Kedy sa naučí dieťa vysmrkať sa?

lexilaracroft
27. dec 2016

Kedy sa nauci dieta vysmrkat sa? Nasa ma dva a pol roka a kazdu chvilu sa dnes budi co nevie dychat ma zapchaty nos a utiera si ho len do rukavu aj ked ju snazim naucit na kapesnik. Vie mi niekto poradit? Su na to techniky ako ju to mam naucit alebo to pride s vekom? Dakujem za skore odpovede. Prosim len seriozne.

janinah
27. dec 2016

urob guličku z obyčajnej vaty a nech ju fúkaním posúva po stole,jedna dierka sa vždy drží prštekom a fúka sa tou druhou,potom naopak- dierky vymeniť.

lexilaracroft
autor
28. dec 2016

@janinah dakujem. To by mozno pomohlo ale ona ma vyvojovu poruchu reci takze ani nerozumie co od nej chcem o to je to tazsie.

camulka
28. dec 2016

to je super napad, dakujem za inspiraciu 😉 moj ma 3 roky a zatial mu to nejde tak skusime🙂

majulino
28. dec 2016

Moji vedeli od 2 rokov od narodenia som ich akosi nechtiac učila tým že keď sa kúpali tak som km automaticky akoby nostekk fukala vo vode keď boli, neprestala s s tým ani keď boli starší a nepáčilo sa im, ale najviac nám pomohlo keď som im vravela že fukni ako slon čo najsilnejšie a najhlasnejšie a odvtedy fukaju, ale mám aj synovca má 5 ako môj syn, ale ten si nos nevie vyfukat. Zrejme je to individuálne u každého.
Švagriná kúpila synovi (tiež 5r. ) taký nosový balón a takto sa učí, aké či to zaberá neviem

ankat
28. dec 2016

Ahoj tak nas sa to naucil az teraz nedavno pred 4 rokom ...kazde dieta je ine ucili sme ho vselijako fukat ako sviecku ked sfukuje ale nosom alebo len papieriky nosom odfukovat no nejako mu to neslo ...ked mal vela soplikov proste sme odsavali aj v noci vzdy ked trebalo

maryah
28. dec 2016

Ahojte, ani nášmu to nešlo. Naučil sa smrkať až po troch rokoch a to tak, že keď mal aj kašeľ a začal kašľať tak som mu zatvorila hubku a soplík mu vyšiel. Dovtedy akoby nevedel prísť na to ako má ten soplík dať von. Potom to už išlo...

julinkaz
28. dec 2016

@majulino presne ako u nás, sloník je TOP 🙂

majka99999
28. dec 2016

Mensi uz vedel pred druhym rokom, ale on je soplavy stale, takze trening 300 dni do roka. Uz som mu odsavala len vecer, teraz uz ani to. Starsi tiez velmi nerozumel, tak ten pochopil trojrocny. Nic sme necvicili, proste mali sople, fukali sme.

kitty88
28. dec 2016

Moja vie cca od dvoch rokov, mozno aj skor, nepamatam, hoci ona mavala sople len velmi zriedka, kym nezacala chodit do skolky... Naucila sa to tak, ze ked sme si hovorili, ako robia zvieratka, naucila sa ako funi jezko a potom aj smrkanie islo lahko 😉

sense
28. dec 2016

neviem kedy presne ale hodne skoro...nemala ani dva roky... neznasala odsavacku tak sme jej ukazovali ako ma robit, mavala z toho dokonca srandu...

lenkaemka
28. dec 2016

Ja som moju naučila keď mala 1.5r cca a to tak, že som jej priložila vreckovku na noštek a napodobnila som smrkanie a ona to zopakovala. Chvala bohu hneď sa to naučila. Nenavidela odsavačku

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

Dakujem za rady no u nas to nefunguje. Ja ju prezliekam tri krat denne co ma rukavi od suplu az po lakte a ked ma tricko bez rukava utiera do kolena. No ide ma porazit. Ako som hovorila ma vivojovu poruchu reci a nevie co chcem nevie ani zvieratka napodobnit a to ma dva a pol roka. Takze zo slonom nepochodim. Dala som jej dokonca trubku s ktorou sa mensia 7 mesacna dcerka hrala a trubila do nej no ta starsia si len prilozila k ustam lebo videla ze to robim ja ale nefukla iba kukala na mna a podala mi to spet. Takze ani nosom ani ustami fukat nevie

lauricka
1. jan 2017

nasa bude mat dva roky a normalne smrka, vobec neviem, kedy zacala....kazdopadne, odsavacka je aj tak top, ta vysavacova

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@lauricka kiez by to aj u nas bolo take lahke. Mam nadej ze aspon druha dcerka bude zdrava a bude rozumiet a rozpravat

uglybetty1234
1. jan 2017

ahoj, moj ma 5 a pol a naucil sa 3 mesiace dozadu a to sme skusali vsetko!! uz si chodil sam s odsavackou na vysavac. Ale kedze je predskolak a uz proste sa to musi naucit , tak jeden krasny den som ho povydierala rozpravkou, ze ak si vyfuka nos, tak mu pustim rozpravku. A zacal po chvilku placu fukat ( aspon mu to dobre pustilo sopliky :D ) sice aj teraz sa vyhyba fukaniu ako sa len da, ale proste musi.

