Kedy začali vaše detičky štvornožkovať?

eclady
19. okt 2016

AHojte maminky. Môj syn bude mať o pár dní 8 mesiacov, no ešte si sám nesadne a zatiaľ sa len plazí, nepostavil sa ešte na 4. Plazenie trvá už asi mesiac. Stretla som lekárku a tá mi povedala že ak do 8 mesiaca nezačne zapájať aj nôžky tak máme prísť na kontrolu. Trošku sa bojím lebo z každej strany počuvam ako už 6-7 mesačné dieťa štvornožkuje. Takže ako dlho trvalo u Vás plazenie? a kedy sa dieťatko samé posadilo ? Ďakujem za odpovede 🙂 Pekný deň

mimac
19. okt 2016

@eclady čo?6-7 mesačné, že už má štvornožkovať? to sa mi voláko nezdá, to je príliš skoro podľa mňa, naša začala štvornožkovať keď mala presne 10 mesiacov v 13tich mesiacoch začala chodiť...sama sa posadila keď mala 6 mesiacov myslím a vôbec sa neplazila voláko začala hneď chodiť po 4roch.každé dieťa je iné. ja napr. som sedela ako buchta pečená a vôbec som nelozila po 4 ako moja mama povedala, bola som veľmi tučná a lenivá a neriešila to, ako náhle som začala chodiť ma nešli zastaviť a schudla aj ona aj ja!

terka1607
19. okt 2016

Ahoj ja mám 7 mesačného syna, začína sa plaziť, sem tam sa postaví na štyri, ale iba keď má za sebou niečo, že sa zaprie nôžkami, nesadne si a ešte ani sám neusedí, niekedy sa mu podarí chvíľku, ale ešte dosť padá a to vyzeralo, že bude skoro sedieť, od 2 mesiacov sa strašne dvíhal, zato dcérka tá v 4 mesiacoch už sedela. Každé dieťatko je iné a u nás naozaj platí, že chlapci sú lenivejší 😀

eclady
autor
19. okt 2016

@mimac No mne sa to tiež nezdalo, sú deti čo už štvornožkujú na 6 mesiacov ale môj do tej skupiny nepatrí :D a ja som tiež sedela ako buchta, kde ma mama položila tam som bola :D Tak vidíš, nás už posiela lekárka na kontrolu, čakám že nás pošle aj na nejaké cvičenia, pretože nejde podľa knihy :D

mimac
19. okt 2016

@eclady všetko je na tebe, nemusíš nikde chodiť ak uznáš, že mu to netreba, nik ťa nemôže donútiť s ním cvičiť aby už v 8 mesiacoch štvornožkoval!

eclady
autor
19. okt 2016

@terka1607 môj sedí len keď ho ja posadím ..:D a plazí sa ako vojak ale na 4 sa ešte nikdy nepostavil. A je to leňoško, za hračkou ide len ak sa mu chce. No keď otvorím umývačku riadu tak neváha a hneď je v kuchyni :D

terka1607
19. okt 2016

@eclady Ja idem za týždeň s malým na poradňu, uvidím čo mi povie môj doktor, keď tak dám vedieť ako sme dopadli my 🙂

eclady
autor
19. okt 2016

@mimac To máš pravdu, ani nepôjdem. Nemyslím si že má nejaký problém. Vníma ako ročný, no a čoskoro si poviem že ako dobre bolo keď ešte nelozil :D

terka1607
19. okt 2016

@eclady Náš ešte neusedí ani keď ho ja posadím 🙂 Ale jeho to sedenie ani moc nebaví, radšej je na brušku a plazí sa respektíve on väčšinou cúva 😀

linasi
19. okt 2016

Ahoj to je individuálne u každého dieťatka ja mám tri prvá začala okolo 7meho mes,druha sa dlho plazila až potom začala hádam aj v 9mesiaci stvornozky a tretia je predčasne narodena tak chodíme neurologické a tiež sa len plazila a potom mi dr povedala že pokiaľ máme podlahy a nie koberce tak sa nenaučí rychlo stvornozky ale len plazit,tak e kvôli nej dali koberec a zachvilu stvornozkovala😉

terka1607
19. okt 2016

@linasi To je pravda, že keď je na plávačke tak sa len plazí, ale keď dám na koberec tak sa snaží už dať na štyri 🙂

linasi
19. okt 2016

A ešte podotknem,ze pri prvej sme mali koberce,podlahy sme dali až keď mala dva roky zrejme preto aj rýchlo stvornozkovala

evittam
19. okt 2016

@eclady Ahoj, starší syn neštvorkoval skoro vôbec - hneď sa postavil na nohy a chodiť začal ako 10-mesačný-štvorkovať začal neskôr -keď už dávno chodil 😉 . Dcérka sa tiež len plazila - na 4 išla až cca okolo 10.mesiaca a chodiť začala v 15.tich mesiacoch . 😉 Takže sa vôbec nenechať vystresovať nejakou "múdrou MUDr." 😉
Ja neviem, ale mám taký pocit, že v poslednej dobe to nejak tí pediatri preháňajú (teda česť výnimkám) - čo mám kamarátky a majú deti tak okolo roka-dvoch tak stále len počúvam ako chodia po všelijakých vyšetreniach - jedna lebo dcérka sa kde-tu postaví na špičky, druhá lebo syn otočil hlavu o cm viac napravo ako naľavo a podobné hovädinky - myslím, že to robia len preto lebo malým deťom poisťovne všetko preplatia a majú z toho najviac peňazí tak si ich radi posielajú a preháňajú rodičov. A týmto naozaj nemyslím, že treba niečo zanedbávať ale určite tiež nie preháňať. 😉

matka1989
19. okt 2016

my sme mali asi 8 alebo 9 mesiacov ked sme zacali 4nozkovat

emilia25
19. okt 2016

Ani moja si sama este nesadne aj ked uz krasne sedi.sice sa da na 4 ale to sa len hupe dopredu dozadu.inak si cela lahne a tak sa plazi okolo svojej osy a dozadu ako rak.inak moji 2 ani nestvornozkovali celu dobu sa len plazili a ukazkovo mi stvornozkoval 3 syn ale sam chodil az pomaly v 2 rokoch prvy 2 normalne kolo roka ale nestvornozkovali kazde dieta je velmi individualne.

janulka1802
19. okt 2016

môj začal v 6 mesiacoch, ale neporovnávaj, každé dieťatko je iné

janulka1802
19. okt 2016

a posadil sa súbežne so štvornožkovaním

intrograla
19. okt 2016

8 mesačný začal štvornožkovať a to sa v tom čase niektorí naši rovesníci učili chodiť. A chodiť začal ako 14 mesačný 🙂

simculllka
19. okt 2016

Ahoj,mam dve dcérky. Starsiu,teraz ma 2 roky,sme davali pasívne do sedu od pol roka. Začala stvornozkovat cca od osmeho mesiaca. Chodiť od 13-teho. Tato mladšia ma 9 mesiacov,pred dvoma týždňami sa sama posadila,ale zo štyroch,tak,ako by to po správnosti malo byt. Stvornozkovat nestvornozkuje este,robi len take tie kopulacne pohyby že sa hojda dopredu a dozadu ns štyroch. Posledné dva týždne sa aj začala platiť,teraz ma všade prenasleduje:D vidím aj pokusy o stavanie sa pri nábytku,ale este pada,neudrzi sa. Myslím si,že začne aj neskôr chodiť. Určite sa neboj,každé dieťa ma svoj cas,niektorým to trvá dlhšie,iným kratsie. Mame kamosku,ktorá začala s dcérkou "chodiť" za ruky of deviateho mesiaca a dodnes je to dievčatko tarbavejsie,casto padne,nemá takú stabilitu,akú ma moja staršia dcerka,ktorú som nechala samu od seba začať chodiť,hoci to bolo aj trosku neskôr. Každé dieťa je iné a ani dr sa nemôže vždy držať tabuliek. To mas ako aj s vahou. Niektoré deti priberaju závratnou rýchlosťou a niektoré nie su bacuľaté a už vôbec nie tabulkove a su zdrave a spokojne(napr.aj moje deti-podľa tabuliek su podpriemerne,ale za to energie maju za desať deti). Takže hlavu hore a kef vas aj dr pošle na nejaké vyšetrenia,tak to bude najskôr preto,aby ona mala čisté svedomie,že je všetko ok,aj ked nejde presne podľa tabuliek). Držím palce:D

stanulienkat
19. okt 2016

moja nestrvornozkovala, plazila od cca 10 mes, sedela sama 11 mes, chodila v 14 mes

wheelsonthebus
19. okt 2016

Kazde dietatko je individualne, ale teda na stvornozkovanie ma este casu... len nech je pekne na zemi a pride to. Moja zacala v 10tich mesiacoch a vtedy sa aj posadila, 3 mesiace sa predtym plazila a chodila "az" v 15tich mesiacoch. Nikdy som jej s nicim nepomahala, ziadny pasivny sed, vodenie za ruky. Teraz krasne beha, skace, robi kotrmelce, vsade sa vyskriabe. Ja som si z toho nic nerobila, ale vsetci mi tak sucitne hovorili, ze urcite bude skoro rozpavat, ale ani to sa neudialo, az teraz sa rozkecala😆😆😆. Je to tazke, ale svata pravda, ze neporovnavat!!!

nelamol
19. okt 2016

@eclady Ahoj, vôbec nerieš, každé dieťa je iné.... Moje dcérky obe začali štvornožkovať, keď mali cca 10 mesiacov (mladšia necelých 10, staršia 10 a pol). Staršia sa neplazila vôbec a mladšia sa začala plaziť asi týždeň predtým, než začala štvornožkovať. Na 4 sa postavila, keď mala 8 mesiacov, ale takmer dva mesiace trvalo, kým sa aj pohla. Posadiť sa samostatne vedeli len krátko predtým, než začali štvornožkovať. Chodiť začali samostatne prvá v 14 a pol mesiacoch a druhá v 16 a pol mesiacoch, pričom okolo nábytku začali chodiť približne okolo jedného roka. Z neurologického hľadiska sú obe úplne v poriadku.

Deti, ktoré štvornožkujú v 6-7 mesiacoch, sú mimoriadne pohybovo nadané. A okrem toho z lekárskeho hľadiska platí, že motorické centrum a centrum reči sa v mozgu bábätka nevyvíjajú naraz (česť výnimkám). Takže jednoducho povedané, dieťa buď chodí alebo rozpráva. Obe moje dcérky skoro a pekne rozprávali 🙂

sibalka21
19. okt 2016

Presne, kazde dieta je ine 🙂 Hej citala som vselijake clanky, ze dieta zacina stvornozkovat od 6. mesiaca... Ale moj maly napriklad zacal ked mal tusim 11 mesiacov a chodit ked mal 13 mesiacov.... Cize si z toho nic nerob 🙂

esther03
19. okt 2016

dcera zacala stvornozkovat 2,5 rocna, to uz pomaly bicyklovala 😀 Ale zato plynulo a cisto rozpravala ako 10 mesacna 🙂 A ani syn to so svtornozkovanim nijako extra neprehanal 😀 Neries, kazde dieta je ine...

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz