Kedy sa začali otáčať vaše detičky?

lucianka222
18. okt 2012

Milé mamičky. Nejak ma to začína už hnevať, viem, že každé dieťa je individuálne, cítim, že je všetko OK, že si nemám robiť starosti, ale náš drobec už má 4,5 mesiaca a nie a a nie sa otočiť na bruško... Ani na bok sa mu akosi nechce... :/ Ináč je živý, kopká s nožičkami, keď ideme papať tak sa otočí na bok za didkou, ale ináč sa mu nechce... Inšpirujem ho aj hračkami... a nič... Kedy sa začali otáčať Vaše detičky? Budúci týždeň ideme do poradne a mám pocit, že Dr. asi nebude nadšená...

anika159
18. okt 2012

Mne doktorka poradila ze ho mam ked je na chrbatiku jemne tahat za rucicku az sa pretoci...toto me robili a zacal sa tocit skor ako si vie dvihnut hlavicku a pozriet na nohy🙂 robili sme to asi tri tyzdne parkrat do dna a zacal sa pretacat sam🙂 to mal 3.5 mesiaca🙂

strana
18. okt 2012

Aj ja mam doma takeho maleho lenivca, neboj 🙂 , ja to zatial neriesim, mala ma tiez 4,5 a myslim, ze je len leniva (po tatovi 😉 , ona ani na brusku nechcela byvat, plakala ako keby sme ju drali, teraz si uz zvyka uz troska aj vydrzi, aj sa zacina troska snazit aj na bok, najlepsie je to ide , ked je vyzlecena 🙂ved pomaly to vsetko dobehne. Ja si zatial z toho hlavu nerobim, kazde babatko je ine.

simca06022011
18. okt 2012

my sme sa dlho netocili, netrap sa, ked ho to zacne bavit tak sa bude aj tocit. Inak ja som sa s malou hrala podla jednej brozury co sme dostali v porodnici.. nechcela sa mi krutit, neskor plazit... neviem uz ale presne co to bolo. A v poradni sa ma nikdy na taketo veci nepytala... iba na rocnej prehliadke a 15mesacnej.. aj to iba kvoli chodeniu a rozpravaniu.

katuska169
18. okt 2012

moje male sa zacali okolo3-4mesiaca 🙂

snu
18. okt 2012

no nas maly ma 5,5m a otoci sa len z bruska na chrbatik,, z chrbatika na brusko veru nie 😀 da sa na bok,ale nepreguli sa.. a vobec si z toho nic nerobim,, zivy je dost.. takze netrap sa

denisa888
18. okt 2012

moja janka sa začala otačat v 5 mesiacoch

nicolasko55
18. okt 2012

nas maly sa zacal na bok otacat ked mal 2,5-3mes. a na brusko sa dava asi tri tt, takze od konca 3 mes.

mirinka9
18. okt 2012

nasa sa zacala otacat na brusko ked mala 2.5 mesiaca. ale bo tude aj tym, ze je chudsia a teda mohla vynalozit menej sily na otocenie.

zeleny_cajik
18. okt 2012

syn v 6,5 mesiaci (bol a je motoricky uplne ok, len lenivy) a dcera v 3,5 mesiacoch 😉
Takze zatial nerob paniku 😎

erika_lukasko
18. okt 2012

moj v 3 mesiacoch... raz sa mu to podarilo nahodou, zasmial sa a snazil sa to zopakovat... a zakazdym ked sa mu to podarilo sa krasne usmieval...to bolo z bruska na chrbatik... a opacne cca v 4 mesiacoch...

nelinqua
18. okt 2012

6m a 3dni...a za tyzden sa potom tak rozhybala, ze som nechapala...valala sudy o 106🙂

majka99999
18. okt 2012

Moj akurat vcera rano. 🙂 Cize 4 a nieco mesiace. Tak aktivnejsie zacal tak pred tyzdnom sa zrazu tocit na bok tak, ze tam ostaval a snazil sa nozkami aj hlavickou prevazit. Dovtedy sa otocil len na chvilku a bol spat na chrbatiku. Mozes skusit aj to pretiahnutie ruckou ako vravi anika159, ale nie silene. 😉 Ked ho to bude bavit, zacne to robit, moj teraz vzdy vecer a rano sa chce tocit, cez den ani nie. 😀

lucina7
18. okt 2012

naša sa začala, ked mala 3 mesiace a to nervačila, že jej to nejde. 😀. a ked sme chodili na plávanie boli detičky, ktoré sa ani v 7 mesiacoch ešte neotáčali a nič nerobili.

baramborka
18. okt 2012

3 mesiace 🙂 už musíme nanho dávat poriadny pozor 🙂

zonjushe
18. okt 2012

moja sa este nepretocila, pravdu povediac ani to neskusa..zaujima sa o ine veci :D

gaby21
18. okt 2012

Prvy syn 4 mesiace a tri tyzdne, druhy je extra sikovny, na bok sa daval hned od narodenia, no a z chrbatika na brusko mal 2 mesiace aj dva tyzdne, no a momentalne sa dava na styri a to nema ani 5 mesiacov 😝

vonicka
18. okt 2012

tyzden pred 3 mesiacmi. ale... na zaciatku bol popredu (co mi bolo dost jedno, aj stale je), ale potom uz nerobil nejake vyraze pokroky v blizkej dobe (okrem plazenia, ktore zacall robit pred 5. mesiacom), takze ostatne deti v jeho veku, co sa zacali pretacat neskor, ho dnes uz v pohode dobehli. Takze je uplne jedno kto co kedy urobi. o rok budu vsetky nase deti na tom rovnako. a co sa tyka vasej doktorky - preco by nemala byt zrovna nadsena. to vobec neni jej problem predsa 🙂

vcielka35
19. okt 2012

v 4 mesaci

zuzka1008
19. okt 2012

v 4 mes

eemmaa
19. okt 2012

Niečo pred 3 mesiacmi

1234lubka
19. okt 2012

mal nieco cez 5 mesiacov

euka210
19. okt 2012

nemusis sa bat 🙂 moj sa na bok otocil na 5m (aj to len na jednu stranu) a na brusko v 6m (tiez sam len jedna strana) a v 7m uz sa gulal po celej obyvacke na vsetky strany 🙂 ...sice neskoro zacal aj lozit, ale na rok uz sam chodil, co pri jeho vahe povazujem za uspech 🙂

chtoura_ba
19. okt 2012

moj sa otocil z chrbatika na brusko ked mal 5,5 mesiaca, dovtedy len na bok sa mu podarilo 🙂

sssimi
19. okt 2012

Staršia mala až cez pol roka (na brušku sa jej nepáčilo) a mladšia 3 mesiace (Tá bola zase až moc šikovná)

nikuska265
19. okt 2012

Naša malá je veľmi živé dieťatko, otočila sa na bruško niečo pred 3 mesiacmi, a asi 2-3 týždne na to aj späť na chrbátik