micha7
1. jan 2017

moja teraz ako 4-rocna sa naucila.. 🙂

solinkarka
1. jan 2017

moj ked mal 4r prec 🙂

veroninna1
1. jan 2017

Je to individualne. Dcera sa naucila az ked mala 4roky, tiez sme skusali vsetko mozne. Su na to rozne techniky (skus vygooglit). Ona sa to naucila tak, ze cez slamku fukala do pohara s vodou, takym sposobom, ze slamku mala v nose, a druhu dierku si pridrzala prstom a snazila sa cez tu slamku robit bubliny do vody. Syn ma dva roky a uz min.polroka si vie pekne vyfukat nos.

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@veroninna1 ved prave s prvim dietatom je to taske a pri druhom uz vies ako na to

katrin21
1. jan 2017

ako tak vedela prva dcera vysmrkat sa uz okolo 1. roka..nie dokonale, ale vedela.. dvojrocna uz super fukala nos...
Teraz tato druha ma 9 mes. a uz ju ucime fučat ako jezko a uz to zvlada.. minule ked plakala, vysli jej sopliky a sama intuitivne zacala fucat a krasne jej vysli, len som utrela...Ale jasne, ze fukanie to este take naozajstne nie je, ale proste uz napodobnuje, ked s nou fucime ako jezko 🙂 TAkze pocitam, ze to bude ako u prvej. treba formou hry dieta takto ucit fučať a ono sa nauci

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@katrin21 keby to bolo take lahke

katrin21
1. jan 2017

@lexilaracroft fuc s nou, na jezka sa hrajte.. hocikedy , velakrat do dna
ale ked mate vyvojovu poruchu, tak tu tazko radit, len ty si ju poznas, musis prist na to, ako jej to vysvtelit, aby to pochopila.. hoc aj tu hru

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@katrin21 s nou to je dokopca ona este nevue rozpravat a ani nerozumie ani zvieratka nevie napodobnovat tak neviem ako jej to mam vysvetlit jedine ze by som isla chytit ziveho jezka ani to neviem ci by pomohlo. Ona ma vyvojovu poruchu reci. O to je to tazsie preto som sa obratila na m.k. tri krat som ju prezliekala co mala rukavy od soplu az po lakte. Ked jej nos utieram to sa necha ale ked ujazujem ako ma fuknut nechape

erickatt
1. jan 2017

@lexilaracroft no keď je trošku pozadu s vývojom , netráp sa tým. Odsávanie je fajn. Všetko má svoj čas. Vždy jej to skús ukázať neboj ona to časom pochopí.

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

Na nu potrebujem zvieracu kazajku ked som chcela odsaval. Ona skor te rukavy pouziva. Aj ked papa. Vecer papala jogurt a po kazdej lizicke som ju utierala utierkou aby sa neutrela do noveho pizamka . ked sa chcela utret kukla na mna utrela si usta utierkou a zatlieskala si

erickatt
1. jan 2017

@lexilaracroft skús je ušiť teda rukávmi. Veď sa zbesnis stále prať. Len tunel z látok na oboch koncoch gumku a ten skor operes

silaviat
1. jan 2017

@lexilaracroft moja bude mat v maji 3 ..tiez nerozprava nepomenuva zvieratka.. vielen par slov ale rozhodne nieje chora a smrkat vie od 2 .. do rukava sa nikdy neutrela ... treb aukazovat kazdu chvilu utierat a venovat sa tomu. povedat ze to nejde je lahke .. kto chce zisti ako na to ...

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@silaviat na to som tu aby som si nechala poradit

pralinka25
1. jan 2017

@lexilaracroft kazde dieta je ine. u starsieho to bol fakt ze boj. a hoci si nos uz vyfuka (zacal to ako tak vediet ked mal vyse 4 ale nic dokonale to nebolo) teraz ked ma 6 a je doma pride radsej za mnou nech mu vyfukam :D katastrofa
mladsia sama fukala do papierovej vreckovky ked mala rok. sama si ju vzala a fukala do nej o 106 ale ona je tiez chuda stale soplava. ale starsieho som ucila vsetkymi moznymi metodami a nic z toho a mladsiu som ani nestihla zacat ucit a vedela to sama. a to starsi mal perfektne porozumenie reci lebo rozpraval uz fakt zrozumitelne ako 8 mesacny a tato mladsia ma rok a pol a nerozprava okrem mama tata nic. takze vyber si. kazdopadne neboj do 18 fukat nosik nebudes. a idealne skusat hravou formou nech pri tom ani nevie o co ti vlastne ide.

janinah
2. jan 2017

@lexilaracroft ved jej to ukáž akože sa hráte,bude opakovať po tebe