Mali ste kľudné deti?

17. máj 2024

Ahojte mali ste niektore az take kludne deti? Mala ked je v postielke a ma zaspavat tak pekne pozerka donstropu a tak zaspi .. to iste rano ked sa zobudi ani neplace ale je tichucko.. ked ju mam na rukach tak pozera vsade naokolo len nie na toho lto sa prihovori :( ma 4 mesiace ..

bolarazjedna
17. máj 2024

Bud rada 😃 ja mam podobného 2-mesačného a veľmi si to užívam. Pri staršom to bolo o rozhodovaní, či v krátkom čase medzi kojeniami sa najem alebo idem na WC. Obe veci som nestihla 😃😃😃

autor
17. máj 2024

@bolarazjedna 😂 no len ma znepokojuje to ze ked sa mu na rukach niekto prihovori nereaguje vobec na posteli je to ine ..

avanka
17. máj 2024

Lebo keď ju máš na rukách,vníma svet okolo. To je uplne ok. Ja som mala oboch chlapcov tak strašne dobrých a zlatých,od narodenia. Starší neplakali,ani keď sa narodil. On len zamrncal a zaspal. Doktori sa smiali,že to ešte nezažili

autor
17. máj 2024

@avanka naozaj??? Tak si ma trosku ukludnila

candii
17. máj 2024

Joooj mať také dieťa 😁 mojich som musela hojdat do bezvedomia

diewcatqoo
17. máj 2024

Nie, moje dieta od malicka metalo rukami, nohami, vsetko, co sa mu nepacilo, dalo hned najavo.. nepacilo sa mu v postielke, v kociku, v nositku, nikde som ho nemohla nechat, nikdy nezaspalo len tak same. A odkedy zacalo byt pohyblive, tak je vkuse v pohybe, beha, lieta, neposedi ani chvilu, do toho sa mu usta nezatvoria.. ale je velmi inteligentne, rozvazne, viackrat si premysli, co urobi, nepusta sa do neznamych aktivit, nema samovrazedne sklony, nejze nic nezname, takze toto je ok.
Kamoska ma take dieta, ako ty popisujes. Kde ho polozila, tam bolo. Keby ho nechala niekde 3 hodiny sediet s hrackou, tak ak by sa po tych 3 hodinach vratila, nasla by ho v tej istej polohe na tom istom mieste. Ja som to dieta snad ani nikdy nepocula plakat. Od narodenia prespalo celu noc.. my ked sme sa stretli pocas materskej, tak ona vysmiata, upravena a ja ako vyblita, neupravena, bez energie. Nikdy nedokazala pochopit, ze si na seba nedokazem najst cas. Az sa jej narodilo druhe, a to je teda opak toho prveho a asi 100x horsie nez moj neposeda 🙂

nikha2809
17. máj 2024

Moje deti, keď mali otvorené oči tak vždy len dračali 😂

jana_eyre_2
17. máj 2024

Moja dcéra bola taká kľudná aj keď nešla späť.. bola sice rada na rukách, ale keď ležala, tak rada len tak pozerala okolo.. nepotrebovala viac, len ma mat nablízku.. ona bola také dokonalé dieťatko, zato mám dvoch chalanov čo boli totálny opak, najmä najmladší, toho som si fakt užila 😅😅

simona20201309
17. máj 2024

Naša obvodná lekárka presne tieto veci sledovala. Určite by nás poslala na vyšetrenie.
Po fyzickej stránke je všetko ok?

simona20201309
17. máj 2024

@jana_eyre_2 len je rozdiel byť kľudná a rozdiel nevnímať ľudí okolo seba. Práve od nas odišli kamošky s 2 a 3 mesacnými deťmi a tie teda krásne sledovali či mňa, alebo deti naokolo.

autor
17. máj 2024

@simona20201309 co by za tym mohlo byt ?akoze ked lezi a pride sestra moja tak sa usmeje na nu aj ju zaregistruje horsie je ked je na rukach tam proste ma v pazi

jana_eyre_2
17. máj 2024

@simona20201309 veď autorka píše že na ňu mala reaguje keď je na posteli, pozerá vsade len keď je na rukách čo je úplne normálne, pretože na rukách má iný rozhľad a tak vníma to a nie človeka čo ju drží .. za svoj život som zažila naozaj veľa deti a v Tom veku je každé trosicka iné.. niektoré je kľudne, niektoré nie, niektoré vníma a niektoré nie.. ja si myslím že maminy by sa mali prestať tak veľmi báť že nie je niečo v poriadku a prestať deti priveľmi porovnávať.. samozrejme každý nech si robí ako uzna za vhodné, len si jednoducho myslím že nie za všetkým treba hľadať nejaký zadrhel..

jana_eyre_2
17. máj 2024

A aj keď teda môj názor asi nie je v tejto diskusii moc populárny, čo mi nevadí, aj tak spomeniem.. môj prvý syn napríklad vôbec nereagoval na nikoho cudzieho.. jeho každý hneď zaradil ako zvláštne dieta.. neusmieval sa na nikoho, len na mňa a svojho tatu.. každý koho nevidal často tak na neho len hľadel totálne bezvyrazne.. každý má strašil všeličím.. dnes je siestak, milý, introvernejsi chalan ale je úplne v poriadku.. ostatné deti boli zase iné, každé iným spôsobom.. jednoducho každé bábätko je iné..

simona20201309
17. máj 2024

@jana_eyre_2 áno súhlasím. Preto je dôležité mať dobrého obvodného lekára. Ja som sa vždy spolahla že je všetko v poriadku a preto som nikdy nemusela googlit. Vždy ak niečo bolo volala som alebo písala q vždy som dostala odpoveď ktorá má upokojila. Keď dcéra sa začala stavať na špičky okamžite mi dala výmenný lístok na ortopediu. Necakala že,,uvidí.e, vyrastie z toho"....
Preto aj píšem, že nás by určite už niekde poslala keby malo dieťa neprítomný pohľad. Mňa by extrémne znepokojovalo keby moje dieťa nereagovalo na človeka. To je jedno ci na rukách. Píše ze keď leží, pozerá do stropu.

Ja autorku určite nechcem znepokojovat ale ani nebudem písať ze je to normálne a bežné. Preto to určite spomeň na prehliadke, pripadne aj natočiť video ako vyzerá do nereagovanie. Lebo je rozdiel nevnimat a alebo len byt zaujatý niečím inym

birika
17. máj 2024

prva dcerka pokojna, poslusna, usmievava, druha plakala do pol roka a posledny syn tak ako prva, dokonca sa hneval, ked sme ho chceli uspat na rukach...potreboval svoj klud - okupat, nakrmit, zabalit, dat do postielky a neotravovat 🙂

tecila
17. máj 2024

Aj moja bola veľmi kľudna máličko plakala. Teraz už síce začína vzdor, ale aj tak je relatívne kľudne oproti iným deťom 🙂

minenkak
17. máj 2024

Od narodenia,von v kočíku spalo a keď sa zobudilo ,bolo ticho kým som neprišla

jana_eyre_2
17. máj 2024

@simona20201309 autorka predsa píše že na okolie reaguje..

autor
17. máj 2024

@jana_eyre_2 dakujem ❤️❤️❤️

banalu
17. máj 2024

Mame v rodine take dieta, kde ho polozili tam lezal, tichucko, zamrnkal ked bol hladny ci trebalo vymenit plienku. Nikdy neplakal. Ma uz 5 a teda, poriadny sibal z neho vyrastol 😂🤷‍♀️

autor
17. máj 2024

@banalu ďakujem ❤️

martyzpp
17. máj 2024

Ostatni mi vravia ake mam kludne deti, no ja si to nemyslim 🤣. Bud rada za svoju, moze sa to este zmenit alebo druhe “vynahradi” 😀.

syslik81
17. máj 2024

moja bola a stale je ..ale aj sa to tu bojim zas napisat lebo uz som bola aj za zlu lebo vraj s tym provokujem ine mamicky .. moja spavala 14h .. prdela kakala ziadne koliky ani zapchy , nema vybuhy hnevu upratuje si sama sa uci, a este nebola poriadne ani chora.. obcas sopliky jemna alergia ..ani ovcie kiahne nemala a este ani raz nevynechala skolu a to nastupila od 3 a ma 10 rokov.. takze za mna auplna prada .. obcas si myslimze ju zamenili ale neskutocne sa na mna podoba.. takze v tom to nebude..

barbie2023
17. máj 2024

neries, este je velmi mala na akekolvek "diagnozy" .. uzivaj si, ze je kludna.

autor
17. máj 2024

@syslik81 tak to super akoze aj ja ked sa stretnem s mamickami ze ako ti spava a ja ked poviem ze celu noc 🙈

autor
17. máj 2024

@barbie2023 ❤️

ivangeline
17. máj 2024

Áno. Prvorodený. Doteraz je kľudnejší.