Kedy urobilo vaše dieťa prvý krok?

yashmin
3. apr 2012

Ahoj chcela by som vedet kedy Vasi mrnusi sa postavili a spravili prve kroky?moj mrnus sa postav pi taburetku a si ju posuva dopredu ale ja mu to nechcem dovolit lebo je to podla mna strasnr skoro...volala som aj s dr ona povedala ze mu to mozem dovolit pokial to robi sam ale aj tak... choditko nepouzivam..co vy na to?

junovka
3. apr 2012

je to vsetko v pohode.Kazde dieta ma svoj rytmus vyvoja...moje tiez sa stavali cca na 7 mesiacov 😉

petkave
3. apr 2012

Ak to takto urobí sám, nechaj ho. Môj malý sa postavil sám v 8. mesiaci, v 9. chodil okolo nábytku, v 10. už samostatne chodil. Tiež som ho nenútila, sám si to takto "vymyslel". 😵

vanessm
3. apr 2012

Mne sa moja postavila v postieľke v úsmych mesiacoch, ale samostatne chodiť až v 11 mesiacoch. Ak to robí sám, tak mu to kľudne dovoľ, cíti sa na to silný, skôr nesúhlasím s vodením za ruky.

ziza55
3. apr 2012

v15tich mes prvy krocik a 2tyzdne nato zacal sa chodit 🙂

cikyta
3. apr 2012

Tiež mi v tom veku už stála a v 8.mesiacoch sama chodila. Nepomáhala som, nezakazovala som. Robila to, čo chcela a čo sama zvládala. 🙂

janka2307
3. apr 2012

my sme sa postavili v postielke poprvykrat uz v 6mesiacoch a samostatne chodíme od 10,5mes 🙂

pimpulienka
3. apr 2012

Pred dovršenim 12 mesiaca prešla sama asi 4 krôčky..

bodka13
3. apr 2012

Doktorka ti radí dobre 🙂 ak to naozaj robí sám môžeš mu to dovoliť,myslím,že aj tak ho nijako k zemi neprilepíš- máš šikovného drobca 😉
-mladší syn chodil sám od 10,5 mesiaca....najskôr asi od 6 mes. iba štvornožkoval,potom sa vždy pri nejakej opore(nábytok,posteľ,stena,..) postavil a prešiel tak,že sa pridržiaval...robil to sám,nenútili sme ho ani nebránili 😉 ...no a potom sa zrazu rozbehol 😀

ludka77
3. apr 2012

Moja mala už v 9mesiacoch chodila sama. Mala som z toho šoky, keď taký malí špunt všade behal sám, ale tak čo už 🙂 najhoršie bolo, že nechcela dať ani ručičku, lebo tam mala asi pocit, že ju obmedzujem 🙂 Ale mamka hovorila že obe (aj so segrou) sme už v 9 mesiacoch tiež chodili. Tak ja si myslím, že keď to skúša sám od seba nechaj ho. Skús mu kúpiť také behátko čo si tlačí pred sebou

zdenocka
3. apr 2012

Myslim, ze na jeho vek je to uplne v poriadku, ze zacina stat a chodit popri nabytku, alebo ze si posuva taburetku 😉 . Nas sa prvy krat postavil v postielke, ked mal 6 mesiacov a 1 tyzden, a teraz uz pomalicky zacina cupitat popri nabytku, ale zatial velmi neisto a opatrne 🙂 .

ivett1
3. apr 2012

@yashmin ahoj...aj moji okolo toho ôsmeho mesiaca postávali pri nábytku a obchádzali okolo, pričom sa pridržiavali...a už v jedenástich mesiacoch aj sami bežkali, ja som ich nenútila...chceli to...a mimochodom, nebola to až taká výhra, lebo som musela stále za nimi pobehovať, aby sa príliš nepoudierali, keď padali na zadok🙂...ale, nedávno tu bola podobná otázočka😉 a je tu kopec podobných tém....mrkni aj tam, keď budeš mať viac času ...
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/prve-kroky-v-8-mesiaci-zacalo-vase-dieta-tak-skoro/
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ako-dlho-t......
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/kedy-zacali-vase-deticky-chodit/
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/kedy-zacali-vase-deti-chodit/
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/v-kolkych-...
https://www.modrykonik.sk/forum/kam-s-detmi/kedy-ste-zacali-chodit-na-pieskovisko-a-kam/
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/kedy-zacalo-lozit-stat-a-chodit-vase-dieta/

sandrika1986
4. apr 2012

Moja dcérka začala samostatne chodiť, keď mala 12 mesiacov. 🙂 Každé dieťa je iné, každé si určuje samo, kedy začne chodiť a pod. 😉

michaella7
4. apr 2012

Môj syn prvý samostatný krok urobil ked mal 8 mesiacov,ale bez pomoci začal chodiť ked mal 9 mesiacov..Ale každé drobčiatko je iné 😉 známej syn urobil prvý krôčik ked mal 14 mesiacov a ked mal 15 tak začal chodiť sám...Ale šikovníčka máš doma 🙂

gubcikova
4. apr 2012

v 7mes.sme stáli,v ôsmich za jednu ruku a v 9 sama

betina1984
4. apr 2012

V 7.mesiacoch za dve ruky, v 8.za jednu a v 10.sama

kukucg
4. apr 2012

@yashmin nevidim dovod preco by si mu nemala nieco dovolit co sam robi, dieta netreba nasilu nutit sediet ci chodit ked na to nie je pripravene, ale ani mu branit ked pripavene je len sa ti to zda skoro. Respektuj ako sa tvoje dieta vyvija a podporuje ho. Moj syn zacal chodit v 7m za ruku v 9 mesiacoch uz behal uplne sam, ma 5 rokov a nic mu nie je 😕 😅 😅

poleva
4. apr 2012

chodíme od 11.mesiacov

irriss
4. apr 2012

Moje deti jak se rika: "utekly roku"..ale nezavodili jsme s casem 😉

danielaviki
4. apr 2012

kedy sa prvy krat postavil sa nepamatam ale uplne sam sa pustil a zacal chodit 1 den pred svojimi prvymi narodeninami 🙂

aninka30
4. apr 2012

bez pomoci zacal chodit od konca 10m.

monhla
4. apr 2012

Samostatná chôdza od 10. mesiaca a začala s tým sama - my sma ju ani za ručičku nevodili. Sama si to vaskúšala najprv popri nábytku, potom krok-dva sama a potom začala samostatne chodiť. Ak necháš vývoj na dieťati začne chodiť vtedy, keď si to samé uzná za vhodné 🙂 . Ver mi ak začne chodiť už ho nasilu neposadíš 😀

cudo
5. apr 2012

ja som sa rozhodla moju vobec do nicoho nenutit a ukazat jej ze pokroky musi zvladnut sama. sediet zacala v 6tich mesiacoch a to jej zostalo az do 11stich odkedy lozila, v 14stich uz lozila kralovsky ale stale som nedavala ani choditka ani som ju za rucky neucila chodit, hoci ma k tomu mnohi pobadali no a v 15stich zacala chodit. Za tyzden uz prejde so mnou do obchodu a kocik len tlacime, vie sa postavit ked spadne, naucila sa chodit sama, bezpecne po schodoch, hore postojacky ale pridrziava sa steny, dole po brusku a pomalicky, noodbieha odo mna ako ine deticky, ktore chodia skor, kedze je uz v obdobi ked si uvedomuje realne strach a boji sa utiect od maminy.... a celkovo si dava pozor na seba viac ako keby si davala v 12stich mesiacoch..takze som rada ze chodi neskor, myslim ze je na to viac vyzreta....inak sama zvladne vyjst na smykalku a zosmyknut sa pricom pochopila ze na konci musi brzdit nozkami aby nespadla do piesku... a to je len tym ze zacala pouzivat mozog skor ako nozicky

luciferkax
6. apr 2012

Ked to chce robiť sám, tak ho nechaj :D môj napr. chodil okolo nábytku a staval sa od 9 mesaica, ale doterza nechodí sám, teda urobí pár krôčkov, ale nechodí s istotou :D pár krokov a báááááááááác :D :D :D a to má už pomaly 14 mesiacov :D

malinkaaninka
7. apr 2012

prvy krat sa postavil v 9.mesiaci.skúšal chodiť od 12.aj chodil.ale tak seriozne bez podkyňania od 14.mesiaca
všetko to bolo o tom,že chytro chytro a nekukal pred seba.tak ho švihlo o zem a rýchlejšie bolo dopraviť sa po štyroch.bože to boli časy.

nelicefo
8. apr 2012

Samostatne zacala chodit v 13.mesiacoch.;-)

mape
9. apr 2012

Nasa zacala chodit sama bez pomoci v 10. mesiacoch

ladytt
9. apr 2012

Môj sa tiež postavil v 7. mesiaci a potom sa snažil pohybovať popri nábytku, ale chodiť bez opory začal až v 11.mesiacoch. Nepoužívali sme žiadneho pavúka, nevodili za ručičky... podľa mňa treba nechať na dieťati nech si určí tempo.
http://najmama.aktuality.sk/clanok/225355/chodi...

beruska.zuzanka
9. apr 2012

Naša vrtuľka okolo nábytku chodila, keď mala okolo 10 mesiacov a prvý úplne samostatný krok, že postavila sa zo zeme a chodila bol v 14,5 mesiaca 🙂 nechodila ani za ruky, ani v chodáku, chodák nemala a za ruky nechcela, ona všetko len sama sama sama 😀

A ak chce Tvoj už teraz, nebráň mu 😉 zrejme je už dosť silný a aj rozumný, že vie čo a ako a chce skúšať, nebrzdila by som jeho snahy, iba mu buď na blízku, ak by dačo 😉

lolinko
3. aug 2013

Ahojte
Aj ja sa chcem spytat ohladom prvych krockov.. Moj syn bude mat o dva tyzdne jeden rok a este nechodi. Z toho nemam ani depku, ale pomaly zacinam mat depku z toho ze zle chodi ;( On totiz chodi iba po spickach a pomaly z kazdej strany pocuvam, ze to nie je zdrave :(
Uz naozaj neviem co mam robit, ked mam toto kazdy den na taniery "AKO TO ZE ESTE SAM NECHODI, ..FUUUHA, TO NIE HE ZDRAVE ABY CHODIL PO SPICKACH .... A MAS ZLU OBUV " ☹
Prosim, poradte mi ci mam kupit neaku specialnu obuv, alebo ci to je mormalne???
Diiiik moooc :-*

slozika
3. aug 2013

lolinko- je to individualne, dcera az 13-14 mes, syn 8 mes, netreba si to vsimat