Kedy vám deti prestali robiť scény na verejnosti?

2. jún 2024

Ahojte. Prosím vás co ste skúsenejšie mamičky alebo co mate staršie deti...kedy vam deti prestali robiť scény na verejnosti..hadzanie sa o zem, plač...kedy to prešlo?

zuzinka888
2. jún 2024

Po 3 rokoch uz vefel povedat co chce/ nechcea dalo sa s nim dohodnut. Ostalo uz len pri placi a teraz ked ma 5 tak nafucany vyraz a zatate paste a dupot slona🤣🤣

kaktusik007
2. jún 2024

ma 14, ale scenu v obchode ci na verejnosti dokaze urobit stale 🤣🤣🤣

autor
2. jún 2024

@zuzinka888 hmm čiže ta komunikácia je kľúčom..

viestta
2. jún 2024

@kaktusik007 myslim si, ze v istom veku naberaju tie sceny na "kvalite". Vrieskajuce dieta leziace v ulicke v supermarkete je v taky cas len mila spomienka

mane01
2. jún 2024

Moje deti to vobec nerobili. Ak zacal syn mrncat napriklad v obchode pre nieco, hned som pustil kosik na zem, ze ideme prec teda. Kazdu scenu som hned utala tym, ze som odisla. Ked uz boli skolkari, ziadne sceny ani nerobili. Nebolo preco. Ale! Mali sme denny rezim, vedeli, co sa deje a ak som chcela niekam ist, vzdy som im to dopredu povedala, asi tri krat. Aby sa na to vedeli nastavit. Sceny robia casto deti, co vzdy nieco dostanu len aby boli ticho. Kamoska s malou ani do obchodu nemohla ist. Moji chodievali kludne aj do hrackarstva bez toho, aby nieco dostali. Vzdy sa pytali ist sa pozriet a dodali naucene: ale nic nekupime.

lenkakravcova
2. jún 2024

Dnes to začalo a aj skončilo. 3x sa rozcapila v obchode na chrbát s pišťaním. Dva krát som ju dvihla. Tretí krát dostala po zadku. Už to nezopakovala. 🤣
To isté aj u predchádzajúcich deti. Deti robia len to, čo im dovolíš. Treba stanoviť hranice jasné a nebudeš mať problém. 🙂

jana_eyre_2
2. jún 2024

U nás scény (ale že fakt veľmi silné scény) robil len najmladší.. okolo 4rokov to začalo byť viac a viac sporadické, v 5tich už veľmi zriedkavé.. teraz sa vie len riadne nasrať, ma 7 niečo po mne zakričí, potom skrotne.. (situácie sú rôzne, nepíšem o obchode a hračkách)

(No a už čítam že scény robia deti čo vraj veci dostanú len aby boli ticho.. tak úprimne môžem povedať že toto som nikdy, nikdy nerobila.. všetky moje deti mali vždy (!) hranice, nikdy z nich nepolavujem, na všetko deti pripravujem dopredu.. LENZE toto sú povahy.. impulzívne , vybuchujuce.. toto pochopí len človek čo má také dieťa doma.. na povahe matky nemajú žiadne, alebo minimálne zásluhy.. ale je mi jasné že tomu nikto neuverí, kto nemá skúsenosť)

viestta
2. jún 2024

@mane01 moj si nikdy nic nevytrucoval a aj tak sme si nejake sceny uzili. A neboli to sceny v obchode, bohate stacilo aby som mu nedovolila ist po tej strane chodnika, po ktorej chcel a uz bol plac a krik. A paradoxne, hrackarstva ho nikdy nedojimali, ani keksiky v obchode. U nas sa 99,99% scen udialo mimo obchodov.

zitaje
2. jún 2024

Je rozdiel scéna a scéna. Scény typu "chcem niečo a budem vrešťať, kým mi to nekúpiš" sme nepraktizovali, ale jedno moje dieťa chytalo hysáky z prestimulovania. Tam nepomáhalo zhola nič, ak sa to stalo doma, už vedela, že najlepšie je odpratať sa do prázdnej izby, vonku sme sa utiahli niekam kým to prešlo... Okolo 5-6r. to prešlo, alebo teda neskôr sa tie meltdowny začali prejavovať inak.

