Kedy začalo vaše dieťa rozprávať?

siimmii
19. aug 2011

dobry den chcem sa spytat kedy ako ste zacali rozpravat?moja mala ma 1r a dva mesiace vie len mama a baba. Teraz ked chce nieco povedat robi eeeeeehmm ee a tvari sa akoby isla vracat, neviem i je to normalne mate niekto skusenost.Co to moze byt neviete? dakujem za pomoc

lillika
19. aug 2011

@siimmii Ahoj.moja mala ma 15mes.a tiez toho moc nenakeca 😀 .neboj,to je o.k.,ono to pride. 😉

jarunka111
19. aug 2011

@siimmii to je v pohode 😉 Detičky sú veľmi rozdielne a teda aj rýchlosť vývinu reči je individuálna. Napr. náš malý vedel skôr rečniť ako sestrin, čo je o pol roka starší (teda v 2 rokoch tomu moc nedal). A teraz si už bľabocú spolu 🙂
A tvoja malá sa učí tým, že sa s ňou budeš stále rozprávať ty a vysvetľovať jej, opisovať všetko, naberá slovnú zásobu, učí sa veci najskôr poznať a potom pomenovať. A ako sa pri tom tvári? No očividne sa poriadne snaží niečo "rozumné" so seba dostať 😀 Myslím, že nič nepremeškala, ešte si užiješ tie jazykové hlavolamy 😀 😀 😀

riana12
19. aug 2011

@siimmii len ju nechaj, ked pride jej cas, jazycek sa jej sam rozviaze, ked pride jej cas 😉
vlastne deti nemam, ale mam 2 bratov s vacsim vekovym rozdielom a aj im to slo pomaly... a teraz rapocu jedna radost... 😉

nice202
19. aug 2011

@siimmii to je v poriadku, raz hovorit zacne...vidim to tak, ze uz o chvilku....

lillika
19. aug 2011

@siimmii Hm , 🙂 moj starsi zacal rozpravat uz v 9.mes.a niekedy by sme boli radi,keby trosku menej