Mali by deti poslúchať rodičov?

12. máj 2024

Mali by deti posluchat aj toxickych rodicov? Pri spovedi je jeden z bodov ,,neposluchal som rodicov”. Ucia ich na nsbozenste o hraniciach posluchania?

gribka1
12. máj 2024

A tie deti si uvedomujú, že majú toxických rodičov?

autor
12. máj 2024

@gribka1 Praveze asi nie.

syslik81
12. máj 2024

nieje to nabozenstvo.od malicka sme vedeny k tomu ze mame rodicov posluchat a respektovat .. to ze su toxicky ma dieta vediet odkial? a odkial to vies ty? rodicia su rodicia nech su aky su .. v neskorsom veku sa uz deti same rozhodnu aky vztah a postoj zachovaju k nim

autor
12. máj 2024

@syslik81 Co je neskorsi vek podla teba?

syslik81
12. máj 2024

kazdy je "dospely " v inom veku ..niekto si to uvedomuje uz pred pubertou iny az po nej .. neda sa to zaskatulkovat a povedat konkretne.. tvoja otazka nema odpoved

autor
12. máj 2024

@syslik81 ucia deti na nabozenstve hranice posluchania?

simca06022011
12. máj 2024

a ake su to hranice posluchania a neposluchania? co su to pri "posluchani" toxicky rodicia? :D taketo blaboly... ano rodicov treba posluchat, primerane veku (dietata).
CO sa tyka hriechov a spovedi, to je ina vec, mimo mna.. :D

syslik81
12. máj 2024

este raz- co stym ma nabozenstvo? ja som ateista a odmala som bola ucena respektovat dospelych a pocuvat rodicov ...

nika23t
12. máj 2024

Nie, neucia deti na náboženstve nič špeciálne, tak ako sa v škole normálne učí, ze deti majú počúvať rodičov alebo dospelých, tak isto aj na náboženstve. Taky nezmysel sa pýtaš. Deti predsa musia počúvať, sú malé, nemajú skúsenosti, nemajú úsudok, nevedia predvídať. To počúvanie, to je skôr také vedenie zo strany rodičov.

tiika
13. máj 2024

Nechcem, aby ma moje deti počúvali. Chcem aby robili veci, ktoré sú pre nich dobre a prospešné. Niekedy za nich preberiem zodpovednost, lebo ešte nemajú skúsenosti, neuvedomujú si dôsledky, pokial sa jedna o niečo vážne. Zároveň chcem aby rešpektovali vlastne hranice, rovnako ako moje či niekoho cudzieho.
Myslím, že toto sa s náboženstvom nevylučuje. Problém je akurát v tom, ako to všetci rozdielne vnímame. Či niečo cirkvou napísané berieš ako nariadenie zvrchovanej neznámej všemocnej autority, ktorou sa treba do bodky riadiť.

valise
13. máj 2024

Autorka, si ty to dieta, ktore ma "toxickych" rodicov?