zitaje
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
2. jún 2024

pri starsej dcere som si klopkala vzdy po cele, ked som videla v obchodoch trucujuce deti, hovorila som si, aki su to neschopni rodicia, ked maju take deti, ze nedokazu vlastnemu dietatu stanovit hranice. moje prvorodene dieta nikdy, zopakujem nikdy ziadnu scenu nikde neurobilo. vzdy sme vsetko krasne vykomunikovali, vysvetlili a sceny sa nekonali. ja som sa vsade chvalila, aka som ja super matka, lebo moje dieta netrucuje. ale Panbozko mi to teraz pri mladsej aj s urokmi pekne-krasne vratil! mladsej mozem 12000x denne nieco povedat, ukazat, vysvetlit, aj nakreslit. 0 bodov- zatial nic nezabera. hadze sa o zem pravidelne, kde to na nu pride. a do istoty, aj starsia, ehm, uz 15 rocna si nedavno z trucu sadla na parkovisko na obrubnik, lebo nebolo tak, ako ona chcela.

viestta
2. jún 2024
bubuzu
2. jún 2024

Záleží o akú scénu ide. Lebo sú deti, ktoré keď nevedia vyjadriť, čo potrebujú, tak spustia krik. Alebo často je to kvôli únave napr. keď rodičia po škôlke ešte ťahajú dieťa na nákup, alebo po návštevách. Krik kvôli niečomu, čo dieťa chce, sa dá celkom jednoducho vyriešiť ešte. Napr. ak to dieťa robí, tak ho do obchodov jednoducho neťahať. My sme nikdy s deťmi nechodili po hrackarstvach, lebo ani my tam nechodime. Darčeky pre deti kupujem cez net, presne to, čo chcem a nie nejakú náhodnú vec, ktorú niekde akurát majú. Ani na nákupy sme syna bežne nebrávali, keď bol malý. Takže, keď sa to raz za čas stalo, nemala som problém mu kúpiť niečo, na čo mal akurát chuť. Lebo však aj ja som si niečo dobré pre seba kúpila. Ale popravde ho to často ani nenapadlo. Ale teda, komunikácia je kluč. Pochopiť, prečo to dieťa robí a vytvoriť podmienky, aby to nerobilo. A zároveň rešpekt voči jeho potrebám. Čiže, keď viem, že sa hádže o zem pri odchode z ihriska, tak mu dám čas, zmieriť sa s tým, že odchádzame. Dokončiť,čo potrebuje. Skúsiť nejaký rituál na rozlúčku s ihriskom. Vyjadriť mu,že ho chápeš a že nabudúce zas prídete a budete robiť to a tamto.

katka700
2. jún 2024

Nepoteším ťa 😥 Napriek všetkým snahám a trpezlivemu vysvetľovaniu (zopár rokov to fungovalo) sa tie scény akoby pretransformovali z "hádžem sa o zem" na "argumentacne ťa prevalcujem" . Bud pristúpim na jeho hru čiže 3hodinovu debatu o "nesmrteľnosti chrusta" alebo zahrám "hysak mamu" 😂

bubuzu
2. jún 2024

A ešte ma napadá, že rýchlo fungujúce riešenia tipu, dám mu po zadku a už to neurobí, v skutočnosti nič neriešia, robia to len ľudia, ktorých nezaujíma, ako sa ich dieťa cíti a čo v skutočnosti potrebuje. Chcú mať len kľud, tak to vyriešia takto. A ja beriem, že sú rôzne, náročnejšie deti a občas má každý toho veľa, ale to dieťa tu samo nevyskocilo z klobúka. Niekto ho chcel, tak by mal aj popracovať na jeho pochopení a normálnej výchove. Raz sa mu to totiž vráti.

tehotna40
3. jún 2024

@katka700 presne toto mam zo starším! "LEBO... ALE...LENZE ",nasleduje za každou vetou a vždy musi mat posledné slovo, ale ako male dieťa nerobil nejaké extra scény.
Dcéra toto začala robiť nedávno, okolo troch rokov,prvý krát som v obchode zostala úplne vyjavena, skoro zbúrala obchod za KVETINKOVU MUCHOLAPKU!!!!!! Nedala si povedať, že to nieje hračka, ale neustupila som. Robí to aj vonku, keď chce ešte niekam ísť ale uz musíme ísť domov, dokáže vrieskat celu cestu ale vždy ju nechám, podľa mňa je základ neustupit lebo si začne všetko takto vydupavat. Keď ju prejde hysak, vždy sa o tom dodatočne porozprávame, a ona to aj chápe ale sa cíti v tej situácii taka ukrivdena, že to musí dať zo seba von. Uvidíme, aky bude najmladší 😀 držím palce a prajem veľa trpezlivosti

