Maminky novorodeniatok a batoliatok

mamabiba
15. sep 2011

Ahojte maminky. Táto diskusia ma napadla pri prehrabovaní sa nespočetným množstvom problémov s bábätkami. Keď nemáme problémy ani sa nemáme kde zaradiť a pochváliť sa našimi malými úspechmi, či malými starosťami. Bola by som rada, keby ste sa ku mne pridali a pochválili, poprípade iba vysťažovali so svojimi trápeniami. Ja by som sa chcela pochváliť s môjoj 5 týždňovou dcérkou, ktorá mi dala ten najkrajší darček k meninám. 1x sa na mňa cielene usmiala. Do teraz sa usmievala iba v spánku. Tiež máme problémy so spaním, hlavne cez deň. Niekedy spáva 3 hodky a to iba po 5-10 minútach, inokedy mám pocit, že vôbec. Nieje zlá a neplače, pozerá sa po okolí, ale očká zavrieť, to ani náhodou...dačo by jej mohlo újsť 😀 😀 😀 ... a vy máte aké úspechy???

janulienka121
15. sep 2011

Ahoj, tak to sa aj ja prehrabavam v množstve informacii o možných problémoch....
Obcas až chytam stres paniku, ci je všetko v poriadku.Radosť nám robí 9 týž. synček Filipko.
Je veselý, hravý a rád počúva co mu rozprávame a obcas sa uz aj pripája k diskusii.Inak k tomu spaniu - nam poriadne pocas dna nespi od 4. tyz., nic nestiham ,obedujeme poobede o 16.00, ale postupne si zvykame na seba.Ešte šťastie ze je dojčený , že nemusíme robievať za každým mliečko. 🙂

helsinka
16. sep 2011

Ahojte, tak moja herečka už bude mať dva mesiace . . . 🙂 páči sa mi ako sa s nami "rozpráva", usmieva sa uplne krásne a naširoko 😀 a niekedy sa jej to podarí aj so zvukom 😀 na čo ja šťastná mama reagujem tak že jej tlieskam 😀 😀 na brušku dvíha hlavičku, a keď ju držím na rukách tiež udrží hlavičku .. . a už neplače keď sa kúpe 🙂 vykrúca krk na všetky strany a robí pri tom také že "h", hovorím je sovička, lebo keď plače tak tak smiešne "húka" 😀 doobeda prespí strašne veľa, ale poobede . .mama zabávaj ma 🙂 namiesto cumlíka si olizuje ručičky (každý ma inej príchute, treba poriadne ožužlať všetky 😀 )

mamabiba
autor
18. sep 2011

vidím, že niesom jediná s tým spánkom...všetkým krpčekom gratulujem k ich úžasným výkonom....my zajtra ideme na poradňu, tak som veľmi zvedavá, aké pokroky sme v priberaní a rástnutí spravili. Určite dám vedieť 😀 😀 . Ja mojej kukučke hovorím korytnačka, pretože keď sa naťahuje, tak aj krk tak natiahne a zvraští celú tváričku, že vyzerá ako malá koričtnačka. Ale máme aj iné prezývky...Bin-ládin, al kaida, terorista a priznám sa...občas sa jej vyhrážam, že pôjde naspäť do pôrodnice, že máme 2 ročnú záruku, tak nech poslúcha 😀 😀 😀.

helsinka
19. sep 2011

@mamabiba ha ha, aj jej hovorím, keď ma jeduje, že "pôjdeš späť na Kramáre", hi hi, inak som si všimla, že sa jej strašne páči telka, ako to bliká a tak, strašne naťahuje krk za ňou . . . a prečo bin-ladin a terorista?

mamabiba
autor
20. sep 2011

@helsinka lebo si vyžaduje celkovú našu pozornosť a občas terorizuje celú rodinu. 😀 😀 😀 Pretože dakedy máme stavy... niečo chcem, neviem čo, ale dajte mi to, lebo neprestanem plakať 😀 😀 😀 . A prísť na to, čo to je dá dakedy poriadne zabrať. Preto terorista a Bin-Ládin 😉 😉
A ako u Vás fičí telka, tak u nás takto ide krb. úplne fascinovane do neho hľadí.

mamabiba
autor
20. sep 2011

Včera sme boli na poradni a pribrali sme za 3 týždne 1010g čiže 1kg. Pani doktorka je z nej nadšená, ako prosperuje a napreduje. Barborka je plne dojčená, nedávam žiadne príkrmy. Už zameriava očičkami predmety, aj svalový tonus má dobre vyvinutý, a keď som ju obliekala tak spustila svoj plač, tak bolo skonštatované, že aj hlasové proporcie sú úžasné 😀 😀 😀 . Tak uvidíme dokedy to vydržíme takto ísť dopredu. Pri prvej sme takto pekne priberali do 4 mesiacov, potom sa nám už začala hýbať a pomaly sa plaziť, tak síce papala také isté množstvo, ale stala sa z nej štíhla slečna, a má to až do teraz. A vyzerá to tak, že aj Barborka bude dosť pohyblivá, teraz sa už tlačí na nožičky a najradšej by sa bola na mne vyplazila až na hlavu.

rikarika
20. sep 2011

ahojte dievcata, len sa chcem spytat ci balite nasiroko?

evvkaa
20. sep 2011

ahojte my mame mesiac mala tiez niekedy vymisla so spankom vcera skoro cely den nespala ale zato na rukach by vyspavala 🙂,
@mamabiba to je krasne ako pribrala my ked sme boli v poradni tak sme pribrali 500g a vyrastli 4cm ale hlavne ze pribera 🙂

@mamabiba aj mojej sa paci telka tam by sa divala donekonecna a velmi sa mi paci ako pocuva hracku ktoru ma v postielke a tan jej pohlad co to 🙂 taky zvedavi 🙂

mamabiba
autor
20. sep 2011

@evvkaa ďakujeme ďakujeme, aj tvoja pekne priberá a rastie. my skôr priberáme. Naša lekárka premeriava deti iba keď sa jej dačo nezdá, ale keď ja som ju naposledy merala mala55cm. A ako som napísala, moja nepozerá telku ale pre ňu je telka horiaci krb. Miluje hojdačku a tie pesničky ktoré sú tam, ale najradšej je na rukách keď jej ja spievam a popri tom s ňou tancujem. Mám pocit, že kým vyrastie tak budem mať ruky vyťahané až po zem 😀 😉 😀 . A s tým spánkom si nič nerob. Moja spí iba doobeda a potom je celé poobedie hore, od 5 už celkom mrzutá. kúpeme sa okolo 19,00, potom papanie a koľko x zaspí až o 22,00h. A ja s ňou 🙂 . Koľko x som aj nahnevaná, ale keď sa človek potom pozrie do tej anjelskej tváričky, hneď ho to prejde. 😉

helsinka
21. sep 2011

@rikarika nie nebalím, používam klasické jednorazové plienky 🙂

evvkaa
21. sep 2011

@mamabiba a kolko mala ked sa narodila my sme mali 47cm a teraz neviem ale urcite sme narastli 🙂nasa musi mat naladu aby bola v lehatku ani ked zapneme vybrobanie nepomaha ale ked bude vecsia urcite ju zaujmu vysiace hracky 🙂 my to mame tiez ze najlepsie na rukach tam vie byt tisko ako myska no clovek by ani nepovedal ze po takom malom babetku tak bolia ruky 🙂 ja ju tiez kupem tak okolo 18:30 az 19:00 teraz kupat nemozeme az zajtra lebo sme boli na ockovani,to je pravda ked sa clovek na deti pozrie hned na vsetko zabudnes

monika15
21. sep 2011

@mamabiba
ahoj, 🙂
Nas ma rok a mesiac 🙂) mali sme tie iste stavy cez den nespal od 4 mesiaca....... vraj je to normalne sme boli u lekara a on povedal ze ked prespi noc tak to neni dovod riesit.... 🙂))
Je krasny , zdravy (klopklop) rastie ako z vody 🙂))) -

mamabiba
autor
23. sep 2011

@evvkaa my sme mali 1340g a 49 cm. už zisťujem, že sú jej pyžamká č56 malé, tak začínam vyberať 62. Mám šťastie, že sa mi od kamošiek dostalo veeeľa vecí, tak nemusíme kupovať. aj keď uvidím dajakú peknú vecičku...no nekúp to 😉 . Ja som vyskúšala klokanku a tam sa jej tiež páči, tak už začala so mnou aj upratovať. Ale iba také drobnosti...prach by som si nedovolila. A ostatok robím, keď je Barborka kľudná buď dole v postielke, alebo v hojdačke...postupne sa učíme a moja 8 ročná dcéra mi už tiež čo-to pomôže.

mamabiba
autor
23. sep 2011

@monika15 Tak to gratulujeme 😀 😀 😀 som rada, že takto prosperujete. Všimla som si odkaz u teba... skús také ponožtičky nájsť tu na bazáriku. ja dakedy z bazárika nakupujem a som veľmi spokojná.

monika15
23. sep 2011

@mamabiba
Dakujeme 🙂))) idem kuknut 🙂)

evvkaa
24. sep 2011

@mamabiba tolko mala ked sa narodila ?to je pekne nam je este vela veci velkych ale este nic nam nieje male🙂 ja som sa dnes smiala lebo mala bola v lehatku a bola nervozna pustila som cd-cko a tak sa jej pacili pesnicky ze bola tisko a nakoniec zaspala 🙂 a pritom to neboli pomale pesnicky,no to ano potom by sa mohla nadychat prachu a to by nebolo dobre,pravda ja som bola vcera v tescu a kupila som jej dve krasnucke tricka uz sa neviem dockat ked jej budu dobre su od 3 mesiacov mensie nemali ale aj tak som neodolala 🙂 a tiez mame kopu veci a urcite vsetko nebudeme nosit lebo nepostihame🙂 aj mne deti pomozu ked mi nieco treba priniest alebo vyhodit plienku 🙂