Koľko má dieťa priberať?

mia_ko
28. nov 2012

Ahojte mám trojtýždnovu dcéru a boli sme v poradni a pribrala cca pol kila. Sesternicin chlapec je o týžden starší a pribral kilo a pol. Nepribrala naša mala dako malo alebo je to normalne? Ďakujem

zuzi0911
28. nov 2012

Kazde dieta pribera rozne. nie vzdy ide vsetko podla tabuliek. ak je v poriadku a nemala s tym problem doktorka netreba sa obavat.

monyccka
28. nov 2012

a ked ti niekto napise, ze je to malo, co urobis?das rezen? ;) babatko pribera tak ako potrebuje, neries porovnavanie s inymi, budes zbytocne nervozna. Ak bude problem, lekarka ta na to upozorni.

betuska22
28. nov 2012

ja ked som prišla z pôrodnice som išla po mesiaci na poradnu a mala mala skoro o 1kg menej ako ked sme prišli domov..... a teraz ma 8 mesiacov a ma 7,5kg a všetko je ok....každe dieťa je ine....

moon1979
28. nov 2012

môj malý bol výlučne na UM a každý mesiac pribral presne 600g ...

katka121
28. nov 2012

moja doki mi tvrdila, že správny prírastok má byť 500 gr za 6 týždňov a viac - pol kila je minimum......pýtala som sa na to lebo moja malá priberala asi len okolo 500 gr za 6 týždňov tak mi stále hovorila že mááálo.... ale nič sme nezmeškali ..... ona asi bude taká drobnejšia, a ja som slonica tak si doki myslela že keď mamina je buchta musí byť aj dieťa, syn je tiež ako slíž..... ja má štítnu chorú takže preto som taká poväčšia............ dcéra sa narodila mala 4,2 kg a teraz v 15 mes má 10,5 kg........

bodka70
28. nov 2012

priberá ti krásne, nerieš 😉 , dieťa do troch mesiacov by podľa tabuliek malo priberať cca 200g týždenne, ale v norme je aj občasné pribratie 125g aj 450g za týždeň, váha bábetka v tomto veku dosť kolíše.
máš 3 týždňové bábo, prvý týždeň nerátaj, lebo to bábäatko chudne prvé dni a potom chvíľu stojí na váhe, niektoré deti dosiahnu pôrodnú váhu až po 2 či dokonca 3 týždňoch. takže tvoja malá pribrala za tie 2 týždne po tom prvom týždni cca 500g, to je 250g týždenne - priberá ti ukážkovo, ako podľa tabuľky 😉 len tak ďalej 🙂 🙂 🙂 🙂

lejlla
28. nov 2012

take male babo by malo pribrat 100 az 150 g tyzdenne.ale to je take tabulkovanie 😒 mne to povedala pediater,ale tiez nie je zastanca takychto porovnavani...babatko spapa a pribere tolko kolko potrebuje.keby bol problem tak dr.ta urcite upozorni.a hlavne neporovnavaj a netrap sa tymto 🙂