zuzulka558
3. jún 2024

Nerobila mi to ani staršia a nerobí ani mladšia raz začala keď bola malá a teda vedela ze si to nemôže dovoliť momente som išla domov a nezapla ani rozprávku aby mala dôvod teda ak chce vyvádzať, radšej sa hrala so mnou by nepohla, mladšia skúšala pred rokom , ale nepochodila hneď som zakročila odvtedy mám pokoj nepomohlo by jej výstrajať,,, pekne mi povie a nepiští

andreatytler
3. jún 2024

Syn zacal ked mal asi rok. Teraz ma 4 a v obchodoch, alebo pri odchode z ihriska uz neplace, to skoncilo ke mal asi 3 roky, ale ked ideme domov zo skolky tak je pretazeny a vtedy niekedy place.
Naucila som sa to nebrat tak ze mi robi sceny na verejnosti.
Je len prilis maly aby dokazal tie emocie hnevu a frustracie zvladnut inac ako krikom a placom. Za tie 3 roky mal velmi intenzivny trening autoregulacie a ja som sa naucila s nim lepsie komunikovat.

20erika07
3. jún 2024

Prvorodeny žiadne hysaky nikdy nemal, flegmos od narodenia. Druhorodena to potiahla aj za neho 🙂
Boli to zaujimave chvile, "nervove zrútenia sa" , litre potu 😆 ked si trepkala na zemi nie ako dama koncatinami hore dole a vrieskala operu, bud sme odchadzali hned prec alebo som sa od nej vzdialila ,ze na toto divadlo sa pozerat nemienim. A ked nie je divak, nie je ani divadelne predstavenie. Pochopila. Zlepsovat sa to zacalo od 3.roku jej života a v 4.roku uz nikdy ziadny hysak nikde ,ani doma ani von ,nic, uťalo nadobro.

macekovam
3. jún 2024

Nikdy to nerobili.maju 16 rokov tak dúfam že nezacnu

jajumiba
3. jún 2024

Syn nikdy.... dcera to skusila keď mala 3,5 roka, ale doma , nie na verejnosti. Odniesla som ju z kuchyne do izby a povedala som jej -v klude.... "Keď prestaneš vrieskať a budeš dobrá, môžeš prísť za mnou do kuchyne" ...do 5 minút, prišla , vzlykajúc "už som dobrá"...odvtedy nič...

vevesh
3. jún 2024

Ja som sa vzdy hadzala na zem uz pred 40 rokmi🫣nastastie to tiez preslo😇 a podedilo to po mne moje najstarsie dieta- to sa hodilo o zem aj, ze banan je zlty a kamene nie su doatatocne rovno ulozene a nepomahalo nic. Ani dohovor, ani ignoracia, ani jedna vychovna na zadok, ani odchod domov. Mladsi surodenec vzdy len na nu cumel. Casom som len pri nej stala a povedala, ktory kut este ma vytriet🫣🫣🫣Az raz dostala vyprask, lebo madam sa rozhodla hodit prave na stvorprudovke. Uz to viac krat nespravila. Cize vekovo okolo 4-5 rokov. Jej surodneci vobec nemali take eskapady...🙃

ivik4
3. jún 2024

Asi v 5 rokoch
Ked mal 2 bolo to najhorsie ,pamätam sa ako sme jedno leto skoro stale trcali doma lebo mlady pan vrieskal ako besny kludne pol hodiny akonahle sme vysli von. Za hocico , stale 😶.. ale az tak ze sa dusil revom
Fu,nikdy viac toto zas prezit

martul
3. jún 2024

ešte nezačali, najmladší má 16.

sense
3. jún 2024

Aj moja bola taka jedinú scénu raz urobila doma, vtedy som ju prekročila a odišla do spálne sa ukludnit aby som nevybuchla a viac to neurobila.... Teraz ma 11 a teda na verejnosti scéna nebola ale doma ma občas také tiky ze ju treba veľmi rýchlo územní... Našťastie ešte to funguje uvidíme co príde o 2-3 roky 😂😂😂

alias313
3. jún 2024

Pri synovi som toto nepoznala...nerobil nikde cirkus,bol rozumný....Pri dcére,čistá katastrofa...Raz sme išli na jarmok sa prejsť,mohla mať asi 4 roky,vyspata,najedena pekne sme sa väčšia rodina vychystali a išli...prvý stánok balony-samozrejme hneď chcela,tak sme jej vysvetlili,že sa ideme prejsť,ideme na kolotoče a tak a potom uvidíme,no nieeeeee ona chceeee hneeed. Rev na cele mesto,švagriná ma takú super výchovu,zobrala ju bokom a vysvetlila jej to asi 10x...nič stále rev...tak sme sa pohli ďalej,dieťa popri nás ako by ju z kože drali. Oproti išla rodinka,3 deti, taka na pohľad eko bio raw rodinka,deti v šatke..Mama z tej rodinky sa pri mne zastavila a oznámila mi,čo som to za matku,že také dieťa nútim chodiť,že či nevidím ako plače,že dieťa je viditeľne nevyspate a že to je na socialku...Ja som skoro odpadla,na to, aká som povaha som jej len slušne oznámila,že dieťa je vyspate, len nedostala to co chcela..Do toho sa obul jej muž,všimla si to naša skupinka a ľudia, skoro sa tam bitka strhla😀😀😀Odvtedy keď robila cirkus tak sme sa zvrtli a šli preč,niekde na boku sa vyhucala,ukludnila a šli sme dalej😉 A prešlo to časom co ja viem možno rok bol taky na prášky. Aj teraz sa vie strašne oduť,a ide si stále svoje,poviem nie,ona áno a tak dookola.Ale už sme bez tých viditeľných scén.Neviem ci je to o výchove,obidve deti vychovávam rovnako,ale na dcéru neplatí dokopy nič,ani pochvaly,ani zákazy,ani príkazy,ani chvalenie,ani po zadku. Ona ma proste všetko na salame 🙄

mikadooo
3. jún 2024

Tak malý má šesť a posledná scéna bola vo štvrtok 🤔. Uvidíme... Ja už proste idem ďalej a on si dupe a vreští a rozkazuje, nech je jasné, kto je tam šéfo, celé ihrisko kuká s otvorenou hubou. Ja už nemám nervy na to, mám 40+, predošlé dve decká s tým sekli okolo 4 rokov, ale tento jeden proste hádam do puberty vydrží a potom chytí druhý dych, alebo nvm. Ja už proste mám na háku, keď potrebujem ísť domov, tak idem domov. Proste odídem, potom sa vrátim a on pochopí, že naozaj ideme domov, tak na druhý krát síce tiež vreští jak pavián celú cestu domov, ale aspoň už ide. Lebo ťahať domov ho teda nebudem, nie som ochotná.

nevenka
3. jún 2024

@mane01 no ja keby som odisla, tak scena je aj preto. A aj preto bola scena, ze "ona nevie, ako ma prestat revat" 🤣

anavixy
3. jún 2024

Samozrejme, ze komunikacia je klucom. A to, ze dieta aj rodic vedia rozpravat bohuzial nie je zaruka toho, ze vedia aj komunikovat. Dieta sa musi naucit spracovavat svoje emocie a casto to nevedia inak, nez tym, ze sa hodia o zem. Rodic by mal dieta naucit pracovat s emociami, ale ako, ked ani on sam to mozno nevie? Akurat my sme dospeli a vieme sa (niektori) viac regulovat. Najhorsie na tychto scenach je ale reakcia okolia a to je aj to, co rodica najviac vyburcuje k nie prave spravnej ci efektivnej reakcii (ci uz je to krik, ci bitka ci ine hrube zaobchadzanie), ked sa scena stane v sukromi, bez svedkov, na prazdnon ihrisku, rodic reaguje primeranejsie a pokojnejsie, nez ked ludia doslova cumia a treba im ukazat ze dieta mi neskace po hlave… Podla mna je to situacia velmi psychicky narocna pre rodica aj dieta a pritom je to nieco co zazila alebo zaziva vacsina rodicov a nie je to nic za co by sa mali hanbit a rychlo utekat domov lebo “sa nevies spravat”.

vevesh
3. jún 2024

Inac pri tejto teme mi napadne jedno viralne video, kde otec na letisku pri checkine taha svoju 8-12r. rocnu dceru za ruksak po zemi, ktora ocividne so zalozenymi rukami trucuje...😆😆😆