Majú aj vaše deti strach z hluku?

14. jún 2024

ahojte moj 8 mesacny syn podla mojich svokrovcov sa prehnane boji hluku najprv som to tak nebrala ved ma 8 mesiacov no naposledy ked sme boli na prechadzke isiel
kamion za kamionom hluk proste velky zacal v kociku plakat
alebo na svadbe bola ziva hudba deti boli v pohode ale on sa bal aj vela ludi bolo na neho aj hluk ostatnym detom aj v jeho veku to nevadilo lenze kazde dieta je ine to ze ta hudba tam hrala a on sa bal este nikdy takto nebol to mi prislo ok ale tie auta hluk na ulici ja neviem byvame na dedine nieje tu ruch boh vie aky tak som to brala tak ze nieje zvyknuty lenze rozmyslam ci je to normalne alebo nie a preto pisem aj sem co vy nato? co si Myslite ?
v obchodnych centrach obchodoch prechadzkach aj ked je hluk ale mensi je uplne v pohode

reanda
14. jún 2024

ano, je to normalne

jaass
14. jún 2024

Áno je to normálne. Môj synček keď ide motorka tak si chytí uška, nechce počuť hluk. Alebo minule som išla lepiť s páskou a povedal mama nie a chytil si uška, čiže už viem, že to nemá rad a nerobí mu to dobre.

jaga18
14. jún 2024

Môj bude mať 3 a stále neznesie kamión, traktor a podobné huciace stroje v tesnej blízkosti. Miluje ich pozorovať, ale Ken z diaľky, veľmi mu vadí hluk. Podľa Mňa je to úplne normálne

anjelicek26
14. jún 2024

Deti maju velmi dobry sluch a ak je teda syn jedinacik, tak je zvyknuty mat doma bozske ticho... bolo by skor cudne, keby ho to neznervoznovalo...

denden77
14. jún 2024

moja napr. v skolke pocas koncertu musela ist zaciatkom roka bokom.. nezniesla hluk, revala jak tur.. v lete na dovolenke nevydrzala pozerat ziaden vecerny program, lebo hluk.. uz sa to pomaly lepsi.. bude mat 4r 😁

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
14. jún 2024

Tvoj syn je babätko. Nemusi hned vediet vsetko, nemusi hned byt zvyknuty na vsetko a ma narok niektore veci nemat rad! Ja mam pocit, ze tie svokry ocakavaju "dokonale" a 100% funkcne vnucata od prveho nadychu alebo co...

autor
14. jún 2024

dakujem za odpovede som rada ze som sem
napokon napisala upokojili ste ma nenapadlo by ma take nieco riesit absolutne keby nebolo mojej svokri ktora nevie predychat ze sa nas syn boji hluku ripe ze s nim nepojdem ani na dovolenku vylet nikde lebo sa boji na svadbe som s nim prestala vonku lebo plakal ze som ho utisit nevedela vraj to bolo zle mala som ho nechat plakat a by si zvykol na hudbu
syn je jedinacik manzel v praci cele dni sme sami doma je zvyknuty na ticho a klud aj ked pustame pesnicky ci pridu rodicia kamosi atd… s tym je ok aj ked je doma krik hluk hudba ale vonku nie.. vraj mam doma pustat nahlas pesnicky co mi nepride ok ved co teraz mame byt v hluku a malemu to nerobi dobre ? svokra to proste nevie predychat a neviem preco…. som ale rada ze
je to normalne a ze pravdu mam ja
mala som vela preklepov v predoslej sprave preto som ju vymazala.

autor
14. jún 2024

@anjelicek26 ach… ani mi nehovor ta moja zvlast… nevie predychat ze nas syn na svadbe plakal a netesil sa a ze prechadzka dopadla tak ze plakal lebo bol hluk
naposledy mu kupila cinsku hracku ktora hraje… neskutocne nahlas samozrejme sa zlakol ale
neplakal len sa bal proste.. k tomu ta cinska hudba strasidelna necudujem sa mu no ale kazdopadne je za divneho ze sa boji az som
si to zacinala namyslat ci fakt nema pravdu a nemal by sa bat

ivaa_
14. jún 2024

Je to podľa mňa normallne , len. Ja som ževraj bola taká istá keď som bola malá . Rozprávala som sa o tom s rodičmi , pretože teraz mam síce o chvilu 30 , ale mne to ostalo do dospelosti . Neznášam napr. Psov lebo mam vsugerované , že šteká a toho sa bojím , nemôžem byť v blizkosti balonov, ked vidim ze deti sa s nimi hrajú som úplne na ihlách , či neprasknú. Nemozem byt ani pri tom keď napr. Otvárame šampus . Akože je to ozaj obmädzujúce , zapchávam si uši ako koza 😀

autor
14. jún 2024

@ivaa_ to sampanske a balon vadi aj mne trpnem kedy to praskne 😑😂😂
vies co inac keby ze to malemu ostane ako tebe napriklad ze toho mas viacej ( je to zlate 😅😅) tak by mi to nevadilo
dufam ze sa prestane bat hluku napriklad na oslavach aut to je jasne
ze chcem aby sme niekam ked budeme pozvany mohli ist bez strachu ze tam mali nevydrzi ale nestresujem este ja aj tak maly na svadby hostini a dovolenky… len ta moja svokricka je cislo 😑😑😂😂😂

bubuzu
15. jún 2024

Je to normálne a zároveň sú deti, ktoré sú citlivejšie na podnety ako iné. Všetko to súvisí s vývojom nerv. sústavy a jediné, čo môžeš robiť, je byť k synovi citlivá a keďže vieš, že mu to vadí, vyhýbať sa teraz takým miestam. A chrániť si ho pred blbcami. A kľudne môžeš skúšať ho aj trochu na hluk zvykať ale určite citlivo a po troškách. Ale aj tak sa stále môže stať, že bude jednoducho citlivejší, volá sa to hypersenzitivita. Ale osemmesačné bábo má úplne právo sa takých zvukov báť.

enusamt
15. jún 2024

Pri velkom strachu zo zvukovych hraciek som to riesila tak, ze som repraky prelepila paskou.. hned sa stisili a bolo to fajn...
Moj dlho, mozno do 3 rokov, chytal infarkty z bytoveho telefonu..

Vsetkok ten strach je normalny, ich nervova sustava sa stale vyvija..
Svokre by som odpovedala nabuduce - zabudol vol, ze telatom bol

mimi852021
15. jún 2024

Môj je citlivý na hluk doteraz ale ja som tak isto. Mne vadí krik a hluk. Tiež to veľa ľudí nechápe ale sme v dome väčšinou len mi dvaja. Nekrci sa u nás. Svokra so švagrinou to nechápu že je citlivý ale sú tam dvaja ďalší vnuci ktorí veľmi hucia kričia mňa až hlava bolí. A potom počúvam že je citlivý. Uhol pohľadu podľa mňa oni hucia.

syslik81
15. jún 2024

moja ma 10 a neznasa hluk .. nechodime preto ani na skolske akcie ..teda minimalne len na tie kde treba... ja tiez neznasam hluk

nicol_10
17. jún 2024

Moja má 3 roky a boji sa napr. zvuku vysávača, vŕtačky, motorky..verím,že z toho vyrastie 🙂