Môj 2-ročný syn sám seba oslovuje v ženskom rode

brca30
4. júl 2011

Moj 2ročny syn sám seba oslovuje v ženskom rode. Máte s tym skusenosť, nechať ho že to časom sám zmení alebo čo poradíte? Vychovávam ho sama,neustále ho opravujem, veľa rozpráva ale moje napomínanie a vysvetlovanie nefunguje. Asi je primaly , aby to ešte chápal.

lucia.kl
4. júl 2011

je to normálne, má teba ako vzor, časom sa to naučí, treba mu to stále vysvetlovať, že on je chlapec a preto tam to a na konci nemá, mala som chlapca 3ročného čo takto rozprával v škôlke, mal staršiu sestru, tak od nej to nachytal... časom to prešlo...

martinkatinka
4. júl 2011

Aj moj synovec mal také obdobie... sestra ho opravovala a nakoniec sám začal dobre hovoriť... len nesmieš pri tom stratiť nervy, ber to ako samozrejmosť, že ho opravíš a on sa to časom sám naučí....

misela24
4. júl 2011

@brca30 moja malá ma 4 roky a od 3 rokov hovorila o sebe v mužskom rode trvalo to asi pol roka,,a to sme si prešli už všetkym možnym,,ako to prišlo tak to aj odišlo,,a čim viac som ju upozornovala tym viac to tak hovorila maminka ja sob bol v izbičke a...ja som smedny atd,,možno to bolo aj tym že ma od malička iba chlapcov za kamarátov a niektorych ma ako velke vzory myslela som že ked pôjde do škôlky sa to zmení ale stale ma iba chlapcov ako kamaratov dievčata moc nemusí :D

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikita308
4. júl 2011

@brca30 aj môj synovec si hovoril v ženskom rode (papala som, cikala som, kakala som)... ale to opakoval po svojej staršej sestričke a sesternici (mojej dcére), potom ho to prešlo... takže si myslím, že je to úplne v pohode, on zrejme sa snaží pozorovať teba a opakovať... časom na to príde ako to má byť správne... držím palce... 😉

heln
4. júl 2011

@brca30 ahoj, myslím, že sa vôbec nemusíš znepokojovať, vo veku dvoch rokoch si dieťa ešte neuvedomuje svoju sexuálnu identitu, používa to, čo počuje. časom to prejde. 🙂

brca30
autor
4. júl 2011

dakujem za povzbudenia 🙂 😉

mamabiba
4. júl 2011

moja dcéra si do 4 rokov hovorila v chlapčenskom rode a mala aj meno Martin. Ona nieje Biba, ona je Martin. A v pohode to prešlo. Najlepšie je si to nevšímať. ako 2 ročné si ešte neuvedomuje svoju sexualitu a iba opakuje to, čo počuje.

jolinka
4. júl 2011

aj nas syn hovori o sebe v zenskom rode...vyspala, kakala, pisala 😉 ale unho je to pochopitelne... ma 2 starsie sestry a ja som s nim vacsinu casu, a este k tomu manzel je malo doma a hovori s detmi po madarsky, takze on nema v slovencine vzor pre muzsky rod...aj ked ho opravim, stale tak hovori... dufam ze sa priuci od chlapcov v skolke.

zuzka1.
4. júl 2011

aj nas maly tak rozpraval isty cas, dokonca aj teraz sa mu to obcas stane. Nuz jednoducho prevaha zien v nasej rodine, resp. prevazuju zeny, s ktorymi je castejise, kedze dedkovci, ujovia aj mm pracuju.

sasiki
4. júl 2011

aj môj to robil a bolo to milé🙂 prešlo to samo 😎

brca30
autor
6. júl 2011

to som rada, že je to aj vo vašich rodinách a v pohode prešlo 🙂

aylin
7. júl 2011

moja dcera 2,8rocna je sice 3jazycna a ta ked rozprava po slovensky tak na kazdeho v zenskom rode.... podla mna je to urcite normalne a neskor sa to napravi samo... 🙂

syslica
7. júl 2011

Ja sa tiež pridám: je to úplne normálne, deti sa spočiatku identifikujú s tým, s kým sú najčastejšie, teda chlapci napr. s mamou... ale postupne sa aj ich uvedomenie si samých seba zlepší, asi v tom veku, keď začnú rozlišovať medzi chlapčekmi a dievčatkami a potom "problém" zmizne.

katecameron
26. nov 2011

moj ma 4roky a stale vraví na seba ako na dievca sama urobila ,la,la...nie urobil 😀

fopardi
26. nov 2011

@brca30 moj brat to robil ešte v 6tich rokoch a ako šiel do školy to prestalo takže on si to časom sam uvedomi samozrejme napomenuť ale nejako radikalne neriešiť 😉

katrinka8
26. nov 2011

Aj nasa mala (ma 1,5 roka) hovori casto v zenskom rode - napr. na vsetkych hovori "moja" - ked niekoho hladka, mojka... proste ci som to ja, ci tatino, ci ona, ci on- je to skratka "moja" 🙂 Ja si tiez myslim, ze to je len vekom, ved donedavna boli vsetci "teta", potom akosi pochopila, ze je aj "ujo" aj "teta", ale pochybujem, ze rozoznava nieco ako pohlavie osob... Este su to male deticky, potrebuju to spracovat 😉