Kedy ste dali dieťa do jaslí?

dia266
20. jún 2019

Ahojte, chcela by som sa opytat mamiciek co davali svoje deti do jasliciek ako to deticky zvladali, kolko mali mesiacov...planujem dat maleho do jasiel, ked bude mat 15 mesiacov...na tri dni v tyzdni kvoli skole..

sapetka
20. jún 2019

@dia266 treba si najst take jasle kde budes moct chodit s dietatom aspon zo zaciatku aby si zvyklo a potom to bude lahsie

dia266
autor
20. jún 2019

@sapetka u nas v meste su len jedny jasle :D Sukromne. Tak mi to hadam umoznia. Ak nie tak ho dam asi zo zaciatku len na pol dna.

liduska12
20. jún 2019

Mam obe deti v jasliach, starsia zacala ked mala 2r3m a mladsi ked mal 19m. Ani jedno dieta nemalo problem, skor protestuju ked pridem po nich 😂

sapetka
20. jún 2019

@dia266 moj ide tiez na poldna od augusta. Som zvedava ako dlho tam s nim budem musiet chodit, ma rad deti aj sa pohra ale moja blizkost je istota pre neho. Uvidim

dia266
autor
21. jún 2019

Ja som bola akurat dnes na zapise s malym. Tyzden pred nastupom, aspon na par hodin denne mam chodit s nim pokial si aspon trosku nezvykne. Riaditelka mi ale povedala, ze mali deti ktore si nezvykli ani po mesiaci tak rodicom radila pre psychiku deti radsej jasle zrusit. Tak snad to nebude nas pripad.

@sapetka A tvoj bude mat kolko mesiacov ked nastupi?

sapetka
21. jún 2019

@dia266 25 bude mat

mechurik
21. jún 2019

3 mesiace doma tyzden v jaslach.mala mala 20 mesiacov a stale chora odkedy bola v kolektive.

bobo1983
21. jún 2019

Moj mal 14m...den pred nastupom sme sa boli kuk tak na hodku, chodil na cely den 5d v tyzdni...asi tak 2t rano mrncal, nic vazne...zvykol si rychlo, rad tam chodil, velmi vela sa naucil, bol o rok popredu ako jeho rovesnici...a ked nastupil ako 2,5r do statnej skolky, ucitelky si ho velmi chvalili, bol uz zvyknuty z jasli na urcity rezim, vsetko malo hladky priebeh...este teraz spomina na jasle a ja som si veru poplakala, ked odtial odchadzal...max spokojnost, vobec to nelutujem...jedine co som lutovala bolo, ze som to tymto sposobom neriesila aj pri starsom...byval 1/2 dna s mojou mamou, na obed som utekala z prace domov a ked v noci zaspal, pracovala som dalej.

dia266
autor
21. jún 2019

Ja sa stale bojim nejako toho, dat ho tam. Vaham. Zvykne si vacsina, aj zabudnu, ze vobec chodili do jasli, ako plakali ked sme ich tam nechavali a neboli sme na blizku. Ale v podvedomi im to ostane a bude sa to prejavovat v neskorsom veku, dospelosti, v stresovych situaciach alebo tak....to mi primarka z detskeho oddelenia hovorila. Vela sa naucia, aj to je pravda lebo su v kolektive, odkukavaju. No a s tymi chorobami, aj to sa moze stat :/ Tak neviem ci mi to za to stoji a nepockam este, kym nepojde do skolky. Zevraj do 3 rokov by malo byt dieta s matkou alebo aspon s rodinnymi prislusnikmi..aby malo pocit istoty

maria.vinea
15. aug 2019

Určite bude lepsie dať dieta do jasli kde je mensi kolektiv,mensia chorobnost. Odprevadiť dieta do jasliciek, ked moc place, odovzdat, a nebat sa.A hlavne nevysedavat v satni a pocuvatza dverami,to niektore robia, potom cely den ste v strese a skodite sama sebe