Kedy začali vaše deti štvornožkovať?

vera1605
5. nov 2014

Ahoj kedy zacaly vase deti štvornožkovat? Moja mala ma 8m. Postavy sa na štiry a zadnimy nôžkami hrabka hrabka a nič, sem tam sa jej podari ist aj dopredu ale potom zas hrabe, inak je šikovna velmo. Chodi ked ju drzim za ruky to od 6m. Povie mama, tata, papa, baba ked sa jej chce. Da ahoj, uroby papa, no no. Na hole brucho mi roby pfuuu.. hodi mi lopticku ked sa jej chce.

vvia
5. nov 2014

Nepamatam presne ale tusim 10ty mesiac a par dni po roku chodila, cize pohoda 🙂 a na 7mi mesiac sa ledva pretocila 😀 je to sikovnica neboj 😉

vera1605
autor
5. nov 2014

@vvia aha oki dakujem krasne 🙂 lebo svokra vravela ze by uz mala davno.

stefka33
5. nov 2014

Niektoré deti to vôbec nerobia a rovno začnú chodiť. Nerob si starosti, podľa toho čo píšeš je šikovná. 🙂

kikuleenka
5. nov 2014

Nasa tiez v 10. mesiaci, v 9. mesiacoch vsak uz sama spacirovala okolo nabytku 🙂 Trosku si to prehodila 🙂 Samostatne chodit zacala v 13. mesiacoch.

vvia
5. nov 2014

Neviem to presne schalne neskor pozriem, ale urcite skor ako 8mi mesiac to nebol, tusim 10ty.

dobromila
5. nov 2014

@vera1605 ach tie svokry. Ani jedno moje dieťa nehovorilo mama,tata, ani baba v tom veku a ani neštvornožkovalo - to je strašne skoro. A to chodenie za ruky od 6. mesiaca - to myslíš vážne???? Neverím!

ammellia
5. nov 2014

uf, no v prvom rade prestan vodit za ruku. Ak chce chodit, nech sa to nauci sama ;)

lulu369
5. nov 2014

@vera1605 Ahoj, každé dieťatko je jedinečné a každé je iné...Niektoré sa skôr chodiť, druhé rozprávať 😉 Ja to vidím aj na svojich deťoch. Dcérka začala štvornožkovať ako 7 mesačná, sama sa posadila až keď sa naučila štvornožkovať a chodiť sa pustila ako 13 mesačná. Synček sa sám posadil ako 5 mesačný, 6 mesačný začal štvornožkovať a chodiť ako 11 mesačný.
Niektoré detičky štvornožkovanie preskočia a rovno začnú behať 😉 Byť tebou vôbec si nerobím vrásky s toho čo povie svokra...Bohužiaľ niektoré osoby sa rady starajú a radia čo a ako, ale neuvedomujú si, že svojími "úžasnými" radami alebo poznámkami robia viac škody ako osohu...

tish1986
5. nov 2014

Nas zacal chodit po styroch v 7.m.Sam sa pritom naucil sediet.Teraz ma 8,5m a chodi okolo nabytku.Nic ho neucime,co sa pohybu tyka.Cim viac sa deti "vodia za ruky" tym neskor zacnu same chodit.Kazde dieta ma vlastne tempo,ktore by sa malo respektovat.Ja som napr.zacala chodit az v 15.m. 🙂

uhnakova
5. nov 2014

Nas starsi zacal svornozkovat desatmesacny, tyzden na to sa sam postavil a tyzden na to posadil. Chodit zacal 14 mesacny.

tenerifka
6. nov 2014

6 mesiacov a 1 tyzden, ale bolo to naozaj velmi skoro....

maca_p
6. nov 2014

@vera1605 moj tuto batolivu fazu uplne preskocil. jedneho dna sa postavil na zadne a zacal chodit 😉 🙂

carodejnica
6. nov 2014

Tak ja mám rekordérov, dcéra začala štvornožkovať ako 12mesačná a syn dokonca ako 14mesačný, chodiť začali dcéra v v 17mesiacoch, syn ako 19mesačný. Podľa lekárov všetko ok. 😉

gubcikova
6. nov 2014

dcérka 5 mes.3týždne syn sa plazil od 4mes.a štvornožkoval v 6mes.

mariana1
6. nov 2014

v 10 mesiaci

nikuska744
6. nov 2014

Ved je šikovná tvoja dcérka. Nad tým sa netráp, že neštvornožkuje. Môj začal v 11 mesiacoch. V 13 mesiacoch si začal sam sadať. Bude mať 14 ešte sa mi ani nepostavi na nohy. Podľa lekárov všetko OK, nohy dobré, chrbtica dobra, potrebuje čas....

olusam
6. nov 2014

My mame skoro 10.m,uz sa staviame a chodime s pomocou,ale ziadne stvornozkovanie,len sa mi da na 4.🙂

sharlotta
6. nov 2014

Obidve deti, ked mali10 mesiacov. Stvornozkovanie je velmi dolezite pre vyvin mozgu a pre koordinaciu, nie je dobre, ak dieta tuto fazu preskoci, ale su aj take deti. Casto za to vsak mozu aj rodicia, ktori bud chcu ich vyvoj nasilu urychlit (pasivny sed, stavanie na nozky, vodenie za ruky...), alebo naopak deti obmedzuju v pohybe (choditko, ohradka, caste nosenie na rukach...a pod.)

Kazde dieta ma svoj cas, ma svoju cestu. Treba im nechat volnost a nechat ich tak, nech sa snazia same. 😉

astonka
6. nov 2014

@vera1605 su deti čo neštvornožkuju...napr. aj moja dcera...stala na 4roch len sa kolísala ale nikdy nechodila...
zas obaja synovia ano cca pribl.nejak od 6mes.

melalex
6. nov 2014

Moje obidve 8 mesacne,moje krsniatko v 7.mesiacoch

devicka
6. nov 2014

každý inak 🙂 najstarší 8,5 ms, stredný 6 mes a najmladšia 10,5 🙂 všetci sú ok, každý mal svoj postup 🙂

mon29
6. nov 2014

Moja mala 5 a pol mesiaca🙂 ale kazde dietatko je ine...a hlavne to treba respektovat😉

vevesh
6. nov 2014

Moja zacala stvornozkovat ako 4 m- ale chodit az ako 16m... Ak lekar povie, ze je to ok, tak je to ok- kazde dieta ma iny cas, Svoj cas..nenahlit, netlacit - ked bude chciet, pride na to aj samo.. 🙂

vera1605
autor
6. nov 2014

@dobromila no naozaj 🙂 vseci boly prekvapeny, asi zato ze je v bezke od 5m. Mam to aj na videu, jej prve krocky.

klobucnicka
7. nov 2014

7 mesiac

sonulik1983
11. nov 2014

v 9. mesiaci sme začali štvornoškovať a v 13. chodiť. Pred tým sa jeden mesiac len šúchala po podlahe. Tiež mi svokra kade čo narozprávala. Ako vraj moje dieťa nebude štvornoškovať, lebo ani jej deti neštvornoškovali /pretože robila všetko pre to aby čím skôr chodili/ a že akonáhle sa vedela sama postaviť ma poúčala, ako ju už mám učiť chodiť. Nerobila som to, proste som si povedala, že to nechám na malú, nech sa sama postaví a urobí prvé kroky. Tak aj bolo. Jedného pekného dňa sa postavila, urobila dva kroky, o tri dni päť a za dva týždne sme išli pekne spolu peší do obchodu. A zvládla to bez učenia, bez bežky, bez akýchkoľvek pomôcok na chodenie, dokonca ani chrbát som nemusela ohnúť. Nemala problém s padaním, vie sa sama postaviť. A hlavne nenaplnilisa svokrine slová však počkaj keď začne chodiť, potom uvidíš čo to je. Takže milá mamička, podľa mojich skúsenosti: Nerieš čo kto povie a nechaj dieťa nech samo sa spustí štvornožkovať, či dnes alebo o mesiac, a nerieš ani chôdzu nech si svokra mele svoje.

hiphop_stawa
12. feb 2015

my sme sa asi v 7m dali na štyri,lenže na podlahe sa mu šmýkalo takže vždy ked sa chcel pohnut, šuchol sa na brucho.ale behom mesiaca sa to naučil.ale vedel už sedeť aj sa postaviť a pohybovať popri nabytku..prvé samostatné kroky spravil este nemal 10m.dnes ma 11m a lieta ak šarkan dokonca aj utekať vie keď mu poviem :"keď ťa chytím tak ťa zjem" 🙂 ..no a kedže čakam druhe som rada že už chodí.do leta to hadam vycibríme a nebudem potrebovať dva kočíky.bude stačiť "sajdka"

siska53
12. feb 2015

@vera1605 syn ako 9,5m..,dovtedy sa od 6.m.plazil..a este v 9.m.sam zacal "chodit" tlaciac si pred sebou taburetku...dcera..hm..o dost neskor... Asi okolo roka..
Ale kamoskin syn tuto fazu preskocil.

@hiphop_stawa ja som zvazovala,ze kupime sajtku,no nakoniec sme nekupili..syn zacal chodit ako 11m.a do narodenia dcerky sa tak vypracoval (doteraz skor beha ako chodi), ze sme len na dlhsie cesty,ked sme sa ponahlali,pouzili staru buginu. Mam deti s 2r.rozdielom.
Ak by to bolo naopak,tak sajtka,ci surodenak by bol nevyhnutny, dcerka zacala chodit az po 18.m.,teraz bude mat o cca 2m. 3roky a stale ju viac rozvazame. Ma slabsi svalovy tonus,tak neviem,ci nechce alebo nevladze.