Kedy začalo vaše dieťa spievať - opakovať melódie?

lemge
16. jan 2013

ahojte maminky..
nas 18mes.syncek zacina napodobovat melodie,a to tak ze mu zaspievame napr.´´Malicka som,husky pasiem...´´a on to zaspieva(zopakuje) slabikami La-la-la-la a to vobec nie falosne !! 🙂 .

dnes sa mu podarilo zaspievat po nas tri piesne za sebou,zaspieval štylom La-La-LA este kusok piesne Pod horou,pod horou...a potom Tancuj,tancuj vykrucaj..aj sme ho natocili na video..povedali sme si s manzelom -Fiiha,bude mat talent ??
🙂
😀 -nechcem sa tu vychvalovat akeho mame synceka,len ma zaujima v akom veku to deticky dokazu,lebo som to nikde nenasla... 😉
dakujem

ewca
16. jan 2013

Nasa to tiez robi...slova ako take zacinala opakovat okolo 13mesiaca... ked mala nejakych 17m uz rozpravala aj slovne spojenia... a spievat zacala cca v 18 mesiacoch... teraz ma 23m a vie skoro vsetky pesnicky zo spievankova 1,2,3... ale jej celkovo slo rozpravanie rychlejsie ako ostatnym detom v jej veku v nasom okoli...ale zase chodit zacala neskoro...je to individualne...ale vas maly je veru sikovny 🙂

vierkasteffi1
16. jan 2013

Tak to tíško závidím náš bude mať dva roky a nič nechce hovoriť a pesničky so spievankova len ukazuje a sem tam spustí nejaku hatlaninku ...

viera77
16. jan 2013

mala ma 21mesiacov a uz spolu lalakujeme o 100-300, ale to sa ku mne pridala asi len pred 2 tyzdnami, len tak si vymyslim nejaku lalalalala melodiu a hned sa chyti a svetova je, ked este zacne aj tancovat, teda zatial sa len tak smiesne mykat 😀 😀 😀 ale este nerozprava, sice velmi sa snazi opakovat slova, my jej s mm uz rozumieme, ale aj tak ma este dost co vylepsovat, hehe 🙂 .

hori
16. jan 2013

moja starsia sa chyta skor na texty, cca od 2 a pol roka, melodia jej este moc nejde, ale aspon ze rytmus drzi, tak sa to podoba na piesen... 😉

ludmila6969
17. jan 2013

Ahoj, my sme boli na tom podobne. nasmu malemu som od mala pustala pesnicky a vela som mu spievala. mal oblubenu pesnicku ide ide vlacik a zarazu ako 18 mesacny zacal tutu pesnicku spievat....slova neboli dokonale, ale super drzal melodiu. On totiez v tom veku hovoril par jednoduchych slov. Tak sa vzdy smejeme, ze nas maly skor spieval ako rozpraval. Potom sa rozrozpraval tesne pred druhym rokom. Stale rad spieva a uz nam zopar ludi co sa venuju hudbe povedalo, ze ma talent. Vie velmi presne zachytit melodiu aj novej pesnicky a ma rytmus. Tak uvidime...ja som totiz hlucha ako poleno...a pokial mi to nepovedali ludia, ze vie spievat a ma na tak maleho talent, tak som to ani nejak nevnimala. Uvidime co bude....skor sa teraz zaoberam tým ako to v nom podporovat. mame teraz 3 roky a chodime na "hudobnu" kde sa spieva tancuje a deti sa oboznamuju s hudob. nastroj.

kbeata
17. jan 2013

moj ma nieco cez dva roky,ked pospevujem ja to sa mu paci,ale zeby on,to nie 😀 ,ani moc tancovat nechce 😉 ,takze hud.nadany nebude 😝
ale pocula som spievat asi 1,5 rocne dievcatko,skoro som odpadla 😉

majolenka11
17. jan 2013

cca 12 mesiacov, bol šikovný vedel pekne rozpravat aj so všetkymi pismemkami r, v, l už v 15 mesiacoch čo dnes nevedia ani deti ktore chodia do školy

ruzickaruzova
17. jan 2013

v rodine máme dievčatko ktoré ked malo rok aj pol vedela niekolko pesničiek a básničiek pekne naspamäť, presne hovorila slová a melodiu mala tiež úžasnu (ja by som tak nezaspievala). ked sme ju nábadali aby niečo zaspievala, nemala problem. naproti jej sesternica až ked mala dva a pol roka si tiež začala pospevovať ale vždy iba ked myslela že ju nik nevidí a trošku podla seba slová a nie také čisté. je to individuálne ale je super že váš synček opakuje, vela detí odmieta opakovať pesničky a spievaju len ked sa im to zrazu vynorí v hlavičke 🙂

ptvw
21. aug 2023

Mal asi 18 mesiacov ale on normálne celé texty dáva, nechápeme s mužom ze si to pamätá, o tom ci je to falošné alebo nie to ja posúdiť neviem keďže na toto som "hluchá"