄

heln
23. jan 2023

ved je to babatko. ano, precitaj si nieco o vyvine deti. v tomto veku posilnuje koordinaciu ruky a oka, zaujima ho vsetko, co sa mu podari trafit do pusy, teraz potrebuje manipulovat s predmetmi. ty mu len citaj a ukazuj obrazky, vytvara si pasivnu slovnu zasobu.

maryetta
23. jan 2023

Najvacsia chyba aku moze rodic urobit je porovnavat.
Sama som bola v tejto skupine ale naucila som sa ze kazde dieta je jedinecne. V niecom inom sikovnejsie.

autor
23. jan 2023

@hederamonstera presne toto mi povedala doktorka, ze kazdy sme ini, nestresovat… ja viem, ze najhorsie je porovnavat, ked ja nechcem od neho nasobilku, ale aspon nejaku spatnu vazbu 🙏🙏🙏
Preto sem pisem, zrejme sa ja potrebujem dat dokopy, lebo tym ze revem kazdy den nepomaham ani sebe, ani jemu…

dusankomoj
23. jan 2023

Je to bábatko! Moja dcéra v 4r vedela komplet čítať a syn má teraz 5r a nechá sa kŕmiť! Neporovnávaj deti.

amelia89
23. jan 2023

neviem ci si so mnou v terminovke,moj syn ma 8 mesiacov a 3 tyzdne tak asi ano. nic z toho nevie co popisujes a nechapem preco by mal vediet. okolo roka by mohol vediet tapusky, mozno povedat mama. okolo roka a par mesiacov ukazovat. ako preco by to mal vediet teraz fakt netusim a to si myslim ze si citam celkom dost a je to moje 2 dieta v priebehu kratkeho obdobia. Akurat pozeram video a prvy syn spravil tap tap v 10.5 mesiaco ale neukazoval ani nahodiu….

autor
23. jan 2023

@amelia89 tu som neni, ale na FB…
Tak moja 10 mesacna dcerq, ked som jej hovorila, kde je stromcek pozrela sa nan, kde pozerame deti, pozrela na okno… chcem tym povedat, ze tam bola nejaka spatna vazba… a teraz zatil nic take nevidim…
A viem, ze sa nema porovnavat, len je to tazke pre mna 🥺🙈 ked vidis ostatne deti

amelia89
23. jan 2023

tak sa pozri na mojho- nevie to🙂

mpg
23. jan 2023

Dievčatá zvyknu skôr aj hovoriť, pri 9-mesačnom chlapcovi je to ešte skoro hodnotiť, treba sa s ním hrať, s tým, čomu rozumie.

lenka2710
23. jan 2023

Ja kebyže začnem porovnávať staršiu dcéru a mladšieho syna, tak by som bola už úplne v prdeli 😂😂 môj ma 2 a pol a až teraz ako tak začal rozprávať, teda rozumiem co chce 😅 staršia v tom veku, vedela už po anglicky farby, vedela počítať, vedela celú abecedu, od piatich rokov vie plynule čítať, boli sme stále v knižnici od troch rokov a ťahali domov ťažké encyklopédie, bo rozpravky išli mimo ňu! Mladší, ako to tu bolo písané, je skôr fyzicky typ 😅 čize na všetko vyliezť, zliezt, rozobrať, zložiť, rad vari, pomáha mi v kuchyni, s upratovaním, sú moji a každý je iný, takže kľud! A neporovnavat 😜 obaja sú osobnosť a každý je iný

nikpa
23. jan 2023

Ani môj 1,5 ročný to nerobí a do depresií teda ani náhodou neupadam. Klud, porodila si dieťa, nie cvičenu opičku.

nicol_10
23. jan 2023

Nasa sa v tychto veciach rozbehla az po roku a myslim,ze nic nezameskala,takze urcite to pride 🙂

jesenzima
23. jan 2023

Môj dvojročný tiež neukazuje a neopakuje, teda áno, keď sa mu chce. Ale na povel to nerobí, je to dieťa, nie cvičenia opica ...
9mesacny je ešte malý, všetko príde, neboj sa ...

jesenzima
23. jan 2023

@lenka2710 presne, keď by som mala porovnať čo robila dcéra v synovom veku, amen tma 😃

janacechova
24. jan 2023

Jeej to je ešte malinký.Môj syn detto,doktorka sa so zdvihnutým obočím pýtala už v 7mom mesiaci,prečo nedáva pápá…on je typ,že počúva a veľa rozumie.Potom to razom prišlo,dookola sme si dávali s babkiu a dedom pápá a pusinky a teraz už pusinkuje a kýva o dušu.Podľa mňa je to skoro na tak malé detičky,veď oni sa ešte učia len identifikovať opakujúce sa zvuky,hlásky…ukazuje až teraz v roku a pol v knižke a na sebe,ale ide mu to perfektne.Je to normálny vývoj.Super,treba spievať,rozprávať,človek sa občas cíti ako blbec,že dokola hovorí bez ofozvy,ale ono to príde,naozaj veľa vnímajú…napr.v knižke deti na obrázkoch ukazovali časti tela,prešli sme to pár krát,ale syn neukazoval ani nejak extra nereagoval,ale videla som,že ho zo zaujíma.Potom sa ho raz dedo na návšteve začal pýtať-kde máš uško,nohu,očko…a syn mu to bez chybičky poukazoval a s manželom sme len čumeli…takže ti chce kľud a čas😉

sss2023
25. mar 2024

Ahoj ako sa to rozbehlo s malym tvojim potom? Moj ma 9 mesiacov a presne akoby som citala moj pridad. Ja sa snazim furt nieco a spatna vazba minimalna. Ani tapusky ani papa a podobne. Dakujem 🙂