Kedy začali vaše deti štvornožkovať?

babulka82
20. feb 2014

Kedy začali vaše deti štvornožkovat a potom bežkat po dvoch? Ako dlho im to trvalo?

luba28
20. feb 2014

@babulka82 moja dcera vobec nestvornozkovala,..rovno sa postavila a sla popri nabytku,..pustila sa chodit v 12 mesiacoch,..syn stvornozkoval od 9 mesiacov a chodit zacal v 16.mesiacoch,....

melalex
20. feb 2014

Prva dcera zacala liezt 8 a pol mesacna a chodit ako 13 a pol mesacna a druha dcera zacala liezt ako 8 mesacna a chodit zacala ako 12 a pol mesacna.

babulka82
autor
20. feb 2014

@luba28 naš štvornožkuje od 7 a pol mesiaca,teraz ma skoro 10 a bežka popri nabytku ale za ručky nechce ist,hadže sa na kolena 😉tak ma to zaujma🙂

luba28
20. feb 2014

@babulka82 nas za ruky tiez velmi nechcel,ale za jednu siel,....

carodejnica
20. feb 2014

@babulka82
Dcéra štvornožkovať začala ako ročná, chodiť v 17 mesiacoch.
Syn začal až ako 14 mesačný štvornožkovať, má 18 mesiacov a ešte nechodí, ale je to asi na spadnutie.
Inak sú ok, len pohoďáci. 😉

mimikas
20. feb 2014

@babulka82 moj zacal lozit ako 8 mesacny, stavat sa ako 11 mesacny a sam chodil ako 14 mesacny. Vodenie za obe ruky sa velmi neodporuca, dieta zacne chpdit aj same ked bude na to pripravene 😀

babulka82
autor
20. feb 2014

@mimikas to važne? 😕 ved sa odjakživa deti vlačili za ruky 😒 inak tento naš synko je taky samouk ,on všetko zvladol sam a ani neviem kedy a ako .Teraz sa trošku pušta medzi stolom a sedačkou je taka medzera cca 40cm a tam sa podopiera rukami a ide.

henikav
20. feb 2014

@babulka82 syn nestvornozkoval vobec, v 14tich mesiacoch sa zrazu postavil a zacal behat, dovtedy len sedel a krical aby sme ho preniesli kam chcel ist. Dcerka stvornozkuje od 9 mesiacov a priblizne odvtedy sa aj stavia na nozky, ale zatial len popri nabytku, ma 10 a pol mesiaca, sice sa pusti aj sama ked niekam chce ist, ale po dvoch krocikoch sa zlakne a rychlo si sadne 😀 😀 😀

kitty88
20. feb 2014

@babulka82 moja zacala stvornozkovat v 9 mesiacoch, zhruba v tom case sa aj prvykrat postavila, nasledne zacala pomalicky chodit popri nabytku, no sama sa pustila, ked mala 12,5 mesiaca. s tym vodenim za rucky je to pravda, ked uz, tak za jednu, ale az vtedy, ked uz dietatko vie viac-menej udrzat rovnovahu... ja som moju nikdy nenutila chodit za ruky, ona ani nechcela, lebo sa hned hodila na zem 😀 na vsetko prisla sama, ono sa aj hovori (alebo teda niekde som citala tusim), ze najviac detom pomahame tym, ze im nepomahame 😉 takze netreba to vobec silit, dieta sa same pusti, ked bude pripravene 😉

ichbinich
20. feb 2014

Vobec 😉 Aj syn, aj dcera sa suchaju po zadku...
Zacalao to niekde v 8 mesiacoch myslim u oboch (materska demencia 😅).
Syn zacal samostatne chodil niekde v 15 mesiacoch, ale s pomocou skor.
Dcera ma 11 mesiacov a stavia sa, kde sa jej da, uz sa pokusa sama stat, popri nabytku spravi par krokov, aj s pomocou.

simca06022011
20. feb 2014

vobec... nikdy... plazit sa zacala cca 7mesacna, sama zacala chodit vdaka starkemu cca 14-15mesacna :P Popri nabytku chodila alebo ked som ju drzala trochu ale nic moc :P

zdenus11
20. feb 2014

@babulka82 syn nechodil po štyroch vôbec, rovno na dve na 9 mesiacov okolo nábytku, pustil sa do chodenia na 12 mesiacov, dcérka štvornožkovala od 6 mesiacov a chodiť začala tiež na 12 mesiacov ako syn.

kofoluska
20. feb 2014

@babulka82 Krpec sa plazi asi od piatich mesiacov, je na styroch, ale nie je to klasicke lozenie, skor plazenie. Dnes zacina skusat normos lozenie. Hlavne ze uz od silvestra chodi (to mal pat mesiacov). :D Samozrejme drzime ho za ruky, ale proste chodi - a taku rychlost vie nahodit ze az.

euka210
20. feb 2014

v 9m zacal lozit, chodil akolo nabytku v 10m a na rok chodil uz sam

maryennn1
20. feb 2014

my máme 6 a pol mesiaca a od minulého piatku štvornožkujeme, normálne sa bojím, či o týždeň nezačne chodiť 😀

veriiii
20. feb 2014

stvornozkovala ako 6 mesacna, 7 mesacna sa pomaly ucila stavat ,a potom az do 12 mesiacov len stvornozkovala a chodila okolo nabytku, po 12 mes.zacala par krokov sama,ale vzdy sa potom hodila na 4.,,uprednostnovala stvornozkovanie pred chodenim...v 14 zacala samostatne chodit..Hovori sa,ze deti,co su dobre v stvornozkovani, tak moc chodit nechcu..o mojej to platilo na 100%😀

nimika
20. feb 2014

môj mal 8 a pol mesiaca

nicicka
20. feb 2014

nasa ma 12mes. a nestvornozkuje, len sa plazi, zacina chodit bez pomoci...

lucikaa
20. feb 2014

tak nasa mala tiez zacala stvornozkovat ako 7,5m, postavila sa ako 8m. Tiez nechcela chodit za rucku, tak som to nesilila. Az ako 10,5m mi dala rucku a isla. A tyzden pred 11m zacala chodit sama bez pomoci.

winka99
20. feb 2014

stvornozkovat zacal az potom co sa naucil chodit 🙂 niektore deti to preskocia, uplne vynechaju a niektore sa namiesto stvornozkovania posuvaju v sede po zadku 😀 neverila by som, ale videla som to na vlastne oci na videu 🙂

niki236
27. feb 2014

moja prvá dcéra neštvornožkovala vôbec a chodiť začala sama 10mesačná .... druhá dcéra má teraz 8 mesiacov a ešte neštvornožkuje ale už sa stavia na nôžky

kaaaty
27. feb 2014

@babulka82 ahoj syn zacal v 9 mesiaci, naucil sa tak ze sme mu gulali lopticky a on ich nahanal. V 11 sa pustal chodit, ked spadol, dostvornozkoval k opore aby sa postavil. Sam sa postavil v 14 mesiacoch teda bez opory. Nechcel chodit za rucicku, co bolo super aspon nas neboleli krize.

uhnakova
27. feb 2014

Nas maly zacal stvornozkovat 10 a pol mesacny, chodit bez pomoci 14 mesacny 🙂

andrylm
27. feb 2014

moja dcera na prelome 7-8 mesiac,moj syn vobec ten sa len plazyl ako psicek a posuval sa rukami 🙂

chjulia
27. feb 2014

@babulka82 obidvaja synovia štvornožkovali od 6. mesiaca, od 8. chodili okolo nábytku a tak a samostatne začali chodiť od 10. mesiaca

mimik79
27. feb 2014

my stvornozkujeme od 9 mesiacov a chodime od cca 13 a pol. Ozaj nevodit za ruky, dieta sa same pusti chodit ked sa na to bude citit a bude dost silne, nech si len pekne cupka popri nabytku, stene

adagoa
27. feb 2014

Nasa mala zacala 4-nozkovat ako 10,5 mesacna (dovtedy sa plazila), chodit samostatne ako 14.5 mesacna (do priestoru, bez akejkolvek pomoci).

erifl
5. mar 2014

naša začala keď mala 7 krásne štvornožkovať, teraz máme 10 postojí už pekne sama ale ešte sa bojí pustiť, s chodítkom už chodí pekne 🙂

alexis617
18. mar 2014

ahoj môj najstarší Darius chodí od 9 mes a štvornoškoval od 13 mes.,Alexis štvornoškoval od 8 a chodí od 11 mes.,a naše najmenšie štvornoškuje od 7 a chodí od 10 mes.,to vieš každé dieťa je iné neurologička mi povedala ,že pre mozog je lepšie najskôr štvornoškovať a potom chodiť ale asi každá máme nato svoj názor 😉

rusanu
18. mar 2014

Mám synčeka, skoro 7 ročného a dcérka bude mať 3.apríla rôčik - ani jedno dítko neštvorkovalo ani sa nijako neplazilo , rovno na nôžky .... dcérka už za ruky lieta ako kométa, sama ešte nie. Syn sa pustil sám v trinástich mesiacoch . A teraz je intelektovo nadaný a v priebehu roka ukončuje dva ročníky / 1. a 2. / 🙂