Koľko stojí helmička na tvarovanie hlavičky dieťaťa ?

simonahugo
3. jan 2020

Ahojte baby. Ak to tu bolo, prepacte, ale hladala som a nenasla odpoved. Viete mi povedat, kolko stoji helma na tvarovanie hlavicky, alebo ci ju preplaca poistovna a v akom rozsahu?
Dakujem za odpoved 🙂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonahugo
autor
3. jan 2020

@lubka261 Super, dakujem. Mame ist 17.1., to bude mat akurat tesne pred 6.mesiacom, hadam je to akurat

liuba84
3. jan 2020

@simonahugo platili sme pár centov, synovi veľmi pomohla , tiež ju mal 6 mesiacov ale len kvôli tomu že počas ,,liečby,, dostal kiahne a prilba musela ísť dole a došlo opätovnej deformácii hlavičky, nosil ju v lete v najväčších horúčavách a dalo sa to zvládnuť, treba ju ale poctivo nosiť

liuba84
3. jan 2020

@simonahugo dostal ju keď mal ukončený 4 mesiac, čím neskôr pôjdete tým to dlhšie trvá

simonahugo
autor
3. jan 2020

@liuba84 asi blba otazka, ale zaspat v tom asi nemoze, ze? 😀
Najhorsie je to, ze on nechce spat na boku, ani na brusku, preto sa mu ta hlavicka tak zlezala :/

liuba84
3. jan 2020

Práveže on ju bude mať 23h denne a 1 h na umytie a oddych, zvykne si , aj môj mal obľúbenú len polohu na boku aj keď som ho polohovala aj tak sa pretocil do svojej obľúbenej

simonahugo
autor
3. jan 2020

@liuba84 Aha, dakujem 🙂 ved hadam to zvladneme 🙂 aj ked on sa nervaci uz ked ma capicu 😂

liuba84
3. jan 2020

@simonahugo idete do protei? Tam vám všetko vysvetlia presný postup, tuším až na štvrtý deň bude mať prilbicku 23h denne a tu jednu hodinu môžete rozdeliť že pol hodinu cez deň a pol hodinu večer

liuba84
3. jan 2020

@simonahugo my sme kupovali aj takú pásku aby sa mu pri poteni neodierala hlavička priamo u nich

simonahugo
autor
3. jan 2020

@liuba84 ano, do MT ideme 🙂 no uz sa tesime, pretoze nechcem aby mal takuto hlavicku

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonahugo
autor
3. jan 2020

Jemu sa to akurat v 4. mesiaci zlezalo, ale doktorka povedala, ze uvidime po ďalšej poradni, ci sa mu to same neupravi...ale dalsiu poradnu ma az vo februari, nechcela som tak dlho cakat tak uz dnes som si vypytala vymenny listok...ale som rada, ze hovorite, ze to zabralo 🙂

liuba84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liuba84
3. jan 2020
basska_b
3. jan 2020

@simonahugo Musí ju mať 23 hodín denne, čiže aj spať v nej. Inak je zbytočné to nosiť... Kamarátkin bol z toho dosť nervózny, ale zvykol si. Mal 10-14 mesiacov, keď to mal Mal ju necelé 4 mesiace a výsledok super... len v lete sa potil, tak mu tam urobili také otvory. Potom utekali tesne pred tými 4 mesiacmi, čo mali mať kontrolu, lebo sa mu začalo ako keby robiť taká ryha na čele, že už to tlačilo az moc

soviatko
3. jan 2020

Na SR našťastie kraniálnu ortézu poisťovne preplácajú, na rozdiel od napr. UK. Švagrinka musela riešiť deformáciu hlávky u netere, ktorá jej vznikla zaseknutím v pôrodných cestách a hĺbka deformácie bola až 1,6cm! Dokonca mala uško posunuté, tak mala veľkú deformáciu. Švagrinej najskôr lekári tvrdili, že lebka sa vyrovná sama, nemá nič riešiť, no potom zrazu dieťa malo 6 mesiacov, hlávka stále preliačená, nič sa nenarovnalo. Keď si švagrina konečne zaplatila vyšetrenie u odborníka, ten bol až zhrozený, kde bola dovtedy. Ihneď nakázal nosiť prilbu. A tu nastal ďalší problém. Cena prilby - 1400 libier v hotovosti. Mesiac sme dávali prachy dokopy. Nakoniec ju malá nosila od 7. mesiaca, 23 hodín denne. Zvykla si bez väčších problémov, aj keď začiatky boli dosť ťažké. Čím staršie dieťa, tým horšie si zvyká. Nakoniec ju nosila cca 5 mesiacov. Každé premeranie a úprava helmy stáli niekoľko 100 libier. Neterka je teraz už krásna slečna a nik by nepovedal, že sa narodila s deformovanou hlávkou.

simonahugo
autor
3. jan 2020

@soviatko fuuha, tak to som riadne rada, ze tu je to zadarmo 😀 lebo keby tu pytali tolko tak vazne nemam...super, ze sa jej to dalo dokopy 👌

simonahugo
autor
3. jan 2020

Dakujem baby 🙂

soviatko
3. jan 2020

@simonahugo Ďakujem. Prípadne mi ešte napadlo,že ak si na face, hoď si do vyhľadávača "Kraniálna remodelačná ortéza", je to skupina s mamičkami, ktorých detičky tiež nosia prilbičku, určite ti budú schopné poradiť ;) Držím palce aj by sa synčekovi hlávka čo najskôr napravila.

simonahugo
autor
3. jan 2020

@soviatko Dakujem pekne 🙂

mimi_f
4. jan 2020

@simonahugo nastastie ju preplaca u nas poistovna v plnom rozsahu (cena je cca 700eur), na schvalenie potrebuje ortotpedik odporucaci list od pediatra, resp. neurologa. Nam stacil vymenny listok od prednostky FBLR (rehabilitacne odd). Ak idete do Protey v Ba, je tam vyborny technik👍My sme mali miernu az stredne tazku deformitu - plagiocefaliu (splostenie vzadu) a krasne sa to upravilo, syn ju nosil presne 3 mesiace. Dlzka nosenia zavisi od poctivosti nosenia, idealne je preto sa vyhnut horucim letam, takze ste to super nacasovali👍Drzim palce.

simonahugo
autor
4. jan 2020

@mimi_f Dakujem 😊 vymenny listok uz mame, nasa pediatricka je zaroven aj neurologicka...aj nas ma plagiocefaliu, ma to ako dosku 🙄 ale dobre sa mi to cita, ze to tu vsetkym detickam pomohlo 😊👌

zalomova
7. sep 2021

Takže ste nedoplacali za ortezu nič